Új hozzászólás Aktív témák

  • kokyt

    senior tag

    válasz bambano #66 üzenetére

    A mi településünk közel sem Debrecen méretű, és még sincs UPS az állomásokon, mert a szolgáltató nem tartja fontosnak. :) Videó vágásnál még oké a cloud, de nem hinném, hogy alkalmazás fejlesztésben el fog terjedni ez.

    Cathfaern: Valóban nem tipikus, de előfordul :)) Mondjuk renderelésnél (Maya, Max, és társaik) látom értelmét, mert ott arányaiban kevesebb a feltöltött adat mint a letöltött, és nagyon számítás igényes. Videó vágásnál viszont megnézném, hogy a tömörítetlen adatot hogy fogja az illető felpaszírozni a szerverekre a mai általános feltöltési sebességek mellett. Oda még (átlag, és nem max.) 10MB/sec is elég sovány. Van benne rengeteg lehetőség, és én is a számítási felhők mellett vagyok, ám nem holnap fognak elterjedni. Engem inkább az elosztott számítással kapcsolatos dolgok fognak meg, és nem az online adattárolás.
    A "vékony klienst otthonra" mozgalom viszont nem szimpi. Cégeknél belsőleg rengeteg előnye van, és hasznos, de otthonra semmiképpen nem kellene. Volt idő mikor így képzelték el a hálózatot a nagy koponyák, megbukott, erre pár évtized után visszatérünk ugyanoda. :(

Új hozzászólás Aktív témák