Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    válasz Acta@ #810 üzenetére

    Hello! Az aktuális példánál nem volt munkaköri leírás és nem szerepeltek a kitételek a munkaszerződésben sem. Ilyenkor mi a helyzet? Egy sima munkaszerződésem volt, benne semmi ilyesmi. A munkaköri leírás is csak két év után jutott eszükbe, de akkor már felmondás alatt voltam.

    Azaz mi a helyzet ilyenkor a szerzői joggal? Maradva a példánál, felvettek egy sima munkaszerződéssel (nincs benne semmi, a korábban már általam idézethez hasonló kitétel, csak sima munkaszerződés, ami ránézésre egy fizikai melósokra tervezett szerződés átdolgozása volt). Tfh, írtam pl. egy sw modult (így ugye már számíthat szerzői jogvédelem alá eső sw-nek a szerzői jogi trv. szerint), aminek vagyoni szerzői jogairól a hiányos munkaszerződés miatt nem mondtam le, a személyhez fűződőekről pedig nem is mondhatok le. Az általam eddig átolvasott trv-ek szerint, emiatt most szerzői jogsértés forog fenn. Kérlek javíts, ha hibás az okfejtésem.

    (Nem perelek, senki ne reménykedjen ingyen sörben. :) )

    Mod.: Lemaradt, hogy természetesen köszönöm a felvilágosítást, valamint megtennéd, hogy az előbbi válaszod alapjául szolgáló trv. megírod mindannyiunk okulására? :R

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • Acta@

    csendes tag

    válasz Acta@ #989 üzenetére

    Szerzői jog
    Munkaviszonyban vagy más hasonló jogviszonyban létrehozott mű 30. §

    (1) Eltérő megállapodás hiányában a mű átadásával a vagyoni jogokat a szerző jogutódjaként a munkáltató szerzi meg, ha a mű elkészítése a szerző munkaviszonyból folyó kötelessége.
    (6) A szerző munkaviszonyból folyó kötelessége teljesítéseként megalkotott művel kapcsolatos jognyilatkozatokat írásba kell foglalni.

    Nem vagyok jogász, úgyhogy ebben az esetben nem mernék biztosra mondani de szerintem (1)-es értelmében a vagyoni jog a cégé, bár (6)-os elmulasztása bizonyos szankciókat vonhat maga után, de kétlem, hogy ez a végfelhasználókat érintené.

  • MaUser

    addikt

    válasz Acta@ #992 üzenetére

    Afranc, itt tényleg nem lesz sör.:D Nagyon köszönöm. :R

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák