Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    nagyúr

    válasz emvy #219 üzenetére

    Amíg az átlagembernek az arányosítással, mértékegységekkel, terület és térfogatszámítással is gondjai vannak teljesen fölösleges az ilyen.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

  • eziskamu

    addikt

    válasz emvy #222 üzenetére

    Sajna nem tudok, mert BP innen 200 Km :DDD Akik meg ismerősek BP-n, azok körében sincs ekkora bér.

  • Huma

    addikt

    válasz emvy #218 üzenetére

    Tanultam statisztikát az egyetemen szóval nem kell magyarázni, hogy mi is az.

    Statisztika = Bűvészkedés a számokkal.

    Fizetésügyileg kb így állunk:

    -60% 80-100e
    -20% 100-140e
    -10% 140-220
    -5% 220-350
    -5% 350-

    Ezek hasraütéses saccolások. Nem néztem és számoltam utána. A százalékok és a kereset 100% hogy nem egyeznek, csak viszonyításképp írtam le.

    Marhára nem mindegy hogy mindenki 140e-t keres vagy pedig valójában a többség jóval kevesebbet és csak a jobban keresők húzzák fel az átlagot.

    Az a szép a statisztikában, hogy lehet csűrni-csavarni, kozmetikázni, egyes részeket "kifelejteni" belőle, stb.

    Sarkított példa. Van mondjuk száz ember az országban aki keres 10milliárdot havonta és van 2 millió ember aki keres 40 ezret.
    Így kijön az, hogy az átlagkereset kb 90e. Ez ugye igaz is. Azonban ez nem vigasztalja azt a 2 millió embert aki az átlagbérnek kevesebb mint a felét keresik.

    Szóval csak ennyi a bajom ezzel az átlagbéres statisztikával.

    "Budapesten rengetegen keresnek 300e brutto felett (tenyleg, lenyegeben adminisztratori allasokert fizetnek 400e br korul ismerosoknek, multinal)."

    És ennek a rengeteg embernek a sokszorosa keresi ennek a pénznek a negyedét. Itt Budapesten.
    Bírom az informatikusokat amikor jönnek a 400e-s fizujukkal mintha az lenne az országos átlag.
    Na de mindegy, hamarosan lehet úgyis borulni fog ez az egész mai rendszer és teljesen máshogy lesznek megítélve a szakmák.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz emvy #226 üzenetére

    "Gondolom te is Zeitgeistet nezel lefekves elott, 90 eves korodban is azt fogod gondolni, hogy 'mindjart megdol a rendszer, es nem lesz tobbet penz, blablabla'."

    Azért nem semmi dolgot kihoztál a hozzászólásomból. :D

    "Sajnalatos, hogy kaptal diplomat."

    Nem mondtam, hogy kaptam. :D

    Amúgy túl van értékelve a diploma. Rengeteg hülye embert ismerek akiknek van diplomájuk. Sőt, egyetemi oktatók között is vannak olyanok akikre egy összeadás elvégzését sem bíznám rá.

    "A kepzett informatikusok br. 400-nal azert tobbet keresnek, szerencsere."

    Szerintem meg az lenne a szerencsés ha mindenki annyit keresne amennyit megérdemel.

    Jelenleg az informatikusok horribilis összegeket keresnek a többi szakmához viszonyítva. Ennek köszönhetően egyre több ember tanul informatikusnak míg a többi szakmában egyre nagyobb a hiány. Ez valószínűleg azzal fog járni, hogy az informatikusok bére csökkenni míg a szakmunkásoké nőni fog.

    De persze igazad van, könnyebb a Zeitgeisttel dobálózni.

    Félreértés ne essék nem vagyok irigy. Nem gyűlölöm az informatikusokat. Csupán ezzel az egyenlőtlen elosztási rendszerrel nem vagyok megelégedve.
    Persze mondhatjuk, hogy mindenkinek annyit fizetnek amennyit a munkája ér, de ez azért nem teljesen fedi a valóságot.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Huma

    addikt

    válasz emvy #235 üzenetére

    KOMMUNIZMUS ;] :D

    Viccet félretéve egy jól működő kommunizmus nagyságrendekkel igazságosabb államforma lenne a jelenleginél. Az már más téma, hogy rengeteg buktatója van a dolognak ami miatt nem valósulna meg ill félresiklana az egész.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • #95590400

    törölt tag

    válasz emvy #241 üzenetére

    1, valóban benéztem, hülye a tördelés.
    2, én egyelőre a ksh 140k nettó átlagbér kapcsán azzal vitatkozom, hogy ezzel sok mindent nem lehet kezdeni, ha egy átlagpolgárt akarunk meghatározni. ez egy statisztikai adat, ebből nem látszik a fizetések eloszlása. mint fentiek is mutatják a kiskereskedelemben, teljesen az az elv van, amit huma leírt. előtte azt kapta meg, h nem reprezentatív a véleménye, merhogy biztos vannak szerencsétlen sorsúak is, de az amit tapasztal nem refenciapont. referenciapont a 140k.
    A teljes lakossag 50%-a tobbet keres havi brutto 180-nal.
    forrás? nem kötözködésképp, tényleg érdekel a fizetések eloszlása.
    megfordítom, a lakosság 50% kevesebbet keres nettó 125-nél. akkor hogyan is van ez a ksh nettó 140? :DDD
    remélem érted a polémiámat. nem jó referenciapont nélkül pőre statisztikai adatokkal dobálózni. és úgy tenni, mintha az a nettó 140k olyan istenektől származó viszonyítási pont lenne. az ismerőseim zöme ennek kb. a felét viszi haza, másik fele meg 100-110k környékén.
    ismered a mondást, mindenki a maga szintjén nyomorog.

    [ Szerkesztve ]

  • #95590400

    törölt tag

    válasz emvy #243 üzenetére

    En mindossze annyit szeretnek mondani, hogy ne jojjunk azzal, hogy 90e az atlagfizetes
    de azzal sem, h 140k nettó. :DDD
    én spec rühellek mások pénztárcájában turkálni.
    mivel én jobbára átlagembereket ismerek, ezek alkalmazotti fizetése jórészt valahol nettó 70k-130k között mozog. van köztük lakatos, karbantartó, tanár, bolti eladó, vízszámla leolvasó, gépkezelő, segédmunkás, adminisztrátor, autószerelő, nővér, oktatásszervező, stb. kisember. elég vegyesen az építőipartól a kórházon át a kisvállalkozásig és a multiig.
    egyetlen programozó vagy informatikus sincs irl a környezetemben. megválogatom a barátaim. :DDD van pár rendszergazda, jobbára közalkalmazotti bértáblában.
    azért egy felmérésnél komolyabbat szeretnék... egy kördiagram beférne egy ilyen ksh-s okosságba, h kinek mennyi jut a tortából, az többet mutatna, mint egy puszta szám.

    [ Szerkesztve ]

  • WN31RD

    addikt

    válasz emvy #233 üzenetére

    Ha még egyszer ilyen rossz nevű csapatba veszel be engem is, bebizonyítom neked, hogy 1 == 2, de statisztikailag ám. ;]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • Huma

    addikt

    válasz emvy #253 üzenetére

    Az tényleg elég gáz.
    Ez azt jelenti, hogy ha mondjuk behal az olvasó akkor kuka az egész könyvtár is?

    Szerintem ésszerű megoldás lenne, ha egy netes accounthoz kötnék a könyveket és bármikor le lehetne onnan tölteni. A védelem így is rajta maradhatna viszont nem lenne gond ha le akarja törölni az olvasóról a könyvet valaki ill egy másikra akarná másolni.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák