Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hadeska22

    aktív tag

    Zenfone 8-at használok és habár meg vagyok vele elégedve, a ZF9-re váltani fogok. A Design-ja feketében nekem nagyon tetszik. Ez az első telefonom ahol a kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasó van, viszont nagy valószínűséggel az utolsó is. Pixel 4-es 3D arcfelismerés és LG féle (v30-g7) ujjlenyomat olvasó után ez a kijelzőbe integrált marhaság nem jött át. Abban bízom, hogy talán ennél már végre valami jó féle dedikált DAC-t (nem a Snapdragon integrált solution-je, hanem Cirrus vagy ESS Sabre) kapunk.

    Egyetlen problémám van és nem feltétlenül csak az Asus-szal, de hogy ez is majd A12-vel fog kijönni, aztán 2 hónap után már az A13 is elérhető lesz rá (szóval majd itt is mossa kezét az Asus, hogy "mi teljesítettük a két főverziót" csakúgy mint tették az összes Zenfone-nal (sajnos). Pixel 4-em és a Zenfone 8-am ugyanakkor lesz "End of support", ami szerintem eléggé nevetséges az Asusra zézve (és az összes hasonló cégre nézve akik ezzel trükköznek). Értelemszerűen Android verzióra értem (Mindkettőre A13 lesz az utolsó major OS Update)

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz Lami66 #37 üzenetére

    Szia! Elnézést a kései reakció miatt. Ami azt illeti mindig nehezemre esik megérteni az ilyen jellegű kérdéseket egy IT / telefonos topikban. Az, hogy a főverzió nem feltétlenül a legújabb az nem gond, viszont a biztonsági frissítések hiánya igen fájó. Általában a gyártók nagy része 2 főverziót és 2 év security patch-et garantál. Vannak olyan appok amik nem feltétlenül működnek, vagy némi buggal régi rendszereken. Tudom mert a saját appomban én is folyamatosan szabadulok meg a régi androidos verzióktól (nem éri meg a supportot folytatni). Azon túl, hogy egy régi rendszer potenciálisan mennyire sok sebezhetőségnek van kitéve az egy másik kérdés.

    Az átlag user meg nem feltétlenül használja a készülékét "felelősségteljesen" azaz kb. Minden sz@rra rákattint és megnyit. Láttam elég ilyent az életemben. Szerinted ezek ellen melyik fog jobban védeni? 5.1-es droid vagy mondjuk egy mostani modell? (Tudom, hogy a hülyeség ellen semmi nem véd meg, de a kérdésem a passzív védelemre vonatkozik). Ha valakinek nem fontos az, hogy up-to-date legyen (már amennyire lehetséges) a telefonja annak áldásom adom, viszont amennyibe ezek a telefonok kerülnek szeretném azt hinni, hogy kicsit hosszabb support is beleférhet. És a két főverzió mondjuk tényleg legyen kettő (és nem ezt a rossz gyakorlatot követve mint amit az eredeti postomban is felvazoltam az Asus és hasonló gyártókkal kapcsolatban).

    Nem szívlelem az Apple-t de az hogy a készülékeik 4-5 évig támogatva vannak szerintem nagyon pozitív. HTC G1 óta androidos vagyok és soha nem volt iPhone-m (nagy valszeg nem is lesz) viszont örülnék, ha az androidos gyártók vennének némi példát az almás vállalattól ezen a téren. (Árban sincsenek annyira távol manapság).

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Új hozzászólás Aktív témák