Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • minek?:S

    őstag

    Azért egy két válaszon lehet jókat nevetni :DD pl a "22"-es .. világi probléma :C Esküszöm hozom a popcornt és remélem lesznek még hasonló szomorú(vicces) válaszok :))

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz eclipse19 #48 üzenetére

    Az a baj, hogy akik így letámadtak, hogy hádemér.. azok komolyan is gondolják :D Ezek után meg nehogy azt mondják nekem, hogy az a jövő, ahol minden egyes állampolgárnak van beleszólása, illetve korlátlan(leszámítva a felnőttkort) szavazati joga. Annyira szeretem, mikor Mészárossal jönnek.. ha így sem, meg úgy sem marad belföldön a profit(bár erről így végigpörgetve egy kommentet sem láttam), akkor miért irigykednek sokan, hogy nem egy külföldi üzletembernél van, hanem egy magyar, belföldi (báb)üzletembernél?

    Most volt pont a napokban egy cikk, hogy talán Leventének, akinek kellett 700 millió forint, abból 120-at Mészárosék álltak... hasonló cikk a Strabaggal pl mikor volt? Illetve ha már személyes tapasztalat is van, akkor miért van az, hogy amikor anno a Strabag volt fővállalkozó egy építkezésnél, akkor minél kevesebbet akart kifizetni egy alvállalkozónak, és minél több pénzt akart befagyasztani mindenféle mondvacsinált garanciákra hivatkozva, ellentétben a mostani Mészáros-csoporttal, akik szó szerint azonnal és minden további nélkül kifizetik az eléjük rakott számlát?

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz Depression #89 üzenetére

    A szabalyokat mindenki sajat magara szabja. Nincs olyan, hogy valaki direkt a masiknak kedvez a sajat karara, ne legy mar naiv. Eddig is a csokosoknak kedveztek a szabalyok, marmint 2010 elott, most is a csokosoknak kedveznek.. ha jon mas, akkor annak a csokosainak fognak kedvezni. Ez a politika, ez mindenhol igy mukodik. Az EU is azert baszogat, mert nem csak az o szabalyaik szerint jatszunk, dehat valahogy fel kell huzni a nagytokeseket itthon is, kulonben meg konnyebben tudnak szorakozni velunk a nagyhatalmak(EU, Oroszo., USA). Az, hogy ez pont Meszaros lett.. hat hoppa.. tokmindegy.. o csak a nevet adja hozza, de a hatterbol ot is iranyitjak.. talan tobben is. Az meg, hogy Meszaros a mi penzunket lopja? Kicsit vicces, mert meg mindig inkabb egy magyar lopjon magyartol, de a penz maradjon itthon, mint egy kulfoldi a magyartol, hogy kivigye a penzt. Attol, hogy kulfoldi a ceg, nem lesz automatikusan szent.. sot.. nem is veletlenul ment tonkre egy csomo vallalkozas annak idejen, mert a kulfoldiek olcsobban tudtak elvallalni. Az, hogy ugy privatizalunk, hogy mindent eladnak kulfoldi kezbe, az a vilag legnagyobb baromsaga. Hazai tokes reteget kellett volna felhuzni. De nezd meg pl a cukorgyarainkat.. vagy az egyik legnagyobb korrupcios ugyet, a MAV-Cargot... a fel vilag rajtunk rohog, a masikfele meg nem is tud Magyarorszag letezeserol. Persze, hogy egyszerubb volt eladni egy ceget jopenzert, amibol utana jo sok ment zsebre, mint rakolteni volna egy rakat penzt, hogy utana termeljen is valamit. Orban pont azt probalja helyre hozni, amit anno o is elb@szott a hulye liberalis gondolkodasaval. Nyilvan ennek megvan a pozitiv es negativ oldala is. De tenyleg csak annyit mondanek en is, hogy mutassatok nekem/nekunk olyan fejlett orszagokat, akik a sajat tokesreteguk ellen voltak, eladtak az osszes hazai ceguket kulfoldi kezbe es most vagy vilagi nagyhatalmak, vagy hihetetlenul fejlodo orszagok! Csak azert, mert en pont az ellenkezojerol tudok.

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    Maradek.. aha.. igy is tobb vagyona van, mint volt, szoval itt mar megbukott a kommented. De meg, ha meg igazad is lenne, hogy kiviszik kulfoldre.. akkor nem tok mindegy, hogy ki viszi ki? Gyurcsanyek, Orbanek vagy Fekete-Gyorek? Szoval en nem ertem.. olyan helyeken hibadzik a kommentjeitek, amire csak szubjektiv valaszokkal lehet valaszolni. Nezd.. vannak tenyek, amiket hiaba akartok, nem lehet figyelmen kivul hagyni. En sem szeretem a Fidesz politikajat, de az ellenzeket megkevesbe.. es ezzel nagyon sokan vannak igy es remelem nagyon sokaig. 2018-ban en is abban a hitben voltam, hogy a valasztas volt Magyarorszag gyasznapja.. de szerencsere tobb tenyezo is bebizonyitotta(tobbek kozott az ellenzeki majomkodasok), hogy epp ellenkezoleg.. ha az ellenzek kerult volna hatalomra, na akkor lett volna gyasz. Tanulmanyozd 1980-tol a magyar gazdasagot egeszen 2019-ig, es majd rajossz, ha van legalabb egy kis "paraszti jozan eszed", nem nekem kell felnyitnom a szemed.. en vasut temaban kezdtem el, es ott is sokkolo volt, amit csinaltak, foleg 2002-2010 kozott. Nem az van, hogy ez a tokeletes.. hanem az, hogy ez a legjobb a lehetosegeink kozul/a legkevesbe szar.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz Narxis #93 üzenetére

    Azt ugye tudod, hogy Orban rendszerere mondani azt, hogy Kadar rendszer 2.0, a vilag legnagyobb idiotasaga(na meg aki diktaturat kialt:DDD)? Mar poennak sem megy el, mert annak is bugyuta, de erre is csak azt tudom mondani, hogy tanulmanyozd a magyar tortenelmet 1919-1944, 1945-1956, 1956-1989, 1989-2010 es 2010-2019 kozott(Es itt a Sztojay Dome fele uralom es a Nyilasok nem erdekesek). Ra fogsz jonni, hogy a kadarista eszmek sokkal inkabb 2010 elott latszodnak, amikor a magyar, mint nemzetseg, sokad rangu volt a sajat hazajaban pl, illetve csak a tonkretetel ment.. megint csak azt tudom felhozni peldanak, hogy vasut.. mivel ebben vagyok otthon egy kicsit. Orban rendszere sokkal inkabb hajaz a Horthy fele rendszerre.

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #95 üzenetére

    Nyilvan.. de azt se felejtsd el, hogy a legfontosabb mindig es mindenkinek az onos erdekek lesznek. Viszont az, ha minden kulfoldi kezen van, neked nem lesz jobb.. de szerintem te sem akarsz raterni a fogyasztos kerdesre, mert te is tudod, hogy az EUn belul pl ugyanazon marka alatt szarabb minoseget kapunk, mikozben pl a hazai gazdasagot tonkrevagtak(egyreszt a csatlakozasi feltetel miatt, masreszt azert, mert olcsobb). Te ugyanugy tudod, hogy mindenkinek jobb, ha valami, ami magyar, az magyar kezben is van. Az allamnak, a gazdasagnak es az allampolgarnak is. Viszont pont az EU piacgazdasaga miatt nem lehet feltunoen elonyben reszesiteni a hazai termeloket es cegeket, mert akkor egybol jon ilyen Sargentini fele hulyeseg, hogy elonytelen stbstb:N

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz 2xar #99 üzenetére

    Óóh, vártam már ezt a stadionos témát :D Engedd meg, hogy csak így átolvasva értékeljem a kommented.

    "Gratulálok! Tövig beszoptad a propagandát."

    Remélem, ha felnőtt, értelmes, szavazó ember vagy, akkor odamész a fürdőben a tükörhöz, belenézel jó mélyen, és ott is elmondod.. ha nem, akkor a probléma nem velem van.


    Gyurcsányékat kérd számon, hogy miért nem nevelték ki a saját hazai nagytőkéseket. Akkor ugyanennyit loptak, csak annak nagyobb része ment ki külföldre. Stadionozás.. azokat a cégeket mentették meg azokkal a korrupciós ügyletekkel, akik csődközelben voltak.. nem csak Mészárosék építettek stadiont.. sőt. Ráadásul akik a stadionoknál fel lettek pénzelve, azok most a kastélyokon dolgoznak.. igen, mind nagy cég, akik, ha eltűntek volna, akkor szarban lennénk. Közben meg rengeteg iskolát és kórházat újítottak fel.. vidéken... a pestiek meg megkapják a centrumkórházakat(ha Karácsony meg nem fújja), amiket ugyanazok a cégek fognak építeni. Az oktatásban meg az egészségügyben pedig nem azért kapnak kevés pénzt a hierarchia alján lévők, mert nem özönlene bele a pénz, hanem mert vannak azok, akik lenyúlják félúton(mondhatsz mást ,de ezek tények). Média meg.. tehetségesebb újságírók lettek volna 10 éve? Így hirtelen nem is tudok mondani olyan újságot, aminek lehetne adni a véleményére.. az origo, 888, ps legalább annyira alja szenny oldalak, mint az index, hvg, 444, 24, 168óra etc...

    Meg ez az elkergetés.. megint csak felmerül az a kérdés, hogy oké.. kergessük el a Fideszt.. és akkor kit ültetnél a helyébe? DK(+MSZP), Gyurcsány vezetésével? Ugye nem akarsz államcsődöt? Jobbik? Vona nélkül szart sem érnek, amióta a jobboldala kiesett és teljesen átsodródtak a baloldalra, abszolút hiteltelenek. LMP? Lassan eltűnnek ott, ahová valók. MiHazánk? Momentum? Utóbbiban van ráció, de még fel kell nőniük. most kb 2 éve léteznek.. ha azt nézzük, hogy a Fidesznek ~10 év kellett a picit megkomolyodáshoz, akkor mondjuk olyan 2026-ra remélhetőleg belőlük is lesz valaki.

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #101 üzenetére

    Nem (csak).. minden másban is(élelmiszer pl, az N betűs mogyorókrém volt azt hiszem az egyik, de mintha a nagy sárga M-es gyorskajálda is rémlene), erről nem is egy tanulmány volt, talán még az ellenzéki média is lehozta, ha rákeresel biztos találsz róla cikket, ha érdekel, hadd ne kelljen megkeresnem. Másfelől meg az összeszerelőüzem-ország... ez a "feladatunk" EU-n belül.. az olcsó munkaerő és ahová a szart el lehet sózni.(btw nem csak nekünk)

    Figyelj, én a vasútról bármikor nagyon szívesen elbeszélgetek veled(az kb jellemzi a kormányok hozzáállását a magyarokhoz, az összes 4 év). Maradjunk annyiban, hogy amíg mesterségesen voltak fenntartva az állami cégek(Kádár idejében), addig érdekes mód működtek. Hogy most ez magyar vagy szovjet érdek volt, az máskérdés. A környező országok a rendszervált(oz)ás után kezdtek el elhúzni mellettünk. De tényleg.. vannak olyan emberek, akik nálam okosabbak, beszélj velük.. felesleges húzni itt a drága idődet(meg az enyémet). Ők rávilágítanak a tényekre, amik vannak. Tökéletesen bebizonyítottátok(?), hogy nincs igazunk. Oké. De azt nem, hogy Nektek igazatok lenne.

    Viszont velem a (magyar) vasútról bármikor el tudsz beszélgetni. Annak lenne értelme. Ennek itt így nem.

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #108 üzenetére

    Nem fenntartható? Hát, ha egyszerre kell rákölteni minimum 5000 milliárdot, akkor valóban nem.. látod.. itt jön ki az elmúlt 40 év nemtörődömsége. A vasútnál tisztán látni, hogy a 80-as évektől milyen lejtmenetben van. Először az M63-as elkaszálása(nincs pénz, helyette jöttek M62-esek), V47-es(nincs pénz), aztán a V48-asé(nincs pénz), de ugye Kissamu(nincs pénz), Samu(nincs pénz), de még Hernyóból is csak 20db-ot. Rendszervált(oz)ás után vettünk ugye CAF, DWA meg DVJ kocsikat.. de csak az IC-khez. Az IC1G kocsikat azóta is futtatjuk gyorsvonatokban, meg mellette jött a fecskésítés.. aminek véleményem szerint önmagában nem volt értelme, hiszen se sem új kocsi nem lett, se nem új mozdony. Utána 2002-ben volt egy "szebb" vásár, a Taurusok.. de abból is csak 10 db-ot.. ami kötelező volt. (ugye a 160-as Gigantok nem voltak túl gazdaságosak és megbízhatóak :U ) Ami utána volt, az valahol komédiába illő, de maradjunk annyiban, hogy egy értelmes ember inkább sír rajta, 2004-5 körül az ÖBB és a Siemens felajánlott egy olyat a MÁV-nak, hogy 2 Taurus áráért ad pluszba egy Herkulest... kitalálod? Nincs pénz.. Aztán meg olyanok, hogy Talentek.. amik az ÖBB-nek azért nem kellettek, mert selejtek, mi meg benyeljük? Utána 2010-ben a Traxx vétel.. na nee.. ugye mondanom sem kell, hogy ezért nem hívtuk le 2012-ig az opciót sem, még kedvezménnyel sem. A lehető leglogikátlanabb döntés volt az a vétel. Gondolom tudod mi volt akkor? Segítek. A MÁV 2007-ben kiírt egy pályázatot 2 áramnemű(ami már önmagában kérdéses a szlovák és szlovén 3 kV miatt, de mivel abból minimálisan kéne csak, így eltekinthetünk ettől), legalább 160 km/h-s mozdony beszerzésére. Összesen 3-an jelentkeztek, az Alstom, a Siemens és a Traxx. Érdekes módon, előbbi kettőt kizárták a pályázatból ok nélkül. Itt már önmagában meg kellett volna ismételni az egészet, de nem, jó a Traxx, tartsuk a világ legjobb mozdonyát kis példányszámban, hogy sose legyen olyan gazdaságos az üzemeltetése, mintha nagyobb létszámban lenne, ráadásul az új mozdony is legyen a lehető legfapadosabb verzió(amellett, hogy még mindig kevésbé gazdaságos, mint az ES64U2). Összesen két jó döntés volt abban az időben, az egyik a 30+30 Flirt, illetve a 23+8 Desiro.. nem egy nagy tudomány.. mellette még ott vannak a Cargo eladása, a Józsefvárosi pu. bezárása, az Északi jjü. bezárása. Előbbi még az osztrákoknál is korrupciós ügy volt, utóbbiak pedig.. nézd meg.. a Nyugati és a Keleti is koxra van járatva, és nézd meg hol vannak az Északis szakik, akik mesterei voltak a V43-asoknak.. Ja meg az IC3G.. nagyon jó kocsi lett, kár, hogy azt is meg akarták úszni felújításból új helyett.

    Hol tartunk most? Van ~200 villamosmozdony, amit haladéktalanul ki kéne váltani, mert amellett, hogy gyakorlatilag már dupla annyit futottak, mint amennyit kellett volna.. ráadásul az utóbbi 10 évet csak V4-es főjavítással. Ugye ez történik most a KISS-ekkel, hiszen ezzel 40db "felújított" V43-as fog felszabadulni pestről 2023-ig(19 már gyártás alatt van, 21 pedig meg lesz rendelve, amint jön a '21-es ciklus). Emellett szükség lenne még Flirtökre és a maradék személykocsikhoz mozdonyokra. A folyamatos villamosítások pedig megkövetelik a több villamosszerelvényt, ergó az a 115-ös adag, amiről a média beszél, a legminimálisabb, amire azonnal van szükség(és ez még nem is fix, szóval minimum 5-6 év, mire lejön), ebből is egyelőre 40 tűnik fixnek. Azért az sem mindegy, hogy egy mozdony ~1,5 mrd Ft, egy KISS ~5 mrd Ft, egy Flirt ~2,5 mrd Ft. Ott van még az IC kocsiállomány. 300 kocsi minimum kéne.. megint csak azonnal... és ez még az IC+ jelenlegi formájával megint több év kérdése.. személykocsikról szó sem esett.. csak a Fecske ás Halbi állomány áll ~700 db-ból... azok megint csak olyanok amilyenek.. egy személykocsi is ~400-450 m Ft. És akkor még nem beszéltünk a dízelvontatásról, a mellékvonalakról... szükség lenne legalább 40 dízelmozdonyra is.. még Bzből sincs elég, nem, hogy azokat kiváltani, kiegészíteni kellene... plusz a pálya gyakorlatilag mindenhol(és abból a 100-ast 2009-ben adták át és már most egy rakat fos), állomásépületek, amik megint csak évtizedek óta rohadnak...

    Persze, hogy nem fenntartható. Igény bőven lenne rá.. sőt.. hiszen a vasút a jövő.. ha fővonalakon tudnánk az emelt sebességet, mellékvonalakon a stabil 100 km/h-t... Élő példa az, hogy ahol a vasutat fejlesztik, ott szinte megtelnek a vonatok(lsd 2-est), de meg eleve, hogy a BP elővárosában, főleg csúcsidőben alig lehet felférni a jelenlegi szerelvényekre.. és akkor még nincs igény? :D Ha az elmúlt években folyamatosan fejlesztettek volna és nem csak letudták volna annyival, hogy nincs pénz, akkor hidd el, hogy nem itt tartanánk. És tényleg.. a Cargo eladása hűen jellemzi az akkori vezetőség hozzáállását a magyar gazdasághoz.. nem befektetni.. eladni.. nézd meg hol tart most az RCH. És akkor még mindig nem beszéltünk arról, hogy milyen szépen nőtt a cég adóssága.. szóval na.. azért érted(De ide lehetne venni a volántársaságokat is..). Márpedig ezek nagy részben Gyurcsány idejében is voltak, hiába szereted. Ezek nem "eemút nyóc év".. ezek tények. De tényleg el kell vinni ennyire offtopicba a témát?

