Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz attila9988 #26 üzenetére

    javaslom a Galaxis útikalauz stopposoknak című művet. az egészet is érdemes elolvasni, ha valaki ráér, de az eleje idevág.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Penge_4

    veterán

    válasz attila9988 #25 üzenetére

    "Van egy "kedvenc" politikusom, aki még ingyen vizet, meg áramot is akart adni.... na nem mindenkinek, hanem a "rászorulóknak"..... Persze ha mindenkinek adná, és azt mondanák, hogy a gazdasági fejlődés jegyében legyen mindenkinél villany, meg víz, az megint máshogy hangzana...."

    fact 1: Rászorulók támogatása, legalább színleg szükséges még a legkapitalistább politikus is elbukik enélkül.

    fact 2: Az életben nem volt még olyan rendszer, maximum foltokban és rövid ideig a világ egyes pontjain, ahol a szegények/rászorulók ténylegesen meg is kapták a kiugráshoz/érvényesüléshez szükséges lehetőségeket. Értsd: oktatni kéne elsősorban őket, a járulékos költségeik fedezésével, de az oktatáson lenne a hangsúly. Anélkül szart sem ér az egész. De ez nyilván senkinek nem érdeke, hogy tömegek legyenek értelmesen gondolkodók.

    fact 3: Ha már mindenképpen ilyen elcseszett a rendszer, akkor inkább ingyen legyen az áram/víz/gáz/étel (no nem korlátlanul, hanem amolyan afrikai, kártyás megoldással), minthogy pénzt adnak nekik, amit úgyis szeszes italra meg dohánytermékekre fognak költeni, miközben a gyerekeik meg éheznek (őket úgyis megeteti legrosszabb esetben valami civil szervezet vagy a krisnások, ellenben a 22800 éppenhogy elég a havi cigire és piára. Azt pedig nem adnak sem a civil szervezetek, sem a krisnások, így a pénzbeni segély 10-ből 8 családnál arra fog menni.

  • MageRG

    addikt

    válasz attila9988 #45 üzenetére

    A klasszikus jobbos (és liberális) hozzáállás szerint:
    Aki nem tudja eltartani, ne vállaljon gyereket. A minimálbér nem arra való, hogy gyereket nevelj belőle, hanem hogy szakmai tapasztalatot szerezz, vagy tanulás mellett dolgozz.
    Az adóból ne más gyerekgyártását pénzeljék. Igaz, ugyanezen felfogás szerint az állam ne nyúlja le a fizetésed 60-70 %-át.

    A fentiekkel nem mindenben értek egyet. Szerintem az ingyenes oktatás nagyon megéri társadalomnak. Ingyenes medicaid is fontos, és jó lenne valami kötelező munkanélküliségi biztosítás is.

    A liberalizmusnak ehhez semmi köze. A magyar helyzet inkább balos, populista, etatista politikák és korrupció eredménye (hacsak nem az "agyhalott liberalizmus" egy külön kategória).

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MongolZ

    addikt

    válasz attila9988 #52 üzenetére

    Marhára nem érted, hogy mit írok.
    Azt mondtam, hogy a TB-met én jobban el tudom költeni. Vannak már erre megfelelő csomagok már itthon is (nyugaton meg ugye ez a jellemző), hogy én fizetek havi X összeget, cserébe Y szintű szolgáltatást kapok. És meg fogsz lepődni, hogy havi néhány tízezer forintért (ami kb. illeszkedik egy itthoni átlagbér TB-jéhez, vagy minimálisan több nála) milyen magas szintű ellátást lehet kapni. És nem kell sorban állni, egyből sorra kerülsz, a körülményekről (kórház kinézet, stb.) nem is beszélve. Sajnos egyelőre csak Bp-en, de biztos, hogy ha sokan jelentkeznének, akkor vidéken is lenne rá hajlandóság.
    Az a nagy büdös igazság, hogy a befizetett TB-vel abszolút nincs arányban az, amit mi egészségügyi ellátás címszó alatt kapunk.

Új hozzászólás Aktív témák