Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz ZollR #42 üzenetére

    nem kötözködés, de honnan vetted az árakat? amit én láttam, ott azért jelentősen olcsóbb az exc2013 cal. lehet rosszul emlékszem, de win user cal kell exchange-hez? :U
    ha egy 150 fős kkv-ról beszélünk, annak már van igénye pl file serverre. ha annak mondjuk a 100/100-as igényét (és akkor nagyon nem mondtam sokat, ppt-ket hegesztenek, mondjuk reklámot raw aviban, stb), az az egekbe tolja a költségeket, és lazán elbukod azt, amit a clouddal megnyertél.

    meglátásom szerint max rövid távon lehet értelme a cloudolásnak, már középtávon (2-5 év) is simán bukható az, amit az elején megspórolt (és akkor mondjuk ISP problémáról nem is beszéltünk, akkor megáll az egész kkv élete?).
    valamint az adatbiztonsággal ki fog foglalkozni? mivel nem tudod, h éppen melyik viharfelhőben van a személyes adatokat tároló .db (például) (aminek amúgy elég komoly a szabályozása, hogy milyen körülmények között lehet az országhatáron kívül tárolni), ezért az is kérdéses, hogy éppen milyen törvények vonatkoznak rá.

    részemről örülök, hogy bedőlni látszik ez az egész cloud. ugyanis kezdetektől fogva ezer sebből vérzik.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Új hozzászólás Aktív témák