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz Depression #114 üzenetére

    Hát látod, hogy b@sznák meg :W Bár vicc, hogy még így is jut elég pénz az IC/EC flotta felújítására.. nameg, ha megrendelik valóban a -legalább- 115 mozdonyt(ami, ha igaz Vectron lesz), akkor olyan fog történni, ami nem történt 50 éve. Márpedig a Sziliknek sok idejük nincs már.. max 10 évet adok nekik én.. az NKH meg még talán annyit sem. Nem is értem, hogy miért nincs itthon már 3 évtizede olyan politikai erő, akinek szívügye lenne a vasút.

    (#116) togvau

    A hivatalos indoklás, ahogy az összes többi Ganz gyártmánnyal: korszerűtlen.

    Egyébként meglepően jól bírják a V43-asok(azért az Északiban értették a dolgukat), ahhoz képest, hogy papíron már minimum 20 éve szét kellett volna esniük. :C

    (#115) Narxis

    Szóval csúnya Fidesz, amiért felvásárolta a sajtó egy részét.. de az teljesen rendben van, hogy az ellenzéki szennyoldalak ugyanúgy nem függetlenek. Érdekes.. azt hiszem az ilyesmi gondolkodásra ráillik a cringe kifejezés. Az meg, hogy 20 év alatt megváltozott a nézőpontjuk igen is normális(ahogy Vonának is 10 év alatt). Egyszer mindenki kinövi azt az agyatlan liberalizmust, aki nem pszichiátriai eset. A KISZ-es témát meg tényleg erőltetni akarod, mikor az ellenzéki oldalon a legerősebb erő(MSZP+DK) tökre ugyanaz? Azért hülyét ne akarj már magadból csinálni. Ezzel ezt a témát le is zárnám, sem kedvem, sem energiám nincs a hülyeséghez. Aludj jól :R

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #127 üzenetére

    "...miért? mi van a vasúttal?..."
    "...Teljesen egyértelmű, hogy nem fenntartható, talán a fele lenne az.
    Nincs vásárló erő, nincs rá igény..."


    "...senki nem kérdezte..."
    " ...nem is erről volt szó."


    Itt azért érzed a bibit.. és, ha már belekezdtél, akkor arra reagáltam is, hogy igen, igazad van részben, de okai is vannak neki, amiben pedig nincs igazad, az blődség. És tény, hogy a leghanyagabb munkát 2002-2010 között csinálták.. és nem csak a vasútban, hanem a volántársaságoknál is. Na már most, ha a közlekedéshez így álltak, akkor máshoz sem jobban. Az eü akkor is retek szar volt(tudom, mert 2008-2015 között több ismerősöm is hunyt el a nem megfelelő kórházi ellátás miatt), az oktatásról ne is beszéljünk. Ez az a két dolog, amivel nem tudtak mit kezdeni.. és akkor el kéne gondolkodni, hogy lehet, hogy nem kormányfüggő ez és nem az épp aktuális kormányon lévő párt határozza meg.

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz Runner_fxr #147 üzenetére

    +1. Sajnos kezdünk beleesni megint abba a hibába, amibe folyamatosan. Érdekes, hogy a magyar nép(egy része) k*rva gyorsan felejt. :(

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz Runner_fxr #160 üzenetére

    Egyébként abban sajnos van valami, hogy nagyon sok korrupciós ügyben nem született ítélet, ilyen pl ugye a most említett 4-es metró, vagy a MÁV-Cargo eladása. Utóbbinak ugye sokkal több kára van, mint "csak" 160 milliárd. És ezek nem véletlenek.. ahogy az sem, hogy nem volt teljes elszámoltatás sem.. hiába volt botrányos a 2002-2010 közötti időszak, a politikában sokkal jobban össze vannak mosódva a szálak(ezért nem tud senki semmit kezdeni az oktatással vagy pl az EÜ-vel etc.). Hiába jobb fényévekkel a Fidesz politikája az előző időszakokhoz képest(meg a jelenlegi pártok között), úgy en bloc ezért nem lépünk 1-ről a 2-re. Bár ezzel nyilván nem én találtam fel a spanyolviaszt.

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz Runner_fxr #177 üzenetére

    Az a baj, hogy hiaba beszelsz a valosagrol, nem fogjak elhinni.. ok elvannak a kis -megkeseredett- alomvilagukban. Erosen erzodik a konmunizmus hatasa az ilyen gondolkodasu embereken(romboljuk le a nemzeti identitast) es mas velemenyt(tenyeket) nem tudnak befogadni, vitazni meg keptelenek. A sajat idodet pazarlod csak. En csak szimplan bizok benne, hogy az orszag nagyobbik resze ertelmes felnott. :R

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz Top cat #181 üzenetére

    Bocs, hogy telón elgépeltem, nyilván, ha másba nem, akkor ebbe köss bele, igazából nem rólam árulkodik :C

    (#179) dabadab

    Az én részem ki van fejtve, ráadásul Runner_fxr olyanokat írt, amivel nagyjából egyetértek.

    (#182) Raysen623

    Nem értem a sértődést.. nyisd ki a szemed.. ő csak azt írta, ami látszódik.

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #186 üzenetére

    Nuke, teljesen felesleges átugrani azt a kér(d)ést, hogy:

    "...mutassatok nekem/nekunk olyan fejlett orszagokat, akik a sajat tokesreteguk ellen voltak, eladtak az osszes hazai ceguket kulfoldi kezbe es most vagy vilagi nagyhatalmak, vagy hihetetlenul fejlodo orszagok!..."

    Amíg erre nem tudtok választ adni, addig hiteltelenek vagytok, amint mondtok példákat, úgy máris van értelme a többi kommentnek, de egyelőre leragadtunk az elején(ha esetleg elsiklottam volna felette, akkor bocs, és irányíts vissza :)) . A statisztikára meg csak Churchill(neve által elhíresült) idézetet tudom felhozni.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz dabadab #188 üzenetére

    Hallod.. nem ez volt a kérdés, arra kéne először válaszolni, utána jöhet a többi :R

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz dabadab #190 üzenetére

    Ugyan.. annak kérdőjelezhető meg, akinek szűk látókörű politikai nézetei vannak. Azok tények, hogy nagyon sok(jól működő) céget tettek tönkre a privatizációval(is). A 90-es években rögtön azzal kezdtünk, hogy amit csak tudtak, azt eladtak, ami mára vagy becsődölt, vagy olyan céget csináltak belőle, ami Mo.-n kiemelkedő lenne(RCH). Ez csak nagyvonalakban, mert nyilván több száz sort lehetne írni, azzal meg, hogy melyik rezsim a jobb, megint csak, mert közbeszólnak a nézetek is. Szóval ebből kiindulva: Mutass olyan ma vezető pozícióban lévő országokat, akik eladták a cégeiket külföldi kézbe!

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz dabadab #192 üzenetére

    Többek között a cukorgyáraink(bár itt a csodás mezőgazdaság is közrejátszott), Tungsram, Szerencsi csokigyár, MÁV-Cargo... de, ha rákeresel google-ön a privatizációs listára, találsz egy párat, több mint 1000 céggel.

    És nyilván rosszul fogalmaztam, mert pl az RCH nem, hogy csődközelben lenne, de annyi pénzt hozhatna a konyhára, hogy a MÁV vígan tudna fejlesztgetni.

    Narxis

    Akkor lépj ki a komfortzónádból és tapasztalj, olvass és ne az újságírók véleményét vedd át, hanem alkoss sajátot. Utána térjünk vissza a jellemzésekre.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz dabadab #197 üzenetére

    A lényeg, hogy eladták. Külföldre. A nyereségességről szerintem ne is beszéljünk [link] ~100 milliárd forintot kaptunk 2008-ban érte(ez nagyjából kihozta a veszteséget a MÁV-nál, mégis 2012-ben 400 milliárdos veszteségben voltunk és nem 2010-12 között jött össze). Folyamatosan arról szólnak a hírek, hogy az RCH flottát bővít stbstb.. és nem éri meg.. oké. 100 milliárd tudod mire lenne most elég? Segítek: ~20db KISS motorvonatra.. vagyis semmire, nem, hogy 30-40 év.

    "...A szerencsi csokoládégyár?... Várjál, most megpróbálom elképzelni, ahogy a szerencsi csoki versenyre kel a Milkával, anélkül, hogy elröhögném magam. Egyébként nem is ment tönkre, sőt, a Nestlé minden bizonnyal megmentette a céget azzal, hogy felvásárolta..."

    Röhögjél csak, bár szerintem még te sem tudod, hogy min akarsz. Másrészt:

    "...A gyárat 1991-ben vette meg a svájci Nestlé, amely ma italporokat készít Szerencsen. A régi édességek megmentésére 1996-ban alakult a Szerencsi Bonbon Kft. ...". Nagyon meg lett mentve.

    Másrészt a Taurus gumi is olyan, "mint régen".. :U De egyébként igen.. elavultak voltak a berendezések, ezért kellettek volna hozzáértő emberek, akik gondolkodnak is és mondjuk pénzt fektetnek be.. másrészt meg az a baj, hogy a diploma túlságosan túl van értékelve, a szakmunka meg alábecsülve..

    (#196) D347HBR1NG3R

    Most nem tudom, hogy olvasni nem tanultál meg vagy értelmezni vagy pedig hiányos a tudásod :F "bayerzsóti" maximum az újságírásba vitte be ezt az alpári stílust, de arra meg ottvan az a balga Juhász Zoli :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz Runner_fxr #195 üzenetére

    Így van. Ezzel mindenkinek egyet kéne értenie. A túlzott liberalizáció csak kárt okoz és ez szemmel látható. Kedvencem volt, amikor valamelyik "okos" tegnap itt elkezdte, hogy "ennek a liberalizációnak köszönheted, hogy szabad véleményt alkothatsz" :DDD Még hála a jó Istennek, hogy nem a mai liberalizációnak. Meg poén, hogy a neoliberálisok beszélnek vélemény elfogadásról, de akik mást gondolnak, ők, már egyből fasiszták, kommunisták stb..

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz dabadab #205 üzenetére

    Viszont, ha a MÁV-nál maradt volna a Cargo, akkor például nem kéne pénzért bérelnie a Starttól, nem kéne a pályahasználatért fizetni... Nyilván az RCH azért "jobb", mint a MÁV-Cargo, mert a MÁV a vontatási feladatokat ugyanazzal a szakadt, korszerűtlen és gazdaságtalan mozdonyparkkal végezte, mint a személyszállítást, holott, ha valóban olyan szakember lett volna akkor a vasútnál, akkor azért lobbizott volna, hogy a Cargo kapja meg a 25(sőt, akár a +25) Traxx-ot, a Start(akkor Trakció) meg kapjon motorvonatokat, EuroSprintereket. Na meg a másik, a karbantartás hiánya volt akkor is, csak akkor még csak pár éve. Nyilván akkor kellene költeni az infrastruktúrára és nem lenne maga a Cargo nyereséges.. de akkor a pálya nem lenne ilyen állapotban és a Start(is) gazdaságosabb lenne, mivel kevesebb késés lenne és kultúráltabb állomások --> több utas. Persze ez csak az ideális eset, ahhoz az kell, hogy ne csak kilopják a vasutat, ahogy teszik azt már 3 évtizede.
    ____

    Nyilván vicces az akkori Szerencsi ízt összehasonlítani a mai Milkáéval.. Menj le Szerencsre és nyugodtan kóstolgasd a palettát... bár még úgy is csak szubjektív véleményt tudsz alkotni, mert mindenkinek más az ízlésvilága.
    ____

    Bocs, de ez a része a hozzászólásodnak meg végképp értelmetlen. Mivel egy szóval sem állítottam, hogy nincs szükség diplomásokra, ezért ezt nem tudod számonkérni rajtam. Viszont csak pár példa az építőiparból: Az egyik diplomás főtervező nem tud különbséget tenni beton és terméskő között. Vagy amikor betervez 16 centi kőzetgyapot szigetelést a marha és te arra tegyél rá egy több száz kilós díszt és megkérdezed tőle, hogy azt mégis hogyan, mire azt kapod válaszul, hogy "oldd meg, te vagy a mester". Vagy amikor minden idiótaság oda van írva a tervrajzon, de az ács értetlenül nézi, mert valahol hiba csúszott a számításokba, értelmezhetetlen, ezért kénytelen a saját feje után menni, meg fafödémnél ~3m fesztávra 18x20-as gerendát ír .. de ott van az is, amikor egy erdőmérnök nem tudja milyen fák vannak az adott területen, mert nem tudja ránézésből megállapítani a fajtáját. És ezek most csak amik így hirtelen reflexből beugrottak, szerintem ez nem sértődöttség, viszont hűen mutatja a katasztrofális oktatási rendszerünket(2010 előttről is és a mostaniról is).

