Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MongolZ

    addikt

    válasz Penge_4 #43 üzenetére

    Azért van egy "kis" különbség Horvátország és Kína között. Pl. hogy Kína kb. végtelen nyersanyag szempontjából. Ez egy Japánnak óriási szempont.

  • MongolZ

    addikt

    válasz MageRG #46 üzenetére

    Lássuk csak... Koreai háború, Vietnámi háború (kaotnai, gazdasági befolyás, stb), Irak(ok) (olaj, építőipar, befektetőcégek, stb)... de a nagy része nem ilyen látványos.

  • MongolZ

    addikt

    válasz MageRG #47 üzenetére

    Miért legyen ingyenes az orvosi ellátás?
    Ha én, mint rendes adófizető kórházba kerülök valami miatt, de betéved 3 alkoholista csöves nálam valamivel rosszabb állapotban (mert mondjuk mérget ittak, akármi), akkor miért őket lássák el? Nekem, mint a kórházt közvetve fenntartó adófizetőnek sorba kell állnom olyanok mögött, akik évek, évtizedek óta egy fillér adót nem fizettek?

    Én nem sajnálom a fizetésemből levont TB-t, viszont akkor kapjam is meg a neki megfelelő ellátást.

    "Az adóból ne más gyerekgyártását pénzeljék."

    Ez úgy baromság, ahogy van. Nem, nem a gyerekgyártást pénzelik. (Kétségeim vannak, hogy neked egyáltalán vannak-e gyerekeid, hogy ha ilyen szövegkörnyezetben használod, de optimista vagyok és azt mondom, hogy láttál már gyereket közelről)
    A gyerekek után járó adókedvezmények, pótlékok az ország fenntarthatóságát segítik. Nem csak itt, tőlünk nyugatabbra is. Szinte kivétel nélkül az összes ország öregszik, valahogyan erre reagálni kell, és ez is egy módszer. Lásd pl. Kínában pl. túl sokan vannak, ott büntetik (büntették) az 1-nél több gyerek vállalását.

    (#48) attila9988:

    "Mindamellett van egy két olyan vívmány, ami szocializmushoz köthető, és hasznos. Pl a társadalombiztosítás. A polgár, ha nem kap orvosi ellátást, akkor nem tud dolgozni, nem tud a társadalom hasznára lenni."

    Ez miért is jó? Azt, amit a TB-re kötlök, miért ne költhetném el én magam az egészségemre? Miért kell egy állam, aki megmondja, hogy márpedig én ezt a szolgáltatást veszem igénybe? Miért nem dönthetek én, saját magam, hogy milyen szintű szolgáltatás kell nekem? Így fillérre pontosan ugyanannyit fizet az az ember, akit folyamatosan el kell látni, ápolni kell valamiért, mint az, aki makk egészséges. (Persze ezt a gondolatot tovább kell vezetni, nehogy az jöjjön ki a végén, hogy a beteg emberek nélkülözhetőek)
    Miért fizessek én, x évnyi élsport, egészséges élet után ugyanannyit, mint aki 14 éves kora óta cigarettázik, hétvégén meg ájultra issza magát?

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz attila9988 #52 üzenetére

    Marhára nem érted, hogy mit írok.
    Azt mondtam, hogy a TB-met én jobban el tudom költeni. Vannak már erre megfelelő csomagok már itthon is (nyugaton meg ugye ez a jellemző), hogy én fizetek havi X összeget, cserébe Y szintű szolgáltatást kapok. És meg fogsz lepődni, hogy havi néhány tízezer forintért (ami kb. illeszkedik egy itthoni átlagbér TB-jéhez, vagy minimálisan több nála) milyen magas szintű ellátást lehet kapni. És nem kell sorban állni, egyből sorra kerülsz, a körülményekről (kórház kinézet, stb.) nem is beszélve. Sajnos egyelőre csak Bp-en, de biztos, hogy ha sokan jelentkeznének, akkor vidéken is lenne rá hajlandóság.
    Az a nagy büdös igazság, hogy a befizetett TB-vel abszolút nincs arányban az, amit mi egészségügyi ellátás címszó alatt kapunk.

  • MongolZ

    addikt

    válasz MageRG #51 üzenetére

    "Ha sorban kell állnod, az nem sürgős eset, vagyis medicare. Az ne legyen ingyen.
    A sürgősségi ellátás (medicaid) legyen ingyen, ne hagyjuk az embereket meghalni egy balesetben."

    Én meg azt mondom, hogy az az ember, aki évtizedek óta alkoholista, és mondjuk összeverekedtek a társával egy üveg vodkán és ezért kapott életveszélyes sebesülést, az igenis ott dögöljön meg, ahol van. Engem vár otthon a család, a munka, a gyerekek, az alkoholistát meg várja az üveg pia. És legalább ne lenne kirívó eset, de ez mindennapi.

    "a mélyszegény réteg ettől függetlenül szaporodik, és újratermelik a nyomort. A nyomorgó gyerekeket felszippantja a szervezett bűnözés. Ők segítik a fenntarthatóságot?"

    Pont a mélyszegény emberek nem tudják igénybe venni a családi adókedvezményt, úgyhogy ez nagyon rossz példa.

    "A bökkenő, hogy csökkenő gyerekvállalási kedvet nem tudod megváltoztatni kizárólag pótlékokkal."

    Egy szóval sem mondtam, hogy csak ettől függ. Igenis az emberek nagyrészének a pénz a probléma, mert amit keresnek, nem elég, viszont dolgoznak és szeretnének gyereket. Nyugaton ez kisebb próbléma, mert egy átlagkeresettel simán be tudsz vállalni egy családot, míg itthon nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák