Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24737024

    törölt tag

    válasz alamuszi #84 üzenetére

    Sosem mondtam, hogy az Apple az üzleti korrektség megtestesítője, nyilván az évek során ők is sokat és sok helyről "inspirálódtak". Csak nekem is feltűnt, hogy hogy az iPad megjelenése úta hirtelen mindenki előállt egy hansonlóval: Dell, HP és még egy Microsoft-koncepcióról is cikkeztek. Ezen tények mellett tagadhatatlan, hogy az Apple merész húzása ismét felkavarta az állóvizet. Ez persze csak jó, a verseny mindig jót tesz a piacnak, és az Apple-t is arra kényszeríti, hogy folyamatosan fejlesszen, reklámozzon stb. Mindannyian tudjuk, milyen hatása van annak, ha egy cég monopolközeli helyzetbe kerül egy adott területen, és nyugodtan ül a babérjain.

    [ Szerkesztve ]

  • #24737024

    törölt tag

    válasz alamuszi #84 üzenetére

    Az meg a másik, hogy ha valami nem az apple hype eredménye, akkor rossz.

    Mondtam én ilyet? Minőségről egy szót sem szóltam, nem is kockáztatnék meg ilyemit látatlanban :F

    Az hogy neked ez a véleményed, még nem tény...

    Nyilván nem, de ugyanúgy a tied sem. Én csak hangot adtam egy megfigyelésemnek. Lehet cáfolni, de tényekkel kérem, a sárdobálás és a hülyézés még nem bizonyítja az igazadat, gondolom tudod :U

    [ Szerkesztve ]

  • Ulkesh

    őstag

    válasz alamuszi #84 üzenetére

    "nem véletlenül az Apple másolta le a HTC ötleteit, mert neki már az Iphone megjelenése előtt volt ilyen funkcionalitású mobilja"

    Nagyon távol áll a HTC-s PowerPC-s cucc attól ami az iPhone.
    Mind technológiailag, mind szoftveresen ég és föld.

    "Toshiba notebook 1979 Apple ugye később"

    Majdnem jó bár a Toshiba 1985-ben jött ki az első laptopjával, de nem is az övéké az elsőség, hanem a Xerox-é, ahol 1972-ben mutatták be a Dynabook-ot :D
    Az Apple is első volt bármennyire is nem tetszik neked, mégpedig azért, mert 1993-ban ők mutatták be az első színes kijelzős laptop-ot a Powerbook 165c-t.

    "HTC Érintőképernyős mobilok 2003 - 2004 Apple ugye később."

    Azért megkérdezhetem, hogy vajon melyik cégnek volt előbb érintőképernyős technológiája? ;) (A HTC 1997-ben alapult, az Apple már 1989-ben ezen dolgozott és 1998-ban már piaci termékként árulta a Newtont, mégpedig olyan szoftveres megoldásokkal amik évtizedekkel később kerültek be más rendszerekbe).

    "TabletPC Ötlet Microsoft 2001, Apple mikor is"

    Az Apple már 1992-ben kész volt egy tablet prototípussal, amit abortáltak és soha nem került gyártásba. [link]
    De a Newton MessagePad 2100-ast is tekinthetjük az iPad elődjének.
    Ja, csak hogy bosszantsalak, most akarják felfedezni a spanyolviaszt SmartBook néven a gyártók, kár, hogy az Apple már 1998-ban árult ilyen gépet eMate 300 néven :D

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz alamuszi #84 üzenetére

    "HTC Érintőképernyős mobilok 2003 - 2004 Apple ugye később."

    Az Apple első érintőképernyős telefonja 1990-ben készült :D a neve W.A.L.T. (Wizzy Active Lifestyle Telephone).

    [link]
    [link]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák