Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #24737024 #80 üzenetére

    remélem azért azt nem hiszed, hogy az összes tabletet az ipad bejelentése óta eltelt pár hétben fejlesztették ki...

  • alamuszi

    senior tag

    válasz #24737024 #80 üzenetére

    Már bocs, hogy az IPhone egyedi operációs rendszert tartalmaz, de milyen ez volt, nem véletlenül az Apple másolta le a HTC ötleteit, mert neki már az Iphone megjelenése előtt volt ilyen funkcionalitású mobilja, Vagy ha nem egy alma van rajta, akkor már nem is lehet eredeti az ötlet:
    De hogy mondjak még egy két apple nyúlást jó:

    Toshiba notebook 1979 Apple ugye később
    Creative Nomad 2000 Apple ipod 2001
    HTC Érintőképernyős mobilok 2003 - 2004 Apple ugye később.
    TabletPC Ötlet Microsoft 2001, Apple mikor is.

    Szóval, az, hogy valami elterjedt és, hogy ki találta ki nem ugyanaz. Az meg a másik, hogy ha valami nem az apple hype eredménye, akkor rossz. Hagyjad már a hülyeséget... Az hogy neked ez a véleményed, még nem tény...

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz #24737024 #90 üzenetére

    "UI: Nem hiszem, hogy az Apple-nek nagy erőfeszítésébe került volna egy MacBook Pro-ra épülő bivalyerős táblagépet összeállítani. Csak hát nem ez volt a cél, hanem éppen egy új termékkategória megteremtése, amivel egy új közönséget szólíthatnak meg. Senki nem az asztali gépe helyett vesz maj iPad-et, és még csak nem is a MacBook-ja helyett, hanem egy kiegészítő eszközként otthoni, fotelből történő olvasgatésra, netezgetésre stb. Ezért sületlenség számonkérni az iPad-en, hogy miért nem egy érinőképernyős MacBook Pro. Egyszerűen azért, mert nem arra szánta a gyártója :W"

    De ki állította, hogy ez egy MacBook Pro?

    Egyedülálló, ezt minden Apple termégnél elmondják.

    (#91) joey20

    Sajna, mivel itt lakom, hát igen ezt nézem. És vajon én mit kezdjek azzal, ha az USA-ban sikeres lesz, vajon ettől lesz support garancia, és támogatás itthon, valamint a magát itthon valamire adó gyártó esetén 3 év garancia. NEM. Tehét akkor mit is kellene kezdenem az itt nem létező szolgáltatásokkal. Pontosan: Semmit. Tehát ponosan ez az érvelés semmit nem ér USA határain kívül. De ez az én véleményem.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • moonman

    titán

    válasz #24737024 #90 üzenetére

    "az iPad nem egy TabletPC, hanem a maga nemében egy új kategóriát teremtő termék"

    ez - még ha a másfél hónappal korábban bemutatott HP Slate-et vagy a Kindle-t nem számítjuk - akkor sem igaz.

  • moonman

    titán

    válasz #24737024 #94 üzenetére

    "Az iPad nem valami más helyére lép, hanem új termékkategóriát teremt."

    és megint. látom, szorgalmasan betanultátok a marketinganyagot. :C

  • moonman

    titán

    válasz #24737024 #96 üzenetére

    "ebben nemcsak az Apple veszi ki részét, nem is mondtam."
    de, pontosan ezt mondtad.

    "minek a helyét veszi át az iPad az Apple termékei közül."
    új termékkategóriáról szólt a mese, nem új Apple-termékkategóriáról.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz #24737024 #100 üzenetére

    abból a szempontból valóban lényegtelen, hogy egyiket sem fogom megvenni. viszont itt konkrétan többen is kijelentettétek, hogy az Apple ezzel csinált egy új kategóriát, ami így nem igaz. az iPad egy a sok közül/után. a Kindle évek óta piacon van, a HP Slate-et sem az iPad után mutatták be, de amiket esetleg utána vagy mostanában mutatnak be, azok sem az iPad után mennek, mert ennyi idő alatt lehetetlen készüléket fejleszteni. ennek ellenére már az iPad bemutatójának másnapján demózott gépekre rásütötték, hogy iPad lookalike - na ez az, amitől hánynom kell.

  • moonman

    titán

    válasz #24737024 #102 üzenetére

    a #93-ban már egyszer idéztem, de tessék mégegyszer:

    "az iPad nem egy TabletPC, hanem a maga nemében egy új kategóriát teremtő termék"

    sehol nem utaltál rá, hogy az Apple termékcsaládjában számít újnak és nem globálisan.

    "az Apple iránt érzett zsigeri gyűlöletedtől vezérelve "
    nem utálnám őket annyira, ha nem akarnák folyton megmagyarázni, hogy ők szarták a világot, mert a termékek amúgy egész jók, bár van köztük jópár ócska kacat, amire 5 forintot is sajnálnék.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz #24737024 #105 üzenetére

    "Melyik cég nem próbálja meg úgy bemutatni bármelyik termékét is, mint valami szuperűberzseniális és forradalmi eszközt?"

    az egy dolog, hogy mindenki a sajátját mondja a legleglegnek, de az agymosás kiválóan illik az Apple-re is. mondj egyetlen iWhatever felhasználót, aki nincs szentül meggyőződve róla, hogy az ő vacka a világ legtökéletesebb elektronikai eszköze és soha nem volt és nem is lesz hozzá fogható a földön.

    én pontosan tudom, hogy a PC-t, a GUI-t, az egeret, a zinternetet és még millió dolgot nem az MS/hp/Dell/HTC/stb. találta fel, de nem is tudnák elhitetni velem. az almásokkal valahogy el lehet. és bocs, ha általánosítok, tapasztalatból beszélek, akinek nem inge, természetesen vegye le. :)

  • alamuszi

    senior tag

    válasz #24737024 #94 üzenetére

    - miért nincs benne Intel processzor?
    - miért nem fut rajta OS X?
    - miért nincs rajta kártyaolvasó?
    - miért nem fut rajta a Flash?
    - miért nem fut rajta a Photoshop?
    stb

    Nem itt mondta Uklesh kollága, hogy HD videót néz rajta, ehhez képest a Flash-nek, meg a Photoshop-nak smafunak kellene lennie? Vagy én gondolom rosszul, hogy ismét az a cél, ha ez nem tudja, akkor majd vegyen az ügyél egy olyan eszközt is, min ezek futnak... :D

    Ja egyet kihagytál, aminek viszont tényleg sokkal több értelme lenne, méghozzá az egyszerre több program futtatása, igaz HD Video nézés mellett mire lenne még szükség :D

    Kinek OSX bocs?

    Ja akkor a smafuk mellett a garancia, support, flash, mellé felvettem a kártyaolvasót is ami megint annyira haszomtalan, dolog, hogy egy ilyen termékre nem is kell... :D
    Na az ilyen baromira haszontalan dolgok miatt nem Apple-t fogok megvenni, hanem egy pl: HP-t.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • #24737024

    törölt tag

    válasz #24737024 #110 üzenetére

    nem Apple-t fogok megvenni, hanem egy pl: HP-t.

    Szíved joga, hogy HP-t vegyél. De az egyéni döntésed alapján levonni azt a következtetést, hogy aki esetleg a HP ellenében az Apple mellett dönt az nem épelméjű, az azért szintén elég meredek. A hozzászólásaidból pedig egy hasonló attitűdöt sikerült leszűrnöm. :F

    Sanyix: Mondj egy céget aki nem próbálja a saját brandjét ilyen szinten felfuttatni. Az megint más kérdés, hogy esteleg a gyengén képzett és fizetett marketinges csapatnek ez nem sikerül...

    [ Szerkesztve ]

  • alamuszi

    senior tag

    válasz #24737024 #110 üzenetére

    Nem auz, mondtam, hogy NINCS, hanem azt, hogy nyögvenyelősen működik. És ami azt illeti márkaszerviz akkor van, ha van hivatalos képviselet is. De az nincs. Romániában van-e nem tudom, de itt nincs.
    Az, hogy egy kereskedő nyit egy üzletet, és ott van egy szerviz. Vagy nyit egy szervizt az nem márkaszerviz. Az egy bolt, ahol szervizelnek, és hogy mit árul, az egy dolog. Majd akkor lesz hivatalos képviselet címmel, bejegyzett névvel, majd akkor térjünk vissza a hivatalosra, addig, pedig ezt másnak nevezném, nem márkaszerviznek.
    Na igen, az meg csak krém a tortán, hogy ebben az árkategórián csak az Apple, Acer aki megengedi az egy év garanciát, ez számomra annyit jelent, hogy a gyártó ennyi pénzért sem vállal felelőséget. Ha pedig vásárolsz jótállásbővítést, akkor kifizetteti a főalkatrész árát, ami esetleg elromolhat. Ez szerinted korrekt egy Notebook árkategóriában?
    Ugyanis pont most volt egy cikk az Apple garanciáról, elolvastad? Ajánlom figyelmedbe, tulajdonképpen a garancia egy üzletben úgy működik, hogyha a kereskedő úgy gondolja cserél, akkor van, ha olyanja van, hogy nem cserél, akkor nincs.
    Szerinted ezt garanciának hívják? Szerintem nem. És ez még akkor is így van. ha szerinted ez márkaszerviz. Ugyanis nincs egy olyan szervezet, képviselet, aki ezt gatyába rázza.

    (#112) aronvirginas

    Szerintem mutass egy másik céget, akinek a reklámhadjárata arról szól, az összes termékénél, hogy ilyen mág soha nem volt. De csak náluk nem volt. Na de az hogy ő mivel hülyíti a vásárlóit, azt ne itt szajkózza a sok fan, mert nem igaz itt van mindjárt a

    (#28) hozzászólás, nézd meg, mennyi a valóságtartalma és az értelme.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • moonman

    titán

    válasz #24737024 #112 üzenetére

    "Az megint más kérdés, hogy esteleg a gyengén képzett és fizetett marketinges csapatnek ez nem sikerül..."

    én inkább úgy látom, hogy az ilyen szinten megvezethető tömeg általában nem csak ostoba, hanem sznob is, ezért "dönt" az Apple, mint státusszimbólum mellett. ami egyébként irónikus módon egyre kevésbé az, mert ma már sokkal megfizethetőbb, mint régen és a nagy minőségről szóló legenda is számtalan esetben bedőlt.

  • alamuszi

    senior tag

    válasz #24737024 #112 üzenetére

    "Szíved joga, hogy HP-t vegyél. De az egyéni döntésed alapján levonni azt a következtetést, hogy aki esetleg a HP ellenében az Apple mellett dönt az nem épelméjű, az azért szintén elég meredek. A hozzászólásaidból pedig egy hasonló attitűdöt sikerült leszűrnöm. :F"

    Mondod ezt Te. Figyel kik is szokták ezeket a szlogeneket szajkózni?

    "Előre mutató design"
    "A vírusokat hírböl sem ismeri" (csak a bootneteket, de az nem vírus?)
    Ha nincs más értelmes érv akkor pedig "A MACOSX a lényeg".
    "Nem drága"

    Na ezt Te minek neveznéd, vagy azt minek neveznéd, mikor az apple elkezdte a reklámkampányát, ez nem fikázás, á dehogy, vagy csak akkor nem, ha az Apple csinálja, ha más akkor fkázás. Kicsit egyoldalú ez a válasz.

    Emlékszel még ugye az I'm mac -re. A Fele kamu volt de van aki bevette.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • moonman

    titán

    válasz #24737024 #116 üzenetére

    "valóban nincs a szó szoros értelemben vett márkaszervíz, azonban van az Apple által elismert és felhatalmazott szervíz. Ez a vevő szempontjából körülbelül ugyanaz"

    "tőbb statisztika is bizonyítja, hogy a hardvergondok általában 1 év előtt vagy 5 év után jelennek meg. Így a 2 év garancia érdemben nem sokkal több az 1 évnél."

    bocs, de ezek annyira semmitmondó, üres magyarázkodások, hogy na. a vevő szempontjából tökre nem ugyanaz, ha az ő gépe fittyet hányva a statisztikára másfél év múlva krepál be és az "elismert" szerviz időközben becsukja a kaput.

    ellenpélda: amikor megvettem az alpból 3 évre szóló garanciával a gépem, nyugodtan tettem, mert tudtam, hogy van hazai képviselet és 3 éven belül bármi történik a masinával, öt munkanapon belül megcsinálják nekem. (ja igen, pont hp-ról van szó.) ehhez képest a statisztikákban és a sarki bolt megbízhatóságában bízni meglehetősen ingoványos talaj.

