Új hozzászólás Aktív témák

  • Dassler

    őstag

    válasz Peet210 #3 üzenetére

    Nem egészen ide kapcsolódik, de azért ha megengeditek, megosztom saját tapasztalataimat alternatív megoldásokkal kapcs:
    Nekem talaj-hőszivattyús rendszer van, tavasszal jön hozzá a napkollektor. A ház maga 44-es polotherm, + 5 cm szigeteleő + klinkel, a tetőn is 12-es (tető)szigetelés (nem üveggyapot, de ez itt nem a reklám helye :) ) van, meg az üvegezés is dupla, tehrmoplan. A ház még nem lakott, 16 fokra van állítva. Most csak a hőszivattyú megy, kb 4 naponta kapcsol be 1-2 órára. Maga a ház félezer négyzetméter, és így kb 30-40 HUF között jön kia fűtés decemberre, kcisit hidegebb idővel (-10) számolva.
    Na ezt csak azért írtam le, mert maga a fűtési rendszer beruházási költsége lényegében megegyezett egy hagyományos gáz+légkondi megoldással, szóval hosszú távon van létjogosultsága minden hasonló (nap, geotrmikus stb) megoldásnak, főleg, hogy 2007-ben jön nálunk is a hőszivattyús tarifarendszer, lévén, hogy Szlovákiát kivéve mindenhol lényegesen olcsóbb az áram, náluk pont ugyan annyi, mint nálunk.
    Nekem az írás tetszett, én értettem :)) jómagam is foglalkoztam az egyetemen a témával, csak pár éve még sokkal hosszabb volt a megtérülési idő az iylen dolgoknak, ma már mások a tendenciák.

    Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

Új hozzászólás Aktív témák