Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz julius666 #46 üzenetére

    "Nem tudom mire gondolsz, ha jogi képviseletre akkor arra ott az artisjus meg az egyéb jogvédő szervezetek."

    Nem, én arról beszélek, hogy nagyon meglepne, ha egy független, plusz/biztos pénzt kínálni nem tudó szervezet össze tudná fogni az előadókat, hogy ne kelljen mondjuk külön a thekillers.com-ra, meg a thirtysecondstomars.net-re felcammognom, ha meg akarok szerezni egy zeneszámot. (Bár mondjuk az említett két bandából pont kinézem, hogy hajlandó volna az együttműködésre a többiekkel.)

    Szóval hiába lenne tisztább, ha az előadó és a vásárló közt nem volna egy plusz lépcső, sajnos nehezen tudom elképzelni, hogy nem fulladna anarchiába a dolog kiadók nélkül. (Na meg persze mennyi esély van rá egyébként, hogy a Warner/Universal/Sony fogja magát és megszűnik önszántából? Vagy akár arra, hogy önszántukból kivonulnak a zene piacról és csak a filmiparra koncentrálnak?)

    "Aha, ez tényleg jól hangzik, csak ha körbenézel nem ez megy."

    Relatív. A NOX például vitathatatlanul nyújt valamiféle pluszt a zeneiparnak és erre a Universal fel is figyelt.
    A "valakinek a valakije" téma inkább Magyarországon lehet aktuális szerintem, külföldön neccesebb a semmire fel befuttatni valakit, mert azért annyira globálisan még nem tudják a nép ízlését befolyásolni.

Új hozzászólás Aktív témák