Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz kokyt #17 üzenetére

    "Mi van ha olyankor kellene nekem egy-két dolog, amikor éppen nincs net szolgáltatás/áramszünet van"
    Már nem azért, de áramszünet esetén a hdd-den, pendrive-odon lévő adatokkal se mész sokra :) Attól meg nem kell félni, hogy szerver leállás lesz, mivel ezek a szerverek nem egy helyen és nem egyszeresen vannak, szóval nagyon sok meghibásodásnak kell ahhoz történnie egyszerre, hogy abból te észrevegyél valamit.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz kokyt #63 üzenetére

    Notebookra tényleg nem gondoltam, viszont UPS otthonokban azért nem jellemző. Amúgy kisebb áramszünetnél valószínűleg pont nem lenne gond gdrive esetén sem, mivel amivel épp dolgozol, azt leszeded előtte, szóval az ott lesz a gépeden.

    Több gigás forrásfájl fordítása: azért ez se tipikus otthoni alkalmazás, de értem mire gondolsz, hisz lehetne házi videó vágása is a példa. Viszont ha a gdrive-ra úgy tekintünk, mint a cloud computing előszelére, akkor az, hogy az ő szerverükön vannak a nagy állományaid nem hogy probléma, hanem előny. Hisz ha az ő szervereiken fut a videóvágó, akkor jobb is, ha te már alapból ott tárolod a videódat, mivel így nem kell külön feltölteni. S gyanítom hosszú távon google-nek ez a célja: olcsó hardver, minimális oprendszerrel (jó eséllyel linux alapú), rajta Google saját "böngészője" (inkább keretrendszere), amiből el tudod érni a cloud szolgáltatásaikat, s gyakorlatilag teljes értékűen tudod használni a gépet. Ezt könnyű lesz hordozhatóra megcsinálni, hisz gyak egy chipen elfér a teljes gép, mellé wifi, megfelelő kijelző, s így nagyon hosszú üzemidő mellett asztali gép teljesítményt lehet nyújtani. Akár egy androidos telefonon is.
    Szóval ez a gdrive most hatalmas feature-nek tűnik, de szerintem ez csak az egész előszele :)

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz kokyt #63 üzenetére

    Debrecen méretű városokban is van szünetmentes a hálózati eszközökön, ez egyáltalán nem probléma.

    Szerk: pont a több gigás források fordításánál lenne értelme a cloudnak. Ráugrik egy fél kontinensnyi felhő és secperc alatt lefordítják párhuzamosítva az egészet.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz kokyt #71 üzenetére

    Egészen kis településeken is lehet ups. De mindegy...

    A feltöltés meg nem feltétlenül kardinális kérdés abban az értelemben, hogy előfordulhat, hogy egyébként is fel kell tölteni. Például világvégére kiküldött tudósító úgy tudja leadni a tudósítását, hogy műholdon keresztül feltölti a cloudba. Akkor meg már mindegy, hogy hol van. Lehet, hogy filmek szinkronizálását is egyszerűbb lenne így megoldani: egy helyen, vastag csövön feltolják az egészet, külön hangsávokkal, a helyi szinkronstúdiók meg leszednek belőle annyit, amennyire szükségük van, majd feltolják mp3-ban az új hangsávot.

    Volna értelme privát cloudoknak, csak ezt a nagy google terjeszkedést nem tolerálom.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • tcp

    tag

    válasz kokyt #71 üzenetére

    voltam nemrég egy MS szemináriumon, ahol pont a cloud tervek is szóbakerültek.

    Az MS kicsit másként gondolja ezt a cloud témát, mint ahogy a google, vagy ahogy 1-2 ember a különböző fórumokon. Ha már alkalmazás fejlesztés:

    az MS úgy gondolja, hogy van egy bármilyen .NET-ben íródott programod (tehát nem feltétlen webes program, lehet simán egy c# vagy vb). Ezt a programot el szeretnéd juttatni felhasználókhoz, akkor nem úgy fogod tenni, hogy szépen letöltik, és telepítik maguknál, vagy Te elkezdesz web szervereket/alkalmazás szervereket telepítgetni odafigyelve olyan szempontokra, mint a skálázhatóság, a magas rendelkezésre állás, a földrajzi elosztottság, katasztrófa tűrés, mentés, javító patchek, etc, hanem mondjuk bérelsz havi 2$-ért (tehát akár nagyon piti összegért) az MS Cloudon egy szolgáltatást, ők feldobják ezt az alkalmazást a felhőbe, a felhasználók meg akár észre sem véve, hogy éppen a felhőben futtatják az alkalmazást (ahogy a terminál szerveres alkalmazás virtualizációnál, tehát nem látod a böngészőt, csak ha kicsit a dolgok mélyére nézel akkor derül ki, hogy az a sima .NET form az egy IE valójában) tolhatják szerte a világon, majd a felhő megoldja az összes felmerülő kérdést, leveszi a válladról a problémát, Neked csak fejleszteni kell a többit a felhőre bízhatod.

    Egyébként valaki más korábbi felvetésére: az MS úgy gondolja, hogy igenis lesznek magán felhők is, tehát egy nagy, földrajzilag elosztott, sok telephelyes, stb cég majd épít privát Cloudot, hiszen neki megéri, sőt, ő nem is bízná másra az adatait, míg egy kisebb cég, vagy egy szoftver fejlesztő cég csak bérelni fogja, ahogy most is lehet mondjuk tárhelyet, vagy virtuális szervert bérelni szolgáltatóknál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák