Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikej95

    aktív tag

    válasz hohoo #42 üzenetére

    Ugyan már, minden kapcsolatot le lehet titkosítani, minden szűrést meg lehet kerülni, és minden korlátozást át lehet hágni szoftveresen vagy rosszabb esetben hardveresen.
    Ez a gyanús adatforgalom meg vmi vicc. :DD Ezentúl Amerikában max nem 2-3 helyen tartják a szerókat, hanem egyesével(és ez még a leglámább megoldás :DDD ).
    Ezzel a korlátozással csak azokat gátolják meg az illegális fájlcserétől akik a start és a stop gombot ismerik és miután lejött a cucc lelépnek. :(
    Nekem a legutóbbi szerződéshosszabbítás óta gátolják a p2p sebességemet és mégis 2 megabites nettel néha jön a cucc 300-310 Kb/s is. ;] És csak klienst kellett váltanom amiben megvannak a ''varázsgombok'' :) .

    Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

  • bambano

    titán

    válasz hohoo #42 üzenetére

    "meghatározott weboldalakat szűrni sima ügy": ezt miért hiszed?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz hohoo #46 üzenetére

    ha a forgalom átmegy a szolgáltató szerverein, akkor már régen megette az egészet a bánatos franc.
    emellett még vitára érdemes az a kérdés, hogy mitől lesz egy fájlba beírt ip címből tiltólista.

    persze a kívülállók az ilyen mondatokat könnyedén kivágják a nagy kibertérbe, hogy csak úgy porzik...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz hohoo #52 üzenetére

    a szerver kifejezéssel van bajom. egy rendesebb szolgáltatónak van többszáz Mbps bejövő sávszélessége. ha ezt te át akarod zavarni egy hagyományos pc-n, akkor meghaltál.

    routeren megy át, maximum.

    arról a lópikuláról beszélek, hogy eddig nem volt szűrés. ha valaki kitalálja, hogy legyen, akkor ahhoz fejleszteni kell, jó esetben csak szoftvert, rosszabb esetben hardvert is. az pedig pénz.

    mert mocskos könnyű ám kijelenteni, hogy akkor most ezt az ip-t szűrjük. oké. és akkor hogy lesz ebből a mondatból valóság? pénz pénz pénz.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz hohoo #56 üzenetére

    funkcionális analfabéták kedvéért megismétlem: nem azt mondtam, hogy nem lehet. azt mondtam, hogy költség. a kérdés pedig az: ezt a költséget ki viseli?

    egyébként meg a legprofibb cuccot is fel lehet borítani, ha túl nagy a szűrőlista. arra pedig kíváncsi vagyok, hogy egy soho routerrel hogyan routolsz annyi forgalmat, amennyi egy nagyobbacska isp-ben keletkezik?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz hohoo #69 üzenetére

    És konfig honnan lesz?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz hohoo #75 üzenetére

    "'Meg tudod akkor mondani hogy mondjuk a t-nél egy kábelnetes ügyfél másik downstream csatornára állítása hány forint?": a kérdésnek az az értelme, hogy? Hint: semmi értelme.

    látom, nagyon nem érted, hogyan működik egy szolgáltató. először is nem soho routereket használ. másodszor azokat a változtatásokat, amikért raplizhat az ügyfél, nem a rendszergazdák döntik el. tehát kell egy döntéshozó, jobb esetben több, mivel a döntéshozó lehet elérhetetlen vagy szabin, meg kell egynél több végrehajtó, akik megcsinálják a változtatást meg kell néhány minőségbiztosító. kell közéjük szervezni kommunikációt.

    ha be kell vezetni az ip alapú filterezést, akkor azt illik előtte tesztelni. konfig template-eket kell gyártani, végig kell zavarni a teljes q&a-n. meg kell mérni, hogy a vas bírni fogja-e, hogy most már filtereznie is kell vagy új vas kell hozzá.

