Új hozzászólás Aktív témák

  • Fex

    tag

    Nem kell feltétlenül mindennek egyszerre 10GbE-en mennie. Nálam a a gépemen van sok anyag, amit időnként áttolok a NAS-omra, itt 10GbE van a nas és a gépem között, több 100GB másolása esetén meghálája időben a nagyobb tempót. A másik, van otthon egy kicsi teszt környezetem, amin szoktam tesztelgetni, tanulgatni. 2 régebbi szerver és egy amit storage-nak használok. Mindhárom gép ugyanazon a gigabites switchen lóg, de a storage és a szerverek között direkt 10GbE van, mert a storage iscsi-n ad ssd területet nekik. Csináltam ezt már diszkekkel 1 GB-en, de az valahogy mindig lassú volt, főleg, ha sok IO művelet kellett. telepítések, snapshot, visszaállás, bénázás, újratelepítés, szóval nem árt, ha van sebesség... És az internet elég ha 1Gb, teljesen kiszolgálja az igényeimet, illetve a család igényeit is.

    "...Az emberi tényezőt minden rendszer működtetésébe bele kellene tervezni, mint egy olyan random hibagenerátort, ami mindenképpen működésbe lép, csak nem tudjuk, mikor, hogyan, miért és milyen kaotikus belső logika alapján...."

Új hozzászólás Aktív témák