    [ Szerkesztve ]

  • moonman

    titán

    válasz #24737024 #118 üzenetére

    "nincs reális probléma szervíz terén, legalábbis nem nagyobb mint más gyártó esetén"

    én pedig épp azt akartam példával alátámasztani, hogy bizony van. :) azért nehogy azt higgyük, hogy csak elégedett Apple user van, némely blogban olyan történeteket olvasok, hogy ha eddig nem kerültem volna el őket nagy ívben, akkor ezek után már biztosan nem költenék rá egy fillért sem.

  • alamuszi

    senior tag

    válasz #24737024 #116 üzenetére

    "Egy év garancia valóban kevés, viszont ez azt hiszem inkább abból fakad, hogy globálisan egységes garanciapolitikát próbáltak alkotni, és valószínűleg az 1 lv volt az a minimum ami minden ország jogszabályainak megfelelt."

    Aha, és az Apple annyira vevőbarát, ha nincs ilyen szabály akkor nem is ad garanciát?

    "Más részről pedig azt olvastam, hogy tőbb statisztika is bizonyítja, hogy a hardvergondok általában 1 év előtt vagy 5 év után jelennek meg. Így a 2 év garancia érdemben nem sokkal több az 1 évnél."

    Ja az én ThinkPad-em 22 hónap mulva adta meg magát. 42 órát volt szervizben. Az applenel, ha nincs alkatrész, ez 3 hét legalább. Mennyire vevőbarát. Persze, ha vett jótállásbővítést, vagy, ha a nem hivatalos szerviznek éppen van kedve kicserélni.
    Ez egy igen élettelen példa. Na akkor érted már miért szoktam azt írni, hogy az Apple tulajoknak smafu a garancia na ezért!

    "Én pl azért vettem MacBook-ot, mert szükségem volt egy Unix alapú rendszerre a munkámhoz, és az OS X tűnt a legjobb választásnak. Azn kívül a Macen mindhárom nagyobb OS (Mac OS X, Windows, Linux) legálisan futtatható,a mi szintén nem elhanyagolható egy fejlesztő vagy tesztelő számára."

    El kell hogy keserítselek a MACOSX-nek BSD gyökerei vannak, amibeől NextStep, majd Sarwin, és most itt a MACOSX. Ennek pont annyi köze van a Unox-hoz mint bármely Unix Like oprendszernek.
    És melyik rendszeren nem futatható legélisan ez a három rendszer?

    "(Hogy ez minek köszönhető és meddig lesz így, az megint más téma, most ne menjünk bele)."

    Szerintem sem, mert itt most éppen a Windows is igen jól áll, mióta kinn van a Security Essentials. Szóval ki lehet jelenteni, hogy egyedi a MACOSX, de semmivel nem jobb, mint bármelyik más rendszer.

    Ha pedig Unix Rendszer, akkor pedig a Linuxoknak lassan több köze van a Unix-hoz, mint a MACOSX-nek. na nem kódban, hanem használhatóságban.

    (#120) aronvirginas

    Neked izolált eset, akit megszivattak nem az ennyi. És bocs, ez megint egy apple szerű kifogás volt, nem pedig reális magyarázat. Ha ilyen kis termék eladás mellett is ilyen sok az "izolált" eset, akkor megint csak szerintem sántít a szerviz téma.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • Sanyix

    őstag

    válasz #24737024 #112 üzenetére

    nem is az epl-el van baj főként(azért van azzal is baj, mert mostanában olyan m$ szerűen próbálják trükközéssel saját szarjaikat elterjeszteni, pl ájtúnz), hanem azzal hogy van egy rakás iqlight ember aki bedől nekik :)
    Bár meg kell mondjam olyan nyilatkozatokat egy termékbemutatónál sem hallottam amiben 10000 szóból 9500 a "fenomenális", "hihetetlen" "fantasztikus" szó valamelyike.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Új hozzászólás Aktív témák