    új ászf-et kell csinálni, a jogi osztálynak el kell fogadnia, majd át kell nyomni az nmhh-n. ki kell hirdetni, értesíteni kell az előfizetőket. ki kell találni, hogy hogyan értesül az előfizető arról, hogy az adott ip működési hiba miatt nem érhető el vagy szándékosan rúgták le a netről. mindezt kezelni kell ügyfélszolgálati/call center szinten. kezelni kell a médiahőbörgést, mint pl. a tied, ahol a pár legnagyobb szájú ügyfél cenzúrát fog üvölteni teli torokból.

    majd az egészet implementálni kell x darab routerben. később karban kell tartani.

    ha ez szerinted mind-mind ingyen van, költségmentesen, akkor te most jöttél a fényeddel a k-pax-ról.

    ugyanez kis szolgáltatónál: rendszerint nincs dedikált rendszergazda. vagy külsős van, vagy valaki faragcsálja a routert szabadidejében. egy t méretű szolgáltatónál még csak-csak meg lehet oldani, hogy normális határidővel lekezeljék a jogvédők igényeit, de egy kis szolgáltatónál ki és milyen határidőt vállal arra, hogy a sérelmezett ip cím tiltólistára kerüljön? pl. a magyarországi ünnepek alatt, amiről az usákok nem tudnak, mennyi idő alatt kell elvégezni a tiltást? meg egyébként is mi a határidő? miért fizessen többet a cég a rendszergazdájának mondván, hogy mostantól napi melója van a routerrel? mi van, ha kiderül, hogy a routere a routolást még bírta procival, a csomagszűrést már nem, még cef-ből sem és hirtelen kéne venni 7-8 misiből legalább egy 7201-et? Vagy mi van akkor, ha egy ilyen igény teljesen felborítja az eddigi architektúráját és újra kell az egészet tervezni?

    a többi probléma nála is probléma.

    pénz pénz pénz. csak az egészen hülyék hiszik, hogy egy ilyen méretű probléma kezelése tisztességesen működő szolgáltatónál annyi, hogy beloginolok a routerbe oszt belevések egy acl-t.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz hohoo #77 üzenetére

    oké, utoljára szólok hozzád, mert nem érted és nem is akarod érteni.
    milliárdos szolgáltató? ilyen lehet mondjuk a t, az invitel, az upc, datanet, meg még néhány.
    internet szolgáltató meg van vagy 300+ az országban. A maradék 295-tel mi a helyzet?

    még alapabb dolog a szűrés? te pl. hány arris c4c-t konfiguráltál eddig? vagy legalább egy c3-ast?

    egyébként pedig attól, hogy van vízfej, ha új munkát sózol rá, az költség. rendszergazdáknál dettó. hiába akarod kikerülni ezt a kérdést, a plusz munka az mindig költség. akár elszámolod papíron látható módon, akár nem.

    Egyszeri határidős változtatás??? szerinted a riaa egyszer lead két ip címet és ezzel egy életre le van tudva a torrentezők elleni küzdelem??? legyél benne teljesen biztos, hogyha erre meglesz a jogi alap, akkor folyamatosan dőlni fognak az ip címek.

    A routerek zöme ki fog bírni 3-5 ip címre filterezést. 3-5 ip címnél megállnak a jogvédők? nem állnak meg. majd lesz többszázas címlista. az pedig egy mezei routert felborít.

    A jogi osztály az max. a milliárdos isp-knél állandó. A másik 295+ isp-nél külsős ügyvédek dolgoznak, ha egyáltalán dolgoznak.

    Szerintem mindenkinek az lesz a jobb, ha nem folytatjuk ezt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz hohoo #77 üzenetére

    "bizony ip szűrés nélkül is kell karbantartás"

    Ahha, csak ahol négy-öt kilences rendelkezésre állást vállal a szolgáltató, ott egész évre kb. 2-3 nap van a tervezett karbantartásokra. Ha a legközelebbi ideje 6 hónap múlva van, a tiltás határideje meg 2 hónap, akkor az pl. sok pénz a szolgáltatónak... a zsebéből kifelé.

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák