Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    válasz #24737024 #116 üzenetére

    "Egy év garancia valóban kevés, viszont ez azt hiszem inkább abból fakad, hogy globálisan egységes garanciapolitikát próbáltak alkotni, és valószínűleg az 1 lv volt az a minimum ami minden ország jogszabályainak megfelelt."

    Aha, és az Apple annyira vevőbarát, ha nincs ilyen szabály akkor nem is ad garanciát?

    "Más részről pedig azt olvastam, hogy tőbb statisztika is bizonyítja, hogy a hardvergondok általában 1 év előtt vagy 5 év után jelennek meg. Így a 2 év garancia érdemben nem sokkal több az 1 évnél."

    Ja az én ThinkPad-em 22 hónap mulva adta meg magát. 42 órát volt szervizben. Az applenel, ha nincs alkatrész, ez 3 hét legalább. Mennyire vevőbarát. Persze, ha vett jótállásbővítést, vagy, ha a nem hivatalos szerviznek éppen van kedve kicserélni.
    Ez egy igen élettelen példa. Na akkor érted már miért szoktam azt írni, hogy az Apple tulajoknak smafu a garancia na ezért!

    "Én pl azért vettem MacBook-ot, mert szükségem volt egy Unix alapú rendszerre a munkámhoz, és az OS X tűnt a legjobb választásnak. Azn kívül a Macen mindhárom nagyobb OS (Mac OS X, Windows, Linux) legálisan futtatható,a mi szintén nem elhanyagolható egy fejlesztő vagy tesztelő számára."

    El kell hogy keserítselek a MACOSX-nek BSD gyökerei vannak, amibeől NextStep, majd Sarwin, és most itt a MACOSX. Ennek pont annyi köze van a Unox-hoz mint bármely Unix Like oprendszernek.
    És melyik rendszeren nem futatható legélisan ez a három rendszer?

    "(Hogy ez minek köszönhető és meddig lesz így, az megint más téma, most ne menjünk bele)."

    Szerintem sem, mert itt most éppen a Windows is igen jól áll, mióta kinn van a Security Essentials. Szóval ki lehet jelenteni, hogy egyedi a MACOSX, de semmivel nem jobb, mint bármelyik más rendszer.

    Ha pedig Unix Rendszer, akkor pedig a Linuxoknak lassan több köze van a Unix-hoz, mint a MACOSX-nek. na nem kódban, hanem használhatóságban.

    (#120) aronvirginas

    Neked izolált eset, akit megszivattak nem az ennyi. És bocs, ez megint egy apple szerű kifogás volt, nem pedig reális magyarázat. Ha ilyen kis termék eladás mellett is ilyen sok az "izolált" eset, akkor megint csak szerintem sántít a szerviz téma.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák