Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz anulu #94 üzenetére

    A Lyncről szívesen lemondanék, amióta egy Core i5-ön néha 10mp-es késéssel jelenik meg, amit írok. Tab bezárás hasonlóan. Random el nem küldött üzenetek rendszeresen.
    Az Exchange full funkcionalitására meg nem mindig van szükség. Itt nálunk annyira nincs kihasználva user oldalról amit tud...

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • ZollR

    tag

    válasz anulu #46 üzenetére

    Felhasználókhoz rendelt Standard kliens licenc (User CAL) Exchange Server 2013-hoz (Exchange Server Standardhoz vagy Enterprise-hoz, a korábbi verziókhoz is)
    (további infó) - 1 kliens licenc: 23 900 / 30 353
    Tehát nettó 23900 x 150 = 3585000 + ÁFA
    Ez nemhogy jelentősen olcsóbb, de 150 ezerrel drágább is az általam említettnél...

    100/100-as vonal? A felhasználói élményhez 250-300 kbit/sec kell userenként, ami 150 főnél ~37 mbit szinkron. Nem azt mondtam, hogy minden esetben jobb és olcsóbb a cloud de 10-ből 9x igen. Ráadásul a tárhely is pont ilyen.

    Egészen középtávig olcsóbb a cloud, 5-6 év felett már kezd drágább lenni, de egy valamirevaló cégnél 4 év után cserélik a vasat. Lejár a garancia és öreg lesz a vas. Ne olcsójánosékat vegyük alapul, mondjuk a cloud nem is az ilyen cégekre épít.

    A jogi aggályok mások, de én a kommentet bambano azon kommentjére írtam, hogy a cloud egyéltalán nem kifizetődő és nem értelmetlen.

    Végül, a dollár, az euró és a nyugati imperialista kapitalista hatalmak alkonyában nem marad más, csak 7-1=6 milliárd bitcoin spekuláns, akik autodidakta módon sajátították el az open source közgazdasági tudományokat! By: --Rawlings--

Új hozzászólás Aktív témák