Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Lami66 #37 üzenetére

    (mi tortenik - le kell szedni rola a work profile-t, mert a ceg eloirja a minimum frissitettseget... mondjuk igaz, nekem a telot is a ceg fizeti, es addigra ujra jogosult leszek
    megjegyzem csodalom hogy most me'g csak a cegek irjak elo, valamelyik banknal is volt a szomszedos topikban par honapja nyuges, hogy az 5-6-7-8 android kozul valamelyiktol mar nem megy, szemet bank... eh...)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz Lami66 #37 üzenetére

    Szia! Elnézést a kései reakció miatt. Ami azt illeti mindig nehezemre esik megérteni az ilyen jellegű kérdéseket egy IT / telefonos topikban. Az, hogy a főverzió nem feltétlenül a legújabb az nem gond, viszont a biztonsági frissítések hiánya igen fájó. Általában a gyártók nagy része 2 főverziót és 2 év security patch-et garantál. Vannak olyan appok amik nem feltétlenül működnek, vagy némi buggal régi rendszereken. Tudom mert a saját appomban én is folyamatosan szabadulok meg a régi androidos verzióktól (nem éri meg a supportot folytatni). Azon túl, hogy egy régi rendszer potenciálisan mennyire sok sebezhetőségnek van kitéve az egy másik kérdés.

    Az átlag user meg nem feltétlenül használja a készülékét "felelősségteljesen" azaz kb. Minden sz@rra rákattint és megnyit. Láttam elég ilyent az életemben. Szerinted ezek ellen melyik fog jobban védeni? 5.1-es droid vagy mondjuk egy mostani modell? (Tudom, hogy a hülyeség ellen semmi nem véd meg, de a kérdésem a passzív védelemre vonatkozik). Ha valakinek nem fontos az, hogy up-to-date legyen (már amennyire lehetséges) a telefonja annak áldásom adom, viszont amennyibe ezek a telefonok kerülnek szeretném azt hinni, hogy kicsit hosszabb support is beleférhet. És a két főverzió mondjuk tényleg legyen kettő (és nem ezt a rossz gyakorlatot követve mint amit az eredeti postomban is felvazoltam az Asus és hasonló gyártókkal kapcsolatban).

    Nem szívlelem az Apple-t de az hogy a készülékeik 4-5 évig támogatva vannak szerintem nagyon pozitív. HTC G1 óta androidos vagyok és soha nem volt iPhone-m (nagy valszeg nem is lesz) viszont örülnék, ha az androidos gyártók vennének némi példát az almás vállalattól ezen a téren. (Árban sincsenek annyira távol manapság).

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • ujvendeg

    tag

    válasz Lami66 #37 üzenetére

    Ha már megszólított a kolléga, ahogy írtam: volt szerencsém használni az Asus Zenfone 8-at, a január elején megjelent S21 FE-t, és ajándékáron, 1 perc telefonál nélkül, csak próbára bontva, és mert a gyári kijelzővédőnek mondott hártyapapír a kicsomagolás alkalmával lehullott a Xiaomi 12-ről, adom az első jelentkezőnek, immár minőségi előlapvédővel, és Nillkin tokkal a Xiaomi 12- őt, holott volt korábban kb. 4-5 Xiaomi telefonom is, de ez nagy csalódás. Mindazonáltal egykori, szakmáját otthagyott mérnökként, aki kb. 55-60 saját mobilt használt, sosem érezte magát nagyobb szakértőnek ha felhasználó helyett user-t írt, mert ez divatszó, stb, ám fontosabb a nekem szegzett kioktatás: én meg kérdezem: miért ne használhatna valaki egy darabig egy Xiaomit csupán azért, mert volt kb. 6 féle Samsung telefonja? Ha nem a dolgokat szimplifikáló tőmondatokban illene megfellebbezhetetlen kitételeket tenni, hanem pl. beszélgethetnénk a kérdésről, elmondanám, miért lett az irritálóan hars beharangozók után hatalmas csalódás a Xiaomi 12 - mert ez a telefon egy nagyon jó minőségű felső középkategóriás telefonnál semmivel nem több. (Mi az, hogy egy prémium telefonon nincs zoomkamera?) Asus-al összemérni sem érdemes - amiről meg valaki azért hisztizik, mert az Asus hanyagolja a telefonjait, ez a gyár nem tekinti élet-halál kérdésnek a mobiltelefont, egészen más dologban utazik, ám igazán rossz telefont sosem adott ki, igaz, évente kb. 5-6 új készüléket kínál. Ha már választani lehetne, egy éppen túlélt baleset után, ezerszer inkább a Sony, a Z5-től valamennyi kompaktot használtam, minden probléma nélkül. Ami pedig az ön kompaktokra vonatkozó kitételét illeti: a Xiaomi 12 és 12X, amelyek milliméterre ugyanakkorák, nem kompakt telefonok, csak nem barbárul hatalmasak, de a Sony-val a 10 III-ig nem kellett annyi kompromisszumot kötni, mint a Xiaomi 12-es verzióval. Az utolsó igazán kompakt android-alapú telefon az A3 2017 volt, és némi kis jóindulattal az S10e, de azzal, hogy tudnivaló: a japánok sajnos csakis belpiacra készítenek ma is kereken 140 mm-es telefonházzal készüléket, amelyben 4500, az újabb verzióban 5000 mAh-s akku van, tehát az, hogy a Xiaomi jóval méretesebb házába nem fért volna nagyobb akku, informatikai hadova. Egy fentebbi, komoly szakmaiságról árulkodó megjegyzése, SD888 és utódai - ezt vajon hogyan kell értelmezni? Meddig terjed a rokonság? Szóval SD 8 Gen 1 dolgozik az Asus Zenfone 9-ben és a Xiaomi 12-ben is, és a GSMArena mégiscsak szakmainak mondható tesztlistája szerint egyszeri száz százalékos töltéssel az előbbi 108, az utóbbi 82 órát teljesít, tehát hatalmas tévedés, hogy az "áramzabálás" mint szintén szakszóval írja, egyedül az SD888-on és utódain múlna, az akkuzabálás ennél sokkalta bonyolultabb kérdés. Csak egy szó: a nevezett listán - ha ír, megadom a linket - a Samsungtól az első S-verzió az S21 FE - ez produkálja a legjobb akkuidőt - magam is így tapasztaltam, persze primitív animált rajzos játszadozásokat mellőzve -, ez szám szerint 92 óra, éppen 1 órával kevesebb, mint a Samsung A3 2017 akkuideje. És igazán csak érdekesség: a GSMArene mérése szerint a Xiaomi akkuideje 82 óra, ez egy híján éppen fele a Sony Xperia 10 IV-es akkuidejének. A most is tulajdonomban lévő S10e biztonsági frissítési dátuma: aug. 1., a Xiaomi 12-é május 1.

Új hozzászólás Aktív témák