Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • anulu

    félisten

    válasz ZollR #42 üzenetére

    nem kötözködés, de honnan vetted az árakat? amit én láttam, ott azért jelentősen olcsóbb az exc2013 cal. lehet rosszul emlékszem, de win user cal kell exchange-hez? :U
    ha egy 150 fős kkv-ról beszélünk, annak már van igénye pl file serverre. ha annak mondjuk a 100/100-as igényét (és akkor nagyon nem mondtam sokat, ppt-ket hegesztenek, mondjuk reklámot raw aviban, stb), az az egekbe tolja a költségeket, és lazán elbukod azt, amit a clouddal megnyertél.

    meglátásom szerint max rövid távon lehet értelme a cloudolásnak, már középtávon (2-5 év) is simán bukható az, amit az elején megspórolt (és akkor mondjuk ISP problémáról nem is beszéltünk, akkor megáll az egész kkv élete?).
    valamint az adatbiztonsággal ki fog foglalkozni? mivel nem tudod, h éppen melyik viharfelhőben van a személyes adatokat tároló .db (például) (aminek amúgy elég komoly a szabályozása, hogy milyen körülmények között lehet az országhatáron kívül tárolni), ezért az is kérdéses, hogy éppen milyen törvények vonatkoznak rá.

    részemről örülök, hogy bedőlni látszik ez az egész cloud. ugyanis kezdetektől fogva ezer sebből vérzik.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #42 üzenetére

    jól összehasonlítottál két teljesen különböző minőségű szolgáltatást... Ha 150 felhasználó helyi hálózaton csatlakozik a szerverhez, akkor 1 giga sávszélességen osztoznak, te meg lazán beszámoltál 20 megát.

    Másrészt attól, hogy felraktad a cloudba a cuccodat, a helyi it-t még nem számoltad fel, mert az átlag magyar 150 fős kkv-ban nem 150 darab xp/w7 admin dolgozik, hanem legalább 135 darab informatikai analfabéta.

    harmadrészt meg mivel is szolgáltatnak neked 150 cloud mailboxot, ha abban nincs benne a licensz ára? Ha meg nincs licensz, ugyanazt a szolgáltatást nyújtják exchange nélkül is? Ha megfelel az a szolgáltatás, amit a cloud exchange nélkül nyújt, akkor miért számoltál bele ennyi zsetont a helyi megoldásba?

    Mondom én, hogy mindenki képes olyan költségvetést faragni, ami a cloudot igazolja. Ezt az állításomat nagyon szépen bebizonyítottad, köszönöm.

    "A 4 éves lízingszerződéssel kötelezettséget vállal a cég magára, ami megmutatkozik a mérlegben és rontja a cég pénzügyi mutatóit és besorolásait.": igen, ezt mondtam én is, hogy azért van cloud meg outsourcing, mert másik rubrikában jelenik meg a könyvelésben, és ezzel akarnak manőverezni. Az outsourcing egyetlen előnye, hogy a bérjellegű kiadások átkerülnek költség jellegű kiadásokba, a cloudnál meg a beruházás megy át költségbe (nem mintha nem lehetne ezt másképp megoldani). Magyarul itt bizonyos szempontból nézve a mérleg meghamisítása történik, amire manapság az offshore lovag kifejezést szokták használni.

    "a Cloud szolgáltató nem lesz beteg, nem késik el és nem lesz szabadságon": ezt az állítást mostanában többször is cáfolták. de, beteg lesz. meg a bérelt vonalad is beteg lesz. Ja, azt nem is mondtam, az ország területének zömén nem tudsz szinkron bérelt vonalat venni.

    "nincsenek munkajogai": munkajogai valóban nincsenek, csak prism, patriot act meg egyéb jogai vannak. itt nem azért fogod elveszíteni az üzletet, mert beteg lett a rendszergazdád, hanem azért, mert az amcsi versenytársaid pontosan tudni fogják, hogy mivel pályázol. volt erről nem túl rég cikk az indexen, tegnap is kerestem, csak sajnos nem lett meg.

    "ellenben a Cloud szolgáltató georedundáns és a világon bárhonnan elérhető tűzfalak és VPN-ek hada nélkül is": a cloud szolgáltató elérésének biztonsági problémái ugyanúgy fennállnak, csak ha helyileg van a szerver, akkor az irodai kliensek a szerverig biztonságos neten jutnak el és csak a külsősöknél kell vpn, míg ha cloudban vagy, mindenkinek kell vpn. tehát a cloud elérése biztonsági szempontból bonyolultabb.

