Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz emvy #218 üzenetére

    Tanultam statisztikát az egyetemen szóval nem kell magyarázni, hogy mi is az.

    Statisztika = Bűvészkedés a számokkal.

    Fizetésügyileg kb így állunk:

    -60% 80-100e
    -20% 100-140e
    -10% 140-220
    -5% 220-350
    -5% 350-

    Ezek hasraütéses saccolások. Nem néztem és számoltam utána. A százalékok és a kereset 100% hogy nem egyeznek, csak viszonyításképp írtam le.

    Marhára nem mindegy hogy mindenki 140e-t keres vagy pedig valójában a többség jóval kevesebbet és csak a jobban keresők húzzák fel az átlagot.

    Az a szép a statisztikában, hogy lehet csűrni-csavarni, kozmetikázni, egyes részeket "kifelejteni" belőle, stb.

    Sarkított példa. Van mondjuk száz ember az országban aki keres 10milliárdot havonta és van 2 millió ember aki keres 40 ezret.
    Így kijön az, hogy az átlagkereset kb 90e. Ez ugye igaz is. Azonban ez nem vigasztalja azt a 2 millió embert aki az átlagbérnek kevesebb mint a felét keresik.

    Szóval csak ennyi a bajom ezzel az átlagbéres statisztikával.

    "Budapesten rengetegen keresnek 300e brutto felett (tenyleg, lenyegeben adminisztratori allasokert fizetnek 400e br korul ismerosoknek, multinal)."

    És ennek a rengeteg embernek a sokszorosa keresi ennek a pénznek a negyedét. Itt Budapesten.
    Bírom az informatikusokat amikor jönnek a 400e-s fizujukkal mintha az lenne az országos átlag.
    Na de mindegy, hamarosan lehet úgyis borulni fog ez az egész mai rendszer és teljesen máshogy lesznek megítélve a szakmák.

    [ Szerkesztve ]

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák