Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz BonFire #19 üzenetére

    Rettenetes tényező egyébként, amiről senki nem beszél, a lustaság.

    Nagyon nagy igazság. Ez kombinálva a hozzá nem értéssel (a nagy többségnek az oprendszertelepítés az rocket science ezt itt sokan elfelejtik) az igazi oka a lassú átállásnak.
    Tényleg az van, hogy az új vasakkal együtt terjednek a vindózok, az új gépre - aminél vagy a vassal jött az oprszr vagy a szomszéd pityuka felnyomta két csokiért a szutyok warez win7-et - az átlagparaszt egyszerűen átmásolgatja a szarjait (pendriveon, mert ugye otthoni hálózat kiépítéséhez már infós diploma kell), aztán szevasztok. Ja, és még ezzel is elszopik órákat az emberünk illetve utána hetekig nem talál semmit.

    Ezért tartom én azt hogy a cloudban adattárolásnak és az ilyen ChromeOS-szerű lecsupaszított oprendszerekben van a jövő, persze mindig lehurrognak akárhányszor csak megemlítem ezt.
    Tudomásul kell venni, mindenkinek aki nem infós irányultságú legalább hobbiszinten, a számítógéppel való bármiféle munka kínszenvedés, nekik tényleg csak annyi kell, bekapcsolják azt menjen. Az apple sikerének az egyik titka, hogy sikerült elhitetniük a vevőkkel, az ő termékeik azok, amik ezt tudják.

  • julius666

    addikt

    válasz benedekco #127 üzenetére

    Ami XP-nél sose vlt azok az apró megállások, néha a mp tört részére megáll az egér mutató. Általában netezés közben. Mitől van azt nem tudom, bár mostanában egyre kevesebbszer.

    Pont fordítva, ilyen pont hogy XP alatt volt. Win7 alatt mióta GPU számolja az egész felületet, valaminek nagyon be kell indulnia hogy akadozzont (nálam ilyen akkor fordult csak elő, amikor egy külső szoftver elkezdett leakelni mint állat és pillanatok alatt bekajálta a 4 giga memómat).
    Esetleg videokártya-driver frisssítéssel próbálkozz, mert ott lehet a gebasz.

    Ráadásul kettőt, mert valami bibije van neki.

    Ott bizony bibi van, mert mindenki másnál csak egyet foglal. Amúgy miért is olyan gáz ez hogy nem megy le az óra mellé? Vagy te vagy az a típus, aki régi fajta tálcát használ Win7 alatt aztán csodálkozik hogy nincs helye?

    No meg néha vannak ilyen finomságai, hogy ablakok nem jelennek meg, mikor fel kéne ugorniuk.

    Na ilyennel sem találkoztam még, igazából azt se tudom ez mit jelent pontosan.

    #133 arnyekxxx: magától felébred készenlétből

    User error, ezt a funkciót ki lehet kapcsolni a vezérlőpultból. Egyszerűen arról van szó, a default beállítás szerint bizonyos ütemezett események (pl. vírusirtó-frissítés/keresés) felébreszthetik a gépet.

    nem ment le hibernálásba

    Ezt most így nem tudom, de erős a gyanúm, ez is user error.

    elment a hang, összevissza müködött a hangkimenet

    Egyértelműen szar driver, egy driverfissítés megoldaná szerintem a problémát. Ha nem, akkor a gyártó sara, nem az oprendszeré.

  • julius666

    addikt

    válasz Alchemist #98 üzenetére

    A wifik, mobilnet illetve a jövőbeli technológiák (4G pl.) terjedésével/megjelenésével ez egyre kisebb probléma. Én eléggé biztos vagyok abban, 5 év múlva már ez a probléma nem lesz számottevő, az évtized végére pedig gyakorlatilag elhanyagolható lesz.

    Persze ne az alpesi túrázás közben akard a gyerekről készült feltöltött fotókat mutogatni, bár azzal, amit múltkor itt cafén is bemutattak nagysebességű műholdas net cuccal még az sem lenne lehetetlen.

    A többség amúgy már most is meg van lőve internet nélkül. Múltkor nem volt 3 napig netem és bizony ha nem lennék az a gépen szutykolós PH!-olvasó típus, be se nyomtam volna. Nem lett volna miért.

  • julius666

    addikt

    válasz benedekco #178 üzenetére

    2, Mert szeretem ha úgy működik a dolog ahogy szeretem. Minek használjam az új start menüt? Miért? Mert valaki kitalálta?

    Nem, és Isten ments hogy téged ráerőltesselek. Eszem ágában sincs, leszarom ki mit használ. Ellenben ezt az ellenkezést sosem fogom megérteni, az új tálca (nem a startmenüről beszéltem) funkcionalitásában és kényelmi szempontból sokkal jobb mint a régi. És ez nem ízlés kérdése, egyszerűen hatékonyabb, többet tud. Tudom hogy sokan megszokásból a régihez ragaszkodnak, de én ostobaságnak tartom, hogy emiatt egy sokkal rosszabb megoldással akarnak direkt együtt élni. Egy-két hét alatt megszoknád az új tálcát is, és utána a régi szutykot a hátad közepére sem kívánnád vissza. Velem is így volt, hidd el.

    Ez a személyes véleményem/jótanácsom volt, még egyszer mondom, azt használsz amit csak akarsz.

    Jó pár ismerősöm mondta már ezt a gebaszt.

    Hát én még nem is hallottam ilyenről.
    Nem az ismerősöktől kapta el véletlenül a géped ezt a "náthát"? :DDD

    Ja és még valami. Amire nem találtam megoldást. Az alaplapi Realtek HDAudio, nem tudom rávenni, hogy az aktuális directsound-on megszólaló hangot rögzítsem.

    De lehet, csak engedélyezni kell a stereo mixet. [link]
    Azt hogy defaultból miért van kikapcsolva, ne tőlem kérdezd. Az alapbeállítások jópár helyen illogikusak Win7 alatt.

  • julius666

    addikt

    válasz Alchemist #175 üzenetére

    ha majd BD-rippeket felhőből akarnak lejátszásra megosztani, azért szembetűnő lesz, hol van a szűk keresztmetszet.

    Ez az ilyen tényleg nagysebességű digi-s neteken keresztül már most is röhögve megvalósítható lenne, a gond inkább a szolgáltatás nyújtójának az oldalán van. De azt majd megoldják ők.

    Mobil cuccokon meg úgy mondod mintha annyira kéne a BD minőség. :)
    DVD minőséget progressive download módban (tehát nem streaming esetén, hanem mint ahogy a youtube videók jönnek be mondjuk) már most is tudnak a mobilnetek. A 720p már neccesebb, de mondhatjuk, minőségbeli kompromisszumokkal azt is (mondjuk youtube minőség vagy annál valamivel jobb).

    De nézd meg azt, mennyit fejlődtünk az elmúlt 10 évben net szempontjából. 10 éve volt kb. a sima GSM mobil adatátvitelre meg még menő volt az ISDN.

  • julius666

    addikt

    válasz McKane #226 üzenetére

    de windows7 alatt ez nálam elképzelhetetlen. csak XP alatt megy így:

    Amikor baromi sok memóra volt szükségem (~3 giga és 4 giga van a gépben), az alap durván 1,8 gigás fogyasztásáról szépen visszahúzódott a rendszer 700 mega körülire (amikor kiléptem a 3 gigát zabáló alkalmazásból, ennyit mutatott a feladatkezelő). Ja, és 64 bites rendszer, ami állítólag sokkal többet zabál a 32 bitesnél. Mindemellett semmit sem butítottam rajta, szóval nincs semmi trükk.

    Szóval én láttam már. És használható volt simán a rendszer, természetesen rövid idő után visszakúszott az eredeti méretre (valószínűleg amúgy a superfetch miatt zabál üresjáratban ennyit, de ezt tudja szabad memó alapján skálázni, illetve ettől csak gyorsabb lesz a rendszered).

Új hozzászólás Aktív témák