    "Továbbá a Cloud szolgáltató kötbérezhető": nem láttam még olyan szolgáltatást, ahol a kötbér az elbukott üzleti lehetőségre is vonatkozott volna, mivel ilyet lehetetlen nyújtani. Egyetlen szoftverre sem adnak olyan garanciális feltételeket, hogy az üzleti haszon elmaradását is térítik, a legtöbb, amit kaphatsz, hogy a vagyontárgyaidban miattuk keletkezett kárt térítik. A kötbér igényed haszon szempontjából nagyjából nulla lehet, esetleg elmehet a havidíj szintjéig.

    "Az lokál IT-nak pont annyira van vége,": a lokál it-nek már régen vége van, de ebből még messze nem következik, hogy a következő megoldás a cloud. Ezt, amit a clouddal akarnak eljátszani a nagy cégek, már legalább 5x eljátszották, mindegyik megbukott. Találgass, hogy én most a clouddal kapcsolatban mire fogadok.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Sanya

    nagyúr

    válasz ZollR #42 üzenetére

    hát ez egy nagyon túlárazott rendszer.

    - W2012: 200+ÁFA
    - 150 x User CAL: 1200+ÁFA
    - Exchange 2013: 220+ÁFA
    - 150 x Exchange CAL: 3450+ÁFA

    ez szoftver. kötelező MS rendszerével csinálni? linuxon nem olcsóbb?

    - Vas: 300+ÁFA

    - Egyszerű(bb) mentőegység: ~800+ÁFA
    - Tartalékhardver: ~1000+ÁFA

    ezt most hogy? a vas olcsóbb, mint a tartalékhardver, ami áll a sarokban és nincs használva? mentőegység 800-ért? levélszervert lementeni?

    mentőegység 800-ért?
    Hallod, melyik cégnél dolgozol, mert nem akarok tőletek semmilyen árajánlatot kérni :DD

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #103 üzenetére

    elképzeltem, ahogy egy 150 fős vállalatnál agyhalott gizike, a titkárnő szétküldi a szokásos hihihihahaha ppt-t és az userek elkezdik 300k-n letölteni...

    abból lenne még lincselés két percen belül...

    valamirevaló cégnél akkor cserélik a vasat, ha leírták nullára. de ebbe ne menjünk bele. a cloud akkor sem lesz középtávig olcsóbb, ha az általa okozott gazdasági veszteséget nem számolod. ha számolod, akkor bődületesen pocsék mutatókat kapsz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Male

    nagyúr

    válasz ZollR #105 üzenetére

    ...és a 20 Mbittel elérhető tempó megvalósításához localon miért is kell 8 lemezes RAID10 SAS vinyókból? Meg 2.4TB hely... a felhőben mennyi is lesz? Ha hirtelen jól számolok, kb két évig nyomnád 100%-on a feltöltést, hogy ennyit megtölts a 20Mbit-en... Vagy itt cseppet egészen más szolgáltatás szintet érsz el, mint korrekt összevetés? :U

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #105 üzenetére

    én ebben 4 giga ramot látok, érdekelne, hogy 150 user alá mennyi az excel meg a win srv valós memóriaigénye...

    egyébként ott van túlárazva az egész rendszer, hogyha én odaállítok egy kkv főnöke elé, hogy csak a levelezés 30k per kop, úgy körberöhögnek, hogy hazáig pörögve megyek. meg ha azt mondom, hogy 4 évre 30 millerből nem futja ki a beruházás bruttóban.

    elmondom, hogy működik:
    vesz 300k-ból egy tisztességes pc-t, felrak rá egy normális linux alapú csoportmunka cuccot meg levelezést, és boldog vele. vélhetőleg minden éjjel elsírja magát, hogy olyan sóher volt, hogy nem adott ki 30 misit videokonferenciára, és hogy ezért őt mennyire meg fogják szólni a krimóban, hogy még sps-e sincs... oh wait.

    ha üzembiztosabb vasat szeretne, akkor nem egy 300k-s pc-t vesz, hanem kettőt. vagy hármat. még akkor is 30 miller fölött van a spórolása. a rendszergazdai feladatokra meg bérel valakit, aki ért hozzá, egyszer megcsinálja, havonta egyszer ránéz, oszt jónapot.

    na ez a magyar kkv rögvalóság. nem a cloud.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #107 üzenetére

    "Nem tudom milyen mértékű vonalat tartasz elfogadhatónak, de a 300 kbyte/s userenként, vagy másképp fogalmazva 3 főnként 1 mbit a bevett szokás"

    én például mindenképpen olyan vonalat tartanék elfogadhatónak, ahol egy byte mind a nyolc bitje átmegy.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #110 üzenetére

    két apróság: a diginek nincs szinkron bérelt vonali szolgáltatása, mit amit korábban emlegettél. a digi 100-as garantált netje messze nem azt jelenti, mint a matáv menedzselt bérelt vonali netje.
    a másik, súlyosabb kérdés: az ország területére vetítve hány százalékon tudsz digit rendelni? 3%?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #111 üzenetére

    öreg, fejezd be a hülyeséget. az exchange csak pc szerveren működik. sem sparcos, sem power-es portját nem láttam még. lehet, hogy valaha volt itaniumos portja, de az már nemigen van.

    linuxos gányolást én sem láttam még, rendesen megcsinált linuxos rendszereket igen. majd állj oda a guglisok elé, hogy öreg, mit gányoltok azzal a 60 júzeretekkel ott?

    azt elfogadom, hogy valakinek, aki nem ért a linuxhoz, a windowsos rendszer hosszú távon olcsóbb. de ez megint csak azt a korábbi kijelentésemet bizonyítja, miszerint bárki tud olyan költségbecslést csinálni, hogy a cloud legyen a nyerő, főleg, ha nem elvárás, hogy a költségbecslés teljesen valós legyen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #114 üzenetére

    az ördög mindig az apróbetűs részletekben van...
    az a 100 mega nem ugyanaz a 100 mega, mint amit te szinkron bérelt vonalként emlegettél itt korábban.

    Oké, akkor itt van például Debrecen, mint eldugott falu. A digi kizárólag a panel-sorházas területen van jelen, de, óóó minő baj..., a panel sorházas területeken nem alakultak itt sem 100+ fős cégek. A digi sem a belvárosi irodaházas területen, sem a külterületi, iparosításra alkalmas területen nincs jelen.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #115 üzenetére

    Amikor legutóbb szervert vettem, egy olyan területen működő 130 fős vállalatnak, ahol a digi nem szolgáltat, oda egy félszerver asus alaplapos, kívülről desktopnak látszó gépet vettem bruttó 230k-ért.

    teljesen biztos vagyok benne, hogy nem fognak 28 miller+tréfa szintű szerverfarmot kiépíteni, dettó nem fognak 17 miller+tréfa szinten cloudot bérelni. nem csak azért, mert ennél legalább egy nagyságrenddel olcsóbban megkapják, amire szükségük van, hanem azért is, mert ha 30millerért tudnának csak levelezni, akkor elővennék az öreg erika írógépet.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #118 üzenetére

    annak a hírnek a topicjában véded a cloudot, ahol éppen leírják, hogy a cloud adatbiztonsága mélyen a nulla alatt van, és ezért ők is aggódnak. semmi gond, velem lehet vitatkozni, de amikor a cloud felkent támogató papjai aggódnak az események miatt, azzal kicsit nehezebb lesz.

    azután majd kiderül, hogy a cloudos megoldásod miatt veszítettek el 1-2 nagyobb bulit, akkor mi lesz?

    egyébként amazon ec2 árakon írországi adatközpontban 4 vcpu, 7.5 giga ram, 2x420 giga floppy, folyamatos működés négy évig, windows sql, 222 forintos dollárárfolyamon 7.5 misi, ha jól számolok. Ebben még nincs távközlés a cloudig, és nincs rendszergarázda munkabér sem, és ha jól gyanítom, a szoftverek egy részének vagy egészének licenszdíja sincs benne. (Azt tippelném, hogy a windows server és az sql szerver benne van, de csak tipp). Szóval plusz exchange licenszek (30k/fő) stb. Ez bizony 200 fölötti havidíj átlagosan, annyiból pedig itthon bőven meg lehet oldani.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Sanya

    nagyúr

    válasz ZollR #114 üzenetére

    mert ugye a digis 100/100-as internet mindenhol elérhető, még az ipartelepeken is. mert ugye a középvállalkozásokat be kell költöztetni a belvárosba, ahol van digi, legalább van 100/100 internet, de legalább 10.000.000 a havi bérleti díj. dejóljártunk.

    A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #111 üzenetére

    Linuxos gányolást azért erős :D Biztos a Novell és a red Hat is a 20 fős cégekből él, nem? :D

    Mutogatni való hater díszpinty

  • dragon1993

    őstag

    válasz ZollR #122 üzenetére

    (#121) Buvarruha

    A webszervernél jól jön. Főleg ha elkezdenek húzni néhány combosabb dolgot.

    A netet úgy is fizetem.
    Ez nem érv gondolom az áramot fizeted.
    A 100mbit-et fizeted ?
    A hardver cserét fizeted ?
    Mikor térül meg a szervergép ára ?
    Gondolom felétek 99,99% a rendelkezésre állás és a szolgáltatód csomagja elérhető minden faluban.
    Nemzetközi sávszél ?

    Ezt ~1500Ft/hó ?
    Nem semmi.

    (#122) ZollR

    Nem ez nem tárhely.
    Ez egy VPS

    4 mag-4gb ram-40 gb HDD-100mbit-2TB adatforgalom.

    [ Szerkesztve ]

  • Male

    nagyúr

    válasz ZollR #110 üzenetére

    Jajj, igen, amit te írtál konfig és a P2 között nincs több lehetőség, csak ez a kettő...

    "ha valamit egy olyan cégre bízol amire az egész profilja épül nem fogsz tudni nála olcsóbb lenni."

    Szerintem nincs több kérdésem, főleg, hogy közben még a kbit-et és a kbyte-ot is kevered...

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #132 üzenetére

    oké, tehát nem tudod, milyen egy szolgáltatás, nem tudod, milyen lehetőségeket biztosít, de biztos rossz. ahha.
    és közben kínosan kerülöd a tényt, amit már harmadjára írok, hogy például a teljes gugli lom is linux.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #137 üzenetére

    És egy kisebb KFT-nek mi szüksége egy Exchange tudására? (Meg az árára?)
    Amúgy meg ha nincs Exchange tudása valaminek, akkor mi van? :D Akkor már nem is lehet használni? Nagyobb cégnél sem? Vagy van valami előírás, hogy nagy cég csak Exchange-t használhat? Valahogy a Novell is megoldja a nagyvállalati rendszereiben a levelezést...
    Ha nincs benne mondjuk teremfoglalásos izé (ami azért Exchange-ben is csak egyfajta gnóm mailbox-szerűség), akkor már nem lehet levelezésre használni?
    Vagy mégis, mi az, ami egy Exchange-ben olyan hihhhhetetlen durva, és nélkülözhetetlen? :D

    Amúgy elég sok helyen használnak Lotust is, azért pl. az sem egy megbízható dolog, de azt kihagytad.

    Egy kis cégnek, 20 alkalmazottal, meg pont hogy megfelel egy P2-n futó akármilyen mailszerver. De ha már itt tartunk, egy Exchange szerver desktop gépen, hogy megy? Enterprise környezetben? :D

    "iOS-el egyáltalán nem kompatibilis a naptár"
    Ez aztán hatalmas gond.

    "Egyáltalán nem felhasználóbarát, nem üzleti levelezésre való,"
    Végülis, nincs üzleti szolgáltatásuk. Egyáltalán nincs.

    Amúgy pl. "OS-ben egyszer-egyszer invalid password/username-et kapsz, máskor meg megy, hektikus." -> na ezt pont tudja az Outlook is, ezért tényleg felesleges venni egy ájfónt :D

    (Blackberryről valahogy nem szóltál. Ennyi erővel, egy nagy cég BB-t vesz, méghozzá pont a mailszolgáltatások miatt.)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #145 üzenetére

    Volt itt szó arról is, hogy a kkv-knak is felhőbe kéne menniük.

    De ettől függetlenül, ha egy cég nem akar ekszcséndzset használni, miért ne kereshetne más megoldást? Pl. pont a Lotus. Amúgy pont a teljes suite-ra gondoltam, nem csak a levelezőre. Na látod, az még több is mint a MS cucca. Különben user oldalról sem annyira leányálom.

    "A vállalatok úgy működnek, hogy ha nem megy 10 embernek a levelezése, vagy ezzel szemben az igazgatóságon nem szinkronizál 1 iPad, akkor az utóbbi súlyosabb probléma. "
    Hivatalosan igen, mert a vállalat úgy működik, hogy nem baj, ha alul esik szét, a fejesek ne vegyék észre. Az meg persze lényegtelen, hogy az ájped azért nem szinkronizál, mert az Apple esetleg nem sok érdeklődést tanúsít aziránt, hogy rendesn menjen, vagy azért, mert a szerver oldali szoftver (ami persze a desktop kliensekkel frankón megy) rossz.
    Nekem valahogy a telefonszoftverek tűnnek kókányoltabbnak, mint a Linuxos levelezőcuccok. (Nem mellesleg pár kisebb webmail szolgáltatás alatt is van Linux, azok is köszönik szépen, az elmúlt 15 évben nagyon rosszul működtek nyilván - annyi userrel, amennyi egy enterprise-nak sincs.)

    "Ha nem tudod, hogy miért használnak valamit "
    Mert a MS bebetonozta magát mindenhova. Csak ugye azt is tudjuk, mivel jár, ha egy cég monopolhelyzetben van : pont azzal, amit most a MS oprendszerek képviselnek.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #147 üzenetére

    "Akkor miről vitázunk? Én tehetek róla, hogy a Linux alapú levelezőszoftverek tudása elmarad egy másiktól?"
    Hogy a pékbe tudhatná bármi azt, amit az Exchange, amikor a MS nem partner abban, hogy kompatibilis legyen vele bármi? Főleg a MS saját környezetében, ami megint csak nem nyílt, és máshol szükség sincs pont arra. (Az nem nagyon érdekel, hogy a MS üzleti vállalkozás-e, és ezért, le se írd.)
    Az meg ugye ingyenes programok esetén nem igazán érv, hogy egy Exchange helyett 3 ingyenes progival lehet megoldani ugyanazt, hiszen 3 ingyenes program költsége nem több, mint egynek.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #147 üzenetére

    "Én tehetek róla, hogy a Linux alapú levelezőszoftverek tudása elmarad egy másiktól?": nem, te arról tehetsz, hogy fogalmad sincs, milyen levelező rendszerek vannak linuxra. Ha valaki sportkocsit kérdez, ne michelint meg good yeart válaszolj.

    "úgy működjön, hogy egy domainban (groupban) vannak": látod, ez a probléma, hogy mindenki azt hiszi, egy vállalati rendszert csak ad-vel vagy az ad-ben használt fogalom-rendszerrel lehet felépíteni.

    szerk: arról most ne is beszéljünk, hogy olyan baráti volt az active sync árazása, hogy a gugli is dobta a támogatását... utána néztek bambán az ms-nél, hogy a wp telók nem tudnak majd szinkronizálni.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz ZollR #145 üzenetére

    Nagy nemzetközi multinál dolgozom és köszönjük, megvagyunk Exchange nélkül, Dominóval.

    https://www.coreinfinity.tech

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #157 üzenetére

    "És ez kinek a hibája?": a tied.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz ZollR #157 üzenetére

    " El kellene fogadni hogy a piaci ezt igényli, "
    A piac egyedül a MS 90-es évekbeli agresszív marketingje miatt igényli ezt, amivel sikerült bebetonozniuk magukat. Illetve mákjuk volt, hogy a 2000-es évek elején, amikor robbanásszerűen elterjedtek az otthoni PC-k, és hozzájuk a net, jó pozícióban voltak, igazi versenytársak nélkül. Ezután már nem nehéz elérni, hogy a piac ezt igényelje, mert a piac egy része azt se tudja, hogy van más. Meg honnan tudná, amikor az iskolákban is csak MS termékeket oktatnak, specifikusan? :D

    (A másik kedvencem a warez elleni hisztijük, amikor valójában az egész az ő malmukra hajtja a vizet :D Nem szeretjük az álszentséget, na.)

    AD-hez hasonló rendszere amúgy az IBM-nek is van, csak nyilván nem pont olyan, és nem kompatibilis azzal. És? Az AD is csak egy X.500 implementácó, pl. pont a Suse Enterprise-ban van a másik ismertebb ebből, az LDAP. Bárki készíthetne másikat is, mert nyílt dolog. Nem véletlenül nem készül.

    Amúgy azt is vegyük figyelembe, hogy a túlzott központosítással megjelenik egy rakás sebezhetőség is. Most az egy dolog, hogy a fejeseknek jól el lehet adni az AD-t, de nem biztos, hogy az úgy jó is.
    Mondjuk én isb tapasztalom az "előnyeit" nap mint nap a melóhelyen, főleg a lassúságot, meg jópár logikai bukfencet :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák