Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    válasz dabadab #11 üzenetére

    Nem értem én se, mitől kell drágábbnak lenni egy netes értékesítésnek, mint az igen költséges matricás forgalmazásnak. Tudtommal a benzinkutak jutalékot kapnak, a matrica előállítási költsége legalább 100 Ft, az elosztása/adminisztrációja meg még legalább ennyi.

    Tehát: a netes ''matrica'' önköltsége biztos hogy olcsóbb a ''hagyományosnál''.

    Tovább: az egyszerű autós (pl én) megelégedne egy elektronikus számlával is, amit a rendszer gyakorlatilag automatikusan generálhatna az adott tranzakcióra, így még olcsóbbá tehető az egész folyamat (semmi postaköltség!)

    Gondolom ott a probléma (gyanítom), hogy az ÁAK ZRT nem ad jutalékot a szolgáltatóknak, így viszont tisztességtelen számomra az ''üzlet''.

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • éééén

    csendes tag

    válasz dabadab #11 üzenetére

    Senki nem kötelez arra, hogy használd a szolgáltatást mint ahogy írtad megveheted, tehát nem kötelező. Ha megveszed és ilyen módon veszed meg akkor meg fizesdk ki az ezzel járó költségeket.

    1. Te honnan tudod, hogy mennyire költséges ez a csatorna.
    2. Te honnan tudod, hogy jóval alacsonyabb költséggel működik ez a csatorna.

    A matrica legyártása állami finanszirozás keretében működik, tehát a te és az én pénzemen.Mint ahogy az autópályák is a te és az én pénzemen épültek.
    Ennek a rendszernek a fejlesztését, üzemeltetését, karbantartását viszont nem a magyar állam finanszírozza , tehát nem a te és az én pénzemből jött létre.
    Egyik mondatodban azt írod, hogy nem érdekel a fejlesztők nyűge mint állampolgárt aki állami szolgáltatást veszel igénybe. Na itt vagy tévedésbe. Az állami szolgáltatásért te egy fillérrel nem fizetsz többet, mint ha benzinkúton vennéd meg a matricát. Azért fizetsz+ 100 Ft-ot, hogy ezt az állami szolgáltatást a fejlesztők jóvoltából és pénzéből igénybe veheted az interneten, otthonról, kényelmesen.
    De még egyszer mondom NEM KÖTELEZŐ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    És hogy mi a halál rózsaszíncsíkos faszáról beszélek?????????
    Én olyat nem szoktam, sőt ilyen kifejezéseket sem használok!!!!!!!
    Mindösszesen arról van szó, hogy ez a terjesztési forma nem az ÁAK költségén történik, ha így lenne érthető lenne a felháborodásod. DE nem így van!!!! Illetve nem ugyanaz az áru drágább hanem ugyanazon áru forgalmazásával járó költségekért kell még pluszban fizetni. Ezek a súlyos fogalom zavarok eredményezik az ilyen hangvételű leveleket.

Új hozzászólás Aktív témák