Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Rickazoid #38 üzenetére

    Lejárt a szerkesztési idő.
    Kimaradt, hogy pont a halott linkek lehetősége miatt a változás maximum az új belépőknek lenne ésszerű, akiknek még nincs saját domain nevük. De attól még mindig ott az egyértelműség hiánya és hogy elveszik a formátuma a címeknek.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • julius666

    addikt

    válasz Rickazoid #38 üzenetére

    Most képzelj el egy szöveget (nem a neten, tehát nincs link), amiben leírja egy vállalkozó, hogy a weboldala címe JózsiKft. Ez így röhejes és sokak számára nem is lenne egyértelmű, hisz ki hall erről a "doménforradalomról"? Mi, meg még az internethasználók azon pártized százaléka, akik olvasnak ilyen témájú híreket.

    Ez így első blikkre valóban furcsának tűnhet és kezdetekben nyilvá sokaknak gondot is okozna, de hosszútávon nem értem mi a probléma vele. Jelenleg is jellemzően ki vannak emelve a linkek a szövegben valahogy (pl. a jellemző kék színű vastag betűtípus aláhúzással). Csak megszokás kérdése hogy hiányzik-e a végéről a .valami.

    Szerintem ez pozitív lépés, a sokak által említett "struktúráltság" az már régóta nem működött, a TLD-k alapján nagyon kevés esetben lehetett csak asszociálni arra hogy milyen oldalak tartozhatnak alá. Csak felesleges +3-4 begépelendő karakter volt jellemzően. A custom TLD-k sokkal inkább mutatnak szemantikus irányba.

  • cadeyrn

    aktív tag

    válasz Rickazoid #38 üzenetére

    a www. egy aldomain. pont olyan, mint az alma., az abrakadabra. vagy a humbug.
    Az "alap" domain legyen az alap oldalé, nem kell a www, mivel 80-as porton úgyis www-t fogsz kiszolgálni, már ha van, röviden ennyi :)
    A nagyon meg... hát, az elefánt sem gyors, na.

    @schawo: érdekes felvetés, én pont az ellenkezőjétől félek. "facebook"
    Se http://, se .com, de semmi, valamiért iszonyúan erős ellenérzésem van ettől :S
    De tényleg, olyan, mintha minden struktúra és elrendezés kiveszne a webből.

    Az IPv6-ra viszont égető szükség van, nem értem miért halogatja mindenki, a programok 90%-a már támogatja.

  • lgb

    tag

    válasz Rickazoid #38 üzenetére

    Pont azert jo. Magas az ara, igy nem fog minden szerencsetlen ezzel szorakozni. Pont ez az elonye is, ahogy mar filozofaltunk errol: a "hasonlo" nevek regisztralasaval operalo, elgepelesre jatszo csalok dolga igy nehezebb, mivel nem olyan olcso ilyet regisztralni: ha egy bank, vagy hasonlo erzekeny dolgokat weben szolgaltato ceg ilyesmit vesz, akkor nehezebb ezt igy kijatszani, legalabbis messze nem olyan olcso, ami mar elony. Bar az teny, hogy ezt maskepp is meg lehetett volna oldani (talan terv is volt ilyesmi? vagy csak almodtam?): be lehet vezetni egy szem uj gTLD-t, ami ala egyreszt draga regisztralni, masreszt sokkal jobban ellenorzik, hogy ki regisztralhat oda. Igy az adna valamennyi plusz "vedelemet" ugymond.

    Masreszt, az hogy "jozsikft" az tenyleg furan nez ki igy, mindenfele "megszokott" TLD nelkul a vegen, ebben igazad van. Amde a vilag abbol all, hogy uj dolgok jonnek, ami szokatlan. Bar nem a temahoz tartozik, de sokaknak pl az volt a legfobb gondja az IPv6-al, hogy 'furan neznek ki az IP cimek", meg "sokkal nehezebb megjegyezni oket" (bar ki akarna megjegyezni oket? mondjuk teny, hogy en is ismerem fejbol az altalam adminisztralt rendszerek IPv4 cimeit).

Új hozzászólás Aktív témák