Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz bambano #68 üzenetére

    Miért, neked van valamelyik, vagy te ismered a körülményeket? Gondolom nem és gondolom azért nem is reagálsz a "tévedéseim zömére", mert nem én tévedek, hanem te és ezzel te is tisztában vagy, ami már azért valami. Egyébként meg hülye lennék, ha végigülném az ilyen hülyék évszázadokig tartó tárgyalásait, ugye ez is az, ami miatt egy vicckategória az itt lévő bírósági rendszer, a kúriát meg hagyjuk, amíg nincs független igazságszolgáltatás, amibe a fidesz nem szólhat bele, addig felesleges róla beszélni, szerintem ezt te is tudod, viszont akkor nem tudom miért pattogsz rajta.

    Azt meg leírtam, miért kevés az 1 M Forint, merem gondolni, hogy az olvasással nincsenek problémáid.
    Na de félreértések elkerülése véget, nem bántani akarlak, csak végre megértetni veled, hogy az hogy Te egy olyan cégnél vagy, ahol így működnek a dolgok, az nem azt jelenti, hogy így is kell működnie, sőt az azt jelenti, hogy hülyén csináljátok és én erre nem hogy büszke nem lennék, hanem eltitkolnám, sőt ha közöm van hozzá, akkor el is szégyellném magam.
    Sok cég nyereséges sajnos, de a nyereség sem azt jelenti, hogy mindent jól csinálnak, alapfokon ezt is meg kellene érteni, de inkább ne menjünk most bele ebbe.
    A törvények, illetve a jogszabályok azért vannak, hogy be kell tartani őket, vagyis ha egy helyiséget szerver teremnek titulálnak, akkor bizonyos szabályoknak vonatkozni kell rájuk, hogy most önkormányzati, illetve üzemeltetői oldalról, az mindegy, mert mint már legalább ketten is írtuk, az erre vonatkozó szabályzat kb. egyforma.
    A bírósággal kapcsolatban meg kifejtettem már a véleményem és szerintem elég jól elolvasni a híreket, illetve az ezzel kapcsolatos videóanyagokat megnézni (megnéztem, az is benne volt, hogy ez a félkegyelmű letagadta, sőt azt hazudta, hogy áramszünet volt és ő volt a hős, aki visszakapcsolta, máshol a hazugságért is komolyabb büntetés járna), hogy tudjuk, hogy több szempont szerint kell értékelni, sőt valahol azt is olvastam, vagy láttam, hogy először 5 év börtönt említettek, aztán érdekes mód, de lement 1 millió forintra, véletlenül sincs olyan szaga, hogy szóltak a bíróságra a pártból, hogy enyhítsétek már a büntetést, mert rossz fényt vett a pártra, ami már nem az első a fideszes polgármesterek körében, miért is nem csodálkozom.
    Visszatérve akkor, ha vizsgálják a helységet, az esetet, a megszegett szabályokat, akkor illetéktelenül eltulajdonította a szerverszoba kulcsát, illetéktelenül behatolt a szerverszobába, szándékosan szabotált közművet, sőt a rongálás is felróható lenne.
    Szerintem nem soroltam fel mindent, de már ez is sok és akkor ugye ezután következnek azok a dolgok, amik a szabotálásból következtek, vagyis a szolgáltatás kimaradás, munkaszünet, rendőrségi, hatósági, hivatali, mentős munka akadályoztatása és így tovább, plusz a szolgáltatónak okozott kellemetlenség és további költségek a kiszállással és a kárelhárítással kapcsolatban.
    Nos bár nem vagyok bíró, de akár hogy is nézem, ez egy igazságos bírósági rendszerben nem egymillió forint körül állna meg.

    Azon kívül én mielőtt véleményt alkottam erről a "polgármesterről" és a helyzetről, kicsit tovább tájékozódtam és mint kiderült, a hálózat amit nem fejeztek be teljesen és amit a polgármester csak úgy lekapcsolt, már 2008-ban kiépült, vagyis több mint 10 éve és ez a 2015-ös esetig nem volt befejezve, sőt szerintem még most sem, bár ezt nem tudom biztosan.
    Elméletileg több mint 200 milliós uniós forrás ment el rá és azóta szerintem bátran kijelenthetem, hogy veszteségesen üzemel, ugyanis a berendezések folyamatosan mennek, viszont a közfeladatot ellátó szerveken kívül (persze rendőrség, tűzoltók, mentők is ide tartoznak most az egyszerűség kedvéért, most hogy hivatásos, vagy nem, meg nem így nevezik őket, most ne menjünk bele) mint a hírek is írják, mást nem kapcsoltak a hálózatra, így gyakorlatilag nem termelődött bevétel, vagyis nem térült meg sosem még az alap üzemeltetés költsége sem, hacsak nem az önkormányzat önköltségen elszámolta pl. a villanyszámlát is, de könyörgöm, közpénzekről beszélünk, az hogy mindenhol szétlopják, az nem azt jelenti, hogy az úgy van jól, azokért az ilyen személyek felelősséggel tartoznak és bizony itt bárhogy is nézzük, a több év alatt komoly veszteség keletkezett már csak az üzemeltetés során is, az eszközök folyamatos amortizációjáról ne is beszéljünk és sajnálom hogy megbántalak most, de nem kell se jogásznak, se bírónak lenned, hogy alap józan paraszti ésszel rendelkezz és ezeket mind figyelembe vedd és akárhogy is nézzük, azért, hogy ez a félkegyelmű nem tudott 2008 óta megállapodni a szolgáltatóval és azóta folyamatos anyagi veszteség keletkezik, azért ő felel, az uniós pályázatról, a készre jelentésről meg ilyesmiről ne is beszéljünk inkább, mert csak felidegesítem magam, lényeg hogy megfelelő igazságszolgáltatás esetén nem ilyen 1 M Forintról beszélnénk, hanem sokkal többről, sőt nem hogy polgármester nem lenne, már régen börtönben kellene ülnie, de lehet a szolgáltatónak is, mindenesetre kurva gáz, hogy 7 év alatt nem sikerült a szolgáltatóval megállapodnia, vagy hogy nem tudott mást keresni aki átveszi a hálózatot, illetve annak üzemeltetését és szolgáltat rajta.
    Szóval kíváncsi lennék rá, hogy erre mit mondasz, bár szerintem ezzel a részével nem is voltál tisztában, de mindegy is, mert már nem érdekel, egyszerűen felháborító, hogy mi megy ebben a kurva országban, már bocsánat a kifejezésért.

    Ja és akkor sokan félelemből szavaznak az ilyen faszkalapokra, holott amitől félünk, azt el kellene kergetni, nem pedig tovább éltetni, de hát nagy az Isten állatkertje ...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák