Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atuci

    senior tag

    válasz dabadab #9 üzenetére

    A 20 '' monitor megfelel egy 51 centis tv képernyőjének, azt milyen messziről nézed?
    50-70 centi?

    Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

  • atuci

    senior tag

    válasz Racecam #11 üzenetére

    de szerintem hasonlítsuk, mert méretre egyeznek, mégis 3 méterről nézzük, míg egy ugyanekkora tft-t 50-70 centiről. Persze jobb a felbontás, tudom, de a látómeződbe ugyanakkora képet kell behelyezned mindkettőnél.
    Ha neked 30 colos kell, akkor nézd azt, nekem tökmindegy, nem kötözködöm, de másnak lehet az a véleménye, hogy egy 20 colos monitor, mondjuk 1600*1200 felbontásban nagy, mert túl kicsik a pixelek (pl. nekem már a 17 coloson a1280*1024 is túl kicsi, nem látom rendesen)

    Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

  • atuci

    senior tag

    válasz dabadab #14 üzenetére

    köszi, a szemem rendben van - szemüveggel sajna, de ez van. A monitor is 60 centire van.

    Nem értettétek meg mit szerettem volna mondani, akkor írom úgy, hogy az én véleményem szerint, egy 20'' vagy annál nagyobb tft monitor számomra túl nagy képet ad, mert ezeknek a natív felbontáson használva számomra túl kicsi pixelméretük van, így ugyanakkora távolságból nehezebben olvashatóak.

    Nekem nem photoshop meg hasonló alkalmazásokkal kell dolgoznom, főleg irodai munkára (office alkalmazások) használom a gépet, és nekem nem jön be a 17'' tft-n az 1280*1024. Ez megint csak az én véleményem, felőlem mindenki olyan monitort vesz, amilyenre pénze van :)

    '' Igazából nem a méret a lényeg (öhm, dehogynem ), hanem az, hogy milyen a felbontás: minél nagyobb, annál közelebbről nézzük, hogy jobban lássuk a részleteket: a monitort közelebbről nézzük, mint a TV-t, az újságot meg mint a monitort.''

    ez nemcsak a tv ill a monitor összehasonlításánál van így, hanem a monitorok között is. Minél nagyobb a felbontás, annál közelebbről nézed (hogy jól lásd a részleteket) de minél közelebbről nézed, annál inkább nő a kép mérete is, amit már csak messzebbről lennél képes egyben látni. Ezért van az, hogy sok embernek nagy a 20'' ill feletti moncsi.

    Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

Új hozzászólás Aktív témák