    Drakmusz

    Te amúgy jól vagy? Fáradtnak tűnsz :)) "kormányod".. ez az egy szó elég volt ahhoz, hogy eláruld magad, hogy lövésed sincs a dolgokról, csak próbálsz rugdalózni. Az meg, hogy Lázár mit mond, azt szerinted hol nem sz@rom le? Annak ellenére, hogy azt a videót én is elítéltem akkor is és most is. Migrációs kérdésben a legjobb, ha olyan kamionosoktól tájékozódsz, akik tapasztalták. Tudod az a baj veled(meg a hozzád hasonlókkal), hogy ahogy máris valaki nem a Te véleményedet fújja, akkor csakis Fideszes lehet.. 2018-ban sem a Fideszre szavaztam, idén az EP választásokkor sem. Sőt.. ha most lenne a választás, akkor senkire nem tudnék úgy szavazni, hogy utána melldöngetve jövök ki a fülkéből... de minek is magyarázkodom.. higgy amit akarsz! Csak nem ártana elfogadni azt, hogy aki nem tud azonosulni a baloldallal meg a "mai" liberális eszmékkel, az nem lesz automatikusan Fideszes.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #201 üzenetére

    Épp ez az, hogy nem egyenlő.. Lehet úgy is korruptnak lenni, hogy az az országnak minimálisan sem jó és lehet úgy is, hogy legalább minimálisan jó. Pl Tiborczék és Mészárosék olyan kastélyokat vettek meg, amik évek óta romosan álltak. Ezt pl nem tudták volna megtenni úgy, hogy előtte ne szereztek volna milliárdokat. Miután ezeket megvették, fel is újítják őket. Van amit támogatással, van amit támogatás nélkül, de magyar vállalkozásokkal és még egyszer mondom: Nem pitiskednek. Ha egy vállalkozó benyújt egy valós árajánlatot, akkor nem kezdenek el alkudozni, hogy nehogymáennyiért, hanem továbblépnek a szerződésre és ott megbeszélik a részleteket. Ráadásul, ha a részszámlát benyújtják, akkor még aznap utalják a rajta szereplő összeget(amiben megállapodtak) és nem 30 meg nem 8 napon belül.. azonnal. Azért ez minimum több száz vállalkozásnak jó. Holott mondom, vannak tapasztalatok az előző időkből, amikor tényleg csak napokkal később fizettek, meg be akartak fagyasztani x%-ot garanciális költségnek(a szerződés után, számlabenyújtáskor)

    "..Amíg nem tudod nekem megmutatni, hogy miért lenne érdeke bárkinek hamisítani bármilyen statisztikát akkor addig csak mellébeszélsz és kibújsz a válasz alól..."

    Akkor a válaszodban is benne van, hogy miért lenne érdeke a Fidesznek hamisítani bármilyen statisztikát.

    dabadab

    És tudod mennyiért mennek ezek a bérlések? Nem Vectronokat bérelnek a MÁV-tól.. Szergejeket, Csöriket, Gigantokat.. töredék áron.. pályabérlés? Megint csak.. valahol van nekem elmentve ilyen adatom, ha lesz időm, majd megkeresem neked, ha nem felejtem el. Hidd el a Startos Szergej bérlés nem akkora havi(/alkalmi/éves) díjas, mint az ELL-es Vectron.

    "...szükségesnél jóval nagyobbra duzzasztott dolgozói létszámmal, elavult gépekkel.."

    Nyilván erre írtam azt, hogy pénz kellett volna bele fektetni, modernizálni, gépesíteni. Csak ehhez már szakértelem is kéne. Mindig könnyebb eladni valamit, mint megjavítani.

    "...Egyébként egyre inkább érdekel, hogy ha betörnének hozzád meg ellopnák az autódat, akkor annak is örülnél-e? Már persze úgy, ha a betörő magyar és időben fizet a házfelújításán dolgozóknak, nyilván."

    Szerintem ezt gondold át még egyszer. Itt valamit vagy nem látsz át vagy nem akarsz át látni(nem, nem a hozzászólásaimat)..

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz Drakmusz #211 üzenetére

    "...Mind a két nagy pártnak a politikai süllyesztőben a helye..."

    Ebben egyetértünk. Bár akkor itt megint felmerül az a probléma, hogy akkor ki? Ugye a DK meg az MSZP teljesen össze van fonódva, a Jobbik meg az LMP megint csak katasztrofális szinten van, előbbi főleg Vona lemondásával kezdett zuhanni, utóbbi még akkor volt érdekes, amikor Schiffer vezette. A Momentumban meg egy az egyben látszódik a régi Fidesz.. jók lehetnek ők, csak még idő kell nekik. Fel kell nőniük, hatalmat kell szerezniük, addig még párszor lesz mögöttük pénzelő csere. A Mi Hazánknak meg bár vannak jó ötletei, de nem tudnám elképzelni őket sem, mint Magyarország felemelője. Már csak azért sem, mert aki egyáltalán a magyar politikában híres, az valószínűleg benne van ebben a hálóban, szóval itt sokkal több kéne, mint az utódpártok eltörlését. Sajnos ez sokkal komplexebb dolog, mint "Gyurcsány takarodj, meg Orbán egy g*ci".

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #217 üzenetére

    Na várj. Igazából Te abból indulsz ki, hogy van jobb. Akkor szüneteltessük ezt a beszélgetést, és fejtsd ki, hogy a jelenlegi politikai palettából, te kit tartasz a legkevésbé szarnak. Tehát nem az Orbán-féle irányt. Jó. Nem is a Gyurcsány-félét, ahogy írtad. Akkor? Ha jól tudom, a Momentum még 10% alatt van, a Mi Hazánk is akörül. Jelenleg pedig más nincs. Viszont, ha erre szeretnél válaszolni, javaslom, hogy vagy privátban, vagy lolon tedd meg, mert így is brutálisan kioffoltuk a topicot.

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz #20749568 #232 üzenetére

    A bevándorlás tényleg komplex téma. Valamilyen szinten valóban szükség lenne rá, hiszen kismértékben kompenzálná a népességvándorlást, akár az országon belüliről beszélünk, akár a kivándorlásról. Nagyban hasonló társadalom, mint a miénk.. hisz Szíria fejlett ország volt, de mégis más.. pont annyiban, hogy ahogy Te is mondtad, sok pénz és idő, mire beilleszkednének.. már amelyik akar.. mert én elhiszem, hogy 6-ból 5 tényleg csak boldogan akar élni, viszont ott van az a maradék 1.. mint az orosz rulettben. Viszont. Az tény, hogy Magyarországnak van így is elég baja, nem kell +1. Elég, ha csak a belföldi kisebbséget, a cigányságot nézzük. Majd, ha azt rendeztük, akkor esetleg lehet beszélni.. de még akkor is csak másodlagosan, mert elsődlegesen ott vannak a külhoni magyarok... gondolom azért tudod mi a helyzet Erdélyben, Felvidéken, Kárpátalján(azért ezt a 3-at emelem ki, mert itt élnek ismerőseim és hallok sztorikat). Szóval van itt teendő.. és túl nagy a kockázat.. gondolom azt is tudod, hogy Trianon sem csak azért lett így, mert random "így adta ki".. hanem ott is voltak más népcsoportok(oláhok, tótok..). Abban szintén egyetértünk, hogy az okokat kéne megszüntetni.. ehhez beszélj az USÁval, hogy ne demokratizáljon.. viszont amíg a fegyverkereskedelemben ennyi pénz lesz, addig ez nem lesz másképp.

    Cigánybűnözésről csak annyit, hogy nem véletlenül kíséri szinte mindig a Miskolcról 23:10-kor induló Szerencs(-Nyíregyháza) felé közlekedő vonatot egy rendőrautó. Egyszer ülj fel rá. Persze nem minden vajda akar "bántani", van, akinek csak beszélgetni van kedve :) Másfelől hidd el egy kis faluban azon a környéken észnél kell lennie annak a srácnak, aki a barátnőjével sétál az utcán este.. főleg hónap elején.

    dabadab

    Európai Egyesül Államok? :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD :N

    Másrészt, ha már Pride.. nem muszáj homofóbnak lenni ahhoz, hogy utálják a Prideot.. elég szimplán a normális gondolkodás.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz #20749568 #239 üzenetére

    Ja, ha nem mi dolgunk a külhoni Magyarokon segíteni, akkor a szír stb bevándorlókon még kevesebb. Lehet így is gondolkodni, csak agyatlanság. A külhoniakkal legalább majd' 1000 év közös, illetve a nyelv, család, kultúra, nemzetség stb. És az arabokkal? Sem a nyelv, sem a történelem, sem a kultúra, sem semmi. Akkor?

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz dabadab #240 üzenetére

    "...vagy nagyobb integráció kell..."

    Aha, úgy, mint ahogy tették ezt a románok is pl? Pont azért fog szétesni valami, mert túl sok a másság.. túl nagy gazdasági és társadalmi különbségek vannak ahhoz, hogy ez valaha is megvalósulhasson. Viszont nagyon a "természetben" sincs hasonlóra példa, szóval biológiailag is elképzelhetetlen, tehát eddig semmi érv nincs mellette. Viszont, ha tudsz, akkor mesélj, mert érdekel..

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz #20749568 #243 üzenetére

    Still semmi. Még mindig ugyanúgy az erőszakkal demokratizálóknak kell megoldaniuk, akik gazdaságilag képesek is erre. Beszélj majd légy szíves egy Kárpátaljaival vagy Erdélyivel.. Ne az én számból halld, de elég súlyosan sérülnek az emberi jogok néhány helyen. Ja és akkor még december elseje európai ünnep :U :N Ráadásul Kárpátalját igencsak bevették az ukrán-orosz háborúba. Viszont a kultúra még mindig teljesen más és mondom, oké, hogy 6-ból csak 1 ilyen "makacs".. de na ... meg hát tényleg hallgass meg pár magyar kamionost a Calais környéki táborokról.

    dabadab

    Így van, láttam. Gyerekfejjel poén is lett volna kiköltözni.. de ma már nincs az a pénz. Illetve gondolom, ha már ennyire USA, akkor tudod a történelmét is, hogy hogy jutottak el ide ~500 év alatt. Az ott élők, portugálok, franciák, és britek "harcait" is tudod, a feketék-fehérek viszonyulását is egymáshoz, eleve a gondolkodás módjukat, az oktatásukat...

    Degeczi

    És? Te talán pontosan tudod, hogy miért teszi? Milyen politikai érdekből? Te vagy a tanácsadója? Ott vagy vele minden politikai értekezleten, legyen az akár Putyinnal, akár bárki mással?

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #248 üzenetére

    & Aweriot

    Ennyi? Miért nem jönnek haza? Ez holt gyenge érv. Tessék újra gondolni, aztán beszélgethetünk. Nyilván mivel nekik az az Otthonuk.. talán több száz éve, de minimum 150-200, azért nem olyan könnyű azt.. család, ismerősök, sorstársak.. akikkel együtt "harcolhatnak" és/vagy csak szimplán nincs minimum 20-30 milliójuk, hogy családostul ideköltözzenek. Gratulálok annak, aki tök lazán tud kiköltözni külföldre, nekem szintén nem menne, így meg tudom érteni azokat, akik hasonlóan vannak.

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #258 üzenetére

    Leirtam. Otthon, csalad, generaciok, Hazaszeretet. Masreszt meg hany hazat adtal el idaig es vettel masikat? Nagyon jol hangzik ez a duma.. az internetrol.. de azert nem olyan konnyu eladni egy hazat.. foleg egy kis faluban.. foleg annyiert, hogy aztan atkoltozhessen ide, csaladostul.. aztan gondolom, ha valami iskolai vegzettsege van, akkor az nem feltetlen jo ide... Masreszt mi van akkor, ha valamelyik ose valami maradandot alkotott az adott telepulesen? Nekem pl apam csinalta az igenyesebb ko munkak legalabb 80%-at itt. De komolyan.. az az Otthonuk. Attol, hogy papiron mas orszag neve alatt fut, az a fold nem lesz egy darabig szlovak(ahhoz ki kene halnia az osszes magyarnak, lerombolni az osszes epuletet, amit mi magyarok epitettunk, a mi penzunkbol..) vagy roman, ukran etc. Masreszt direkt hasznaltam idezojeleket.. harcolni nem csak puskakkal meg kardokkal lehet. Sok magyar pl nem is tud romanul vagy szlovakul... sokan azert vannak hatranyos helyzetben, mert magyarok, mind ugyintezesben, mind oktatasban, mind mindenben masodrendueknek tartjak a magyarokat, ezert minden nap egy "harc" nekik, amiert Tiszteletet erdemelnek, nem leromanozast(vagy szlovakozast etc.).

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz #20749568 #261 üzenetére

    A kettő nem ugyan az. Kevered a szezont a fazonnal. A bevándorlósdira legfeljebb az '56-os menekülteket tudod felhozni, viszont nem rémlik, hogy ekkora arányban lettek volna közöttük bűnözők vagy követeltek volna alanyi jogon bármit is.

    nuke7

    Ne csak olvass, értelmezz is. Persze.. Lyukóbányára gondolsz, meg hozzá hasonló településekre? :U Ne felejtsd el, hogy ha egy házat(főleg, ha iker és telekkel együtt van) 1-2 millióért meg tudsz venni, akkor jó eséllyel rá kell költeni legalább 10-et(szigetelés, tető), ráadásul közművek? Eljutási lehetőségek? Munkalehetőségek? Ez egy kicsit több tényezős dolog. Nem csak menekülni kell, hanem élni is. Másrészt meg, ha benned ezek nem értékek(úgy eleve az Otthon, a gyerekkor, a barátok, a szülők, az összetartás, a történelem tisztelése), akkor persze, hogy ilyen kérdéseket fogsz feltenni, hogy miért nem költöznek el. Btw és sokkal előbb költöznék Miskolcra, mint Pestre, mert Miskolcon sokkal normálisabbak az emberek, sokkal jobb a közösség.. mindamellett, hogy sok cigány is van.

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz Noukoum #267 üzenetére

    Sajnos itt jön ki, hogy milyen trágya az oktatásunk... sokan nem, hogy írni, meg számolni nem tudnak... de még a történelmet sem ismerik. A Nyugat imádat okozza vesztünk.. immár sokadjára. Egyszer már adtak egy nyomatékos választ(Trianon).. mikor fogjuk megérteni, hogy ez az egész csak egy "viszonzatlan szerelem"? :(

    nuke7

    Leírtam. Ha nem érted, akkor teljesen más elveket vallasz és más értékeket. Így sosem lehet dűlőre jutni(ha csak minél többet nem tapasztalsz). Ezt nem lehet érvekkel vitaként beállítani, szóval tök fölösleges erre időt pazarolni és ugyan ez van a politikában is. Amíg a jobboldal és a baloldal egymással veszekszik a hatalomért, addig csúszunk egyre lejjebb és ez igaz mind a 3 politikai tömbre.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz dabadab #270 üzenetére

    Szerintem Ausztria és Németország ugyanúgy Nyugat-Európa :F Ellenben Oroszország és az USA határozottan nem. Abban egyetértünk, hogy elkerülhetetlen volt és rengeteg ok miatt. Az meg, hogy "nyugati" sikereink voltak, abban is igazad van, viszont mindig a túlzott nyugat(főleg német) pártiságunknak köszönhetjük, hogy az oroszok mindig legyőztek minket. Nagyon súlyos hiba bízni a nyugatban 100%-osan. Nem szabad figyelmen kívül hagynunk azt, hogy központi területen fekszünk, egyik oldalhoz sem húzhatunk(bár talán teljesen mindegy is, mert teljesen jelentéktelen ország vagyunk, főleg 99 éve). Viszont a történelem bebizonyította, hogy a vész mindig keletről jött, mindig nyugatról vártuk a segítséget.. ami sosem jött.

    Aweriot

    De ne beszélj már idiótaságokat kérlek. Tessék. Minden propaganda nélkül: [link] [link] És ő csak 1 kamionos... de ott van Jeddi Árpád Levente is, Bárándy Attila is.. Integrálás.. Menekülés... Másrészt vannak ilyenek is: [link] Persze.. mondom.. elhiszem, hogy nem mind ilyen.. csak az 50.. 40.. vagy talán 10%-a.. de orosz rulettben sem 6 töltény van.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz nuke7 #274 üzenetére

    "...mástól várjuk a segítséget mert magunktól nem akarunk semmit tenni?..."

    Egy utópisztikus világban talán nem menőség tudatlanul támadni.

    Aweriot

    Igazad van, ezek szerint többet néztem ki belőled, mint ami a valóság. :N


    Uraim, további kellemes estét! :R

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz dabadab #279 üzenetére

    Igazabol erdekes stilusban szoktal "vitazni". Ezt a fajta provokativ stilust kitol tanultad? Ennyire jo poen jatszani az ertetlent? Ennyire jo poen mast probalni beallitani hulyenek? :U Es itt most egy rossz szavad nem lehet, mert eleve ugy allok hozzad, hogy legalabb olvasni tudsz. Szeretem azt, amikor leirok egy dolgot(foleg, ha tobbszor) es ugy adod be magad a kovetkezo kommentedben, mint, ha csak a felet irtam volna le.. es ahogy latom, nem csak nekem tunt fel. Mindegy. Csinald.. nem engem minosit, de azert ne hangoztasd masok elott, hogy hova jartal suliba(es mikor), mert a nyelvtan tanarod elsirja magat. Remelem azert egyszer felnosz es egy vitapartnerre(meg, ha teljesen mas nezetei vannak) megprobalsz legalabb minimalis tiszteletet tanusitani. Ehhez kivanok neked kitartast es jo egeszseget! :R

    Üdv.:M.

  • minek?:S

    őstag

    válasz Drakmusz #311 üzenetére

    Igy van. Sajnos a "nepet" kell levaltani. Olyan tarsadalomra van szukseg, amelyik nem erzelmi alapon hoz meg fontos donteseket, hanem a jozan esz alapjan.. dehat ez egyre halvanyulo szukseglet, remeny a jovo fele haladva :(

    Üdv.:M.

Új hozzászólás Aktív témák