Új hozzászólás Aktív témák

  • Weareus

    addikt

    válasz #71562240 #322 üzenetére

    (#321) Weareus: No csak óvatosan, mert aztán a végén te is átállsz a sötét oldalra...

    Ettől ne tarts, "védett", rezisztens vagyok ezekkel szemben. Hogy miért?
    Belinkelek neked ide egy itteni, ufo-s topikból való hozzászólást, ami tőlem származik, de kérlek, ne utálj máris (persze egyébként szíved joga), lehet, hogy ez olyan mint a Chokito: ronda és mégis finom. Szóval, érted, mit akarok mondani: attól, hogy hozzászóltam egy ufo-s topikhoz, még nem vagyok ufo-hívő, attól függetlenül, hogy hiszek az eti-kben (extraterrestrials), más kérdés, hogy "szerintem" látogatnak-e minket, vagyis, hogy az ufo-kban hiszek-e. (Kis segítség: nem :( ).
    169-es és 172-es hozzászólás.

    Ha megtisztelsz azzal, hogy elolvasod (végig), akkor meg fogod érteni: ahhoz, hogy valamilyen "elméletet", teóriát elutasítson az ember, nem árt tisztában lenni annak lényegével, hogy mit mond, még inkább milyen motiváció vezérli. Ezzel szvsz neked nem mondtam újat, csak azért írom le, hogy tudd: én sejtem, mi az evidencia és igyekszek mindent a maga helyén kezelni, még ha ez nem is sikerül mindig - nem vagyok tökéletes - azért törekszem rá. :R
    Pl. Daniken. Az ő neve is elhangzott itt, reagáltam is rá, talán olvastad azt a hozzászólásomat is, ha nem, itt van: [link]

    Végigolvastam most a topikban a hozzászólásaidat, véleményem szerint felfogtam, hogy számodra melyik a sötét oldal és hogy te hol állsz. Gyanítom, hogy én sem a sötét oldalon vagyok, ami különbség van köztünk ezekben a dolgokban: én kevesebbet tudok róla, de - remélhetőleg ebben nem tévedek, de lehet, hogy igen - a légből kapott magyarázatokat simán be tudom sorolni a sci-fi kategóriába és inkább vállalom azt, hogy valaki földhözragadtnak nevezzen, (evidenciákkal élve van más választásom, ha nem akarom ignorálni a témát :F ---> Nincs!***) mintsem hogy légvár-építőket támogassak, netán magam is egy új építésébe kezdjek.

    ***Hja, egy talán igen: nem foglalok állást (véglegesen és sziklaszilárdan nem is tettem meg, de talán sejthető, "melyik oldalon" állok), ebben az esetben viszont miért vagyok itt? Mert érdekel a téma? Ez esetben többről van szó, hiszen hozzá is szólok. Na mindegy, kicsit hosszú lett, lényeg: én egy ilyen beszélgetést vitának tartok, a vitát pedig valahol művészetnek, ami nem emberekről szól, hanem vélemények ütköztetéséről, érvelésről, evidenciákról, pontosabban arról, hogy a vita módszereinek használatával, lehetőleg személyeskedés nélkül együtt, közelebb kerüljünk a valóság megismeréséhez. Legyőzni ezért én itt nem akarok senkit, maximum meggyőzni, de jelen esetben a kérdéskör legtöbb vonatkozásában még ehhez sincs sziklaszilárd alapom. Ahogy tanult kollégám mondja mindig: "ilyen ez a 'sóbiznisz.'"

    [ Szerkesztve ]

    Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Új hozzászólás Aktív témák