Új hozzászólás Aktív témák

  • ZollR

    tag

    Uhh lopás lenne ha nem fizetem vissza a diplomámat? Ezt milyen jogalap mondja ki?
    Az államnak tartozni az nem bűncselekmény, és még csak nem is igazi tartozás. Az állam annak fejében adja az iskolát (saját maga), hogy az adómból visszafizessem annak árát, tehát belém befektet. Ha nem tud munkát adni, vagy csak olyat amilyennél nagyobb igényeim vannak, akkor az nem az én hibám, hanem az államé. Azok az emberek, akik itt hagyták hazánkat, hogy pizzafutárként, szobalányként, esetleg takarítóként kezdjenek új életet, nem önszántukból tették. Az, hogy azóta felemelkedtek és az itthoni fizetésük 7-10 szeresét keresek csak nekik köszönhető.
    Azt hadd mondjam el, a sok okoskának akik bedőltek a demagóg Fityisz dumának, nem a diplomást kell ideláncolni szerződéssel, hanem perspektívát kell neki adni. Innen PH-ról is ismerek egy srácot aki Kanadában van, és nem is gondol arra, hogy hazajöjjön. Kiment a párjával, és sose fog visszajönni. Nem azért mert sokat keres, vagy mert hideg van kint, hanem azért, mert vannak elérhető céljai.
    Nekem minden álmom egy családi ház, aminek az ára itt BP közelében 50-60 millió forint. Évi 5 millió ft-ot keresek nagyjából amiből 1-1.5 milliót tudok megspórolni. Tényleg ekkora nagy igényem van, hogy ilyen bűnös gondolataim támadhattak hogy 50 milliós ház? Ez lenne a luxus Mo-on, amiért 35 évet kell dolgoznom? Nem jachtot szeretnék vagy saját szigetet, csak azt, hogy ne a banké legyen a ház amiben lakom. Ehhez addig kell gürizzek amíg nyugdíjba megyek? Ez most komoly? Hangsúlyozom, egyáltalán nem vagyok elégedetlen, mert tudom magasan az átlag felett keresek de ezek szerint aki harmad annyira van jó helyzetben és mondjuk diplomás minimálbért keres, az ezek szerint 105 évet kell gürizzen ugyanezért?
    Én, és sokan mások is azt mondják erre: aha, jah nyilván és lelépnek. A 10 éves osztálytalálkozómon a 24 osztálytársamból 5-en élnek Mo-on, velem együtt. Nem gondolnám, hogy adócsaló, tolvaj gazemberek lennének mind egy szálig, akik gonosz szándékkal leléptek és itt hagyták hazájukat a szarban. Arra gondolok, hogy én miért vagyok itthon, és egyre - másra elkívánkozok innen. Tudom még 2-3 év és én is be fogom adni a derekam.

    Más jellegű: a befogadó állam egyáltalán nem motivált, hogy az olyan szorgalmas magyarokat, mint kivándorolt társaink hazaküldjék, mert:
    - nem a befogadó állam képezte ki őket az adójából (első perctől profitot termel)
    - többnyire talpraesett diplomás, idegen nyelveket beszélőkről van szó
    - rendkívül motivált és szorgalmas, mert előre akar jutni, lemaradásban van a helyi született állampolgárokkal szemben
    - ott fizet adót
    - az ottani nyugdíjast támogatja nyugdíjjárulékkal
    - oda szül gyereket

    Tehát hazadeportáció nem lesz és nem is lehet, sőt egyes országok, pld. Kanada 5 évente 50-100 ezer diplomás embernek AZONNAL állampolgárságot és egzisztenciát (ház és munkahely) ajánl, a fentebb sorolt okok miatt. Sajnos ott is sok a nyugdíjas és nem fizetnek elegen adót, így teremt az ország perspektívát az ott élőknek és a bevándorlóknak is.

    Vajon a kanadai miniszterelnök is büdöset szarik?

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

Új hozzászólás Aktív témák