Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz BonFire #19 üzenetére

    Miért is kéne rohanni minden új rendszer után, hogy fel legyen rakva? most te vagy a rendszerért vagy a rendszer van érted?

    a véleményem csupán ennyi tud lenni általánosságban ezzel kapcsolatban: ...

    (ha valami működik akkor felesleges piszkálni)

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • Gregorius

    őstag

    válasz BonFire #19 üzenetére

    Mert egyszerűen akkora a kupleráj a gépen, hogy a büdös életbe nem tudja rendszerezni a fontos fájlokat, azokat biztonságba helyezni, mielőtt a rendszert feltolná.
    Azért nem csak erről van szó, hanem arról is, hogy a kölök visítófrászt kap, ha a herripotter hetvenkettő és feledik részének elvesznek a mentett állásai. Aztán vannak olyan mellékes körülmények, mint a licencelt zenék, stb, amit ismételten nem triviális átvinni egyik gépről a másikra, akármennyire léteznek már erre szakosodott eszközök.

  • julius666

    addikt

    válasz BonFire #19 üzenetére

    Rettenetes tényező egyébként, amiről senki nem beszél, a lustaság.

    Nagyon nagy igazság. Ez kombinálva a hozzá nem értéssel (a nagy többségnek az oprendszertelepítés az rocket science ezt itt sokan elfelejtik) az igazi oka a lassú átállásnak.
    Tényleg az van, hogy az új vasakkal együtt terjednek a vindózok, az új gépre - aminél vagy a vassal jött az oprszr vagy a szomszéd pityuka felnyomta két csokiért a szutyok warez win7-et - az átlagparaszt egyszerűen átmásolgatja a szarjait (pendriveon, mert ugye otthoni hálózat kiépítéséhez már infós diploma kell), aztán szevasztok. Ja, és még ezzel is elszopik órákat az emberünk illetve utána hetekig nem talál semmit.

    Ezért tartom én azt hogy a cloudban adattárolásnak és az ilyen ChromeOS-szerű lecsupaszított oprendszerekben van a jövő, persze mindig lehurrognak akárhányszor csak megemlítem ezt.
    Tudomásul kell venni, mindenkinek aki nem infós irányultságú legalább hobbiszinten, a számítógéppel való bármiféle munka kínszenvedés, nekik tényleg csak annyi kell, bekapcsolják azt menjen. Az apple sikerének az egyik titka, hogy sikerült elhitetniük a vevőkkel, az ő termékeik azok, amik ezt tudják.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz BonFire #19 üzenetére

    :D pontosan ilyen ember vagyok én is amit leírtál :D azért mert szebb én ugyan fel nem teszem, a biztonságot megoldottuk nálunk senki nem rendszergizda a gépen, ezen kivül viruskergető és "apám tyúkja" megvan. Az új gépünkre nem csak WIN7 került hanem dobtam rá egy Ubuntut és egy Gentoo -t is. Tudod mikor fogok totjászni, hogy a család kis gépein is a "modern" -nek hívott os legyen. De tényleg minek? Nem futnak alatta gyorsabban a játékok a gyerekem észre sem veszi a különbséget. Telepítgetni 2 gyerekkel meg a családdal a nyakamon már nincs időm. És ezzel jó sokan vannak még így. Majd ha muszáj telepítünk addig le van tojva.

    Meg hát ezek így néznek ki. Telepítés után kiderül ez nem megy az nem megy, azmeg megy de valamiért néha beszar. Közben én meg csak netezgetni, videókat nézni webet szerkeszteni akarok néha egy egy régi játék. Teljesen megértem azokat akiknek nincs kedvük totjázni. Majd te is megérted őket ha az időd fontosabb dolgokra is el tudod költeni mint felesleges totojázások telepítgetések egy élettelen vacakon.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák