Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Jim Tonic #110 üzenetére

    Szerintem ennél azért jobb az arány, mert nagyon sok Windows a géphez csomagolt/előtelepített OEM kiadás. De tény, hogy otthonra elég kevesen vásárolják meg, viszont a Microsoft bőven behozza ezt az enterprise/business/education eladásokban, köszönhetően annak, hogy elég erőszakosan nyomul nagyon sok országban (köztük itthon is) és már az informatika oktatás felvásárlásával elkezdődik a Microsoft-emlőkhöz szoktatás, amitől később otthon és a munkahelyen is nehéz elszakadni.

    Nem is ismerek olyat, aki általános- vagy középiskolai informatika oktatás során bármikor is tanult volna az említés szintjénél mélyebben bármilyen mások operációs rendszerről, annak struktúrájáról és gyakorlati használatáról. Az irodai szoftverekről nem is beszélve... Open/Libre Office... az meg mi a tök?

    "engem a jól kereső kollégáim is ki szoktak oktatni, hogy hülye vagyok, ha valamilyen programért fizetek"

    Sajnos ez egy nagyon jellemző mentalitás. Megvallom, amíg otthon éltem szülőkkel és tőlük volt a zsebpénzem, addig én sem költöttem szoftverekre. Amióta meg tisztes munkám van, azóta semmit nem warezoltam. Win7 is akciós áron került hozzám pár ezerért, utána meg Win8 upgrade járt ajándékba SSD-hez. Steam-en vásárolom a videojátékaimat amikor akciósak (ha van ami tetszik megy a wishlist-re és jelez mikor 50 vagy 75% akcióban van, általában erre nem kell sokat várni, csak pár hónapot). Az ismerőseim engem is sűrűn lehülyéznek, hogy képes vagyok egy AAA+ videojátékért 5-10 eurót kiadni, miközben ingyen is beszerezhetők... És olyanok is, akik hozzám hasonlóan fotósok, videósok, grafikusok, tehát szellemi termékek létrehozásából élnek. Őket ne lopja meg senki, de ha mozifilm, videojáték, zene kerül szóba, akkor szívbaj nélkül lopnak a saját kollégáiktól.

Új hozzászólás Aktív témák