Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz éééén #8 üzenetére

    Ez mind szép és jó. De egyrészt azt azért vegyük figyelembe, hogy itt a normál matrica terjesztésével kapcsolatos költségek viszont nincsenek - gondolok itt legeslegelső sorban magának a matrica legyártásának a költségére, de mondhatnám a terjesztést. logisztikát stb. Tehát ezen költségek eltünése fedezhetné az sms-es ill. internetes vásárlás rendszerének fejlesztését. (egyébként milyen postázásról beszélsz internetes ill. sms úton történő autópályamatrica vásárlás kapcsán?)

    Másrészt viszont engem, mint ügyfelet nem igazán hat meg, hogy mennyibe került az internetes rendszer kifejlesztése (amin egyébként gondolom jópáran púpusra tömték a zsebüket), egyszerüen egy olyan csatorna kiépítéséről van szó ami hosszú távon a másik fél zsebét gazdagítja felháborító, hogy ennek költségét is rajtam akarják leverni.

    Érdekes módon a világ normálisabbik felén az internetes vásárlás pont azért csábító, mert olcsóbban lehet hozzájutni az adott termékhez. Nálunk nem. Ezért jogosak a felháborodások.

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz KEndre #12 üzenetére

    ''Tovább: az egyszerű autós (pl én) megelégedne egy elektronikus számlával is, amit a rendszer gyakorlatilag automatikusan generálhatna az adott tranzakcióra, így még olcsóbbá tehető az egész folyamat (semmi postaköltség!)''

    Ez egyébként így is van. Legalábbis SMS vásárláskor semmi számla nem jön, gondolom külön kérésre kapok számlát. Ahogy olvasom - ''Kértem a vásárlásról számlát'' - ez az internetesnél is így működik. Gyanítom, hogy a vásárlók minimális százalka kér róla levélben számlát.

    Feel Good Inc.

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz éééén #13 üzenetére

    Azt értsd meg, hogy engem, mint vásárlót nem érdekel (nem is kell, hogy tudjak róla), hogy a különböző három (vagy több) betüs mozaikszavakból álló szervezetek az állam és még ki tudja kin keresztül megy át a dolog, egy a lényeg, vagy bemegyek a benzinkútra (tekintsünk el az általad hangoztatott példától, az esetlek többségében egész gördülékenyen megy a matrica vásárlás) kapok egy számlát (!) és kapok egy matricát (!) X forintért. Vagy felmegyek a netre és kérek egy virtuális autópálya matricát X+100 forintért.
    És itt nem a SZÁZ forintról van szó, mert azt gondolom, hogy ez már nem oszt nem szoroz, hanem egyszerüen az ELV.

    Feel Good Inc.

Új hozzászólás Aktív témák