Új hozzászólás Aktív témák

  • hohoo

    senior tag

    válasz bambano #76 üzenetére

    Szokásos félrebeszélés kiforgatás.
    "Először is nem soho routereket használ." Először is még mindig csak példaként volt felhozva hogy az is tud ip szűrést egy egyszerű gagyi cucc. Nagyon jól tudom hogy egy szolgáltató nem soho routereket használ hanem SOKKAL profibb cuccokat aminél mégalapabb dolog a szűrés, csak te próbálod úgy kiforgatni mintha én azt mondtam volna.

    "nem a rendszergazdák döntik el." és ki a rák mondta hogy ők döntik el? Ők csinálják meg de a vízfej dönti el ami nem kerül pénzbe mert amúgy is van...
    Szabadság meg hogy az istenbe jön ide egy egyszeri nagy hátáridős változtatáshoz? A dolgozók reggelijét és szexuális szokásairól nem akarsz még írni pár sort esetleg? :D
    (Minőségbiztosítás meg mondjuk a magyar t-nél nem kell ugyanis jól láthatóan nem érdekli őket ;) )

    "ha be kell vezetni az ip alapú filterezést, akkor azt illik előtte tesztelni. konfig template-eket kell gyártani, végig kell zavarni a teljes q&a-n."

    Tehát végig kell vezetni pár részlegen akik amúgy is dolgoznak, ha van ip filterezés, ha nem és ez a munkájuk, és fix havi fizetést kapnak, így semmi plusz pénzbe nem kerül.

    "meg kell mérni, hogy a vas bírni fogja-e, hogy most már filtereznie is kell vagy új vas kell hozzá."

    Itt ESETLEG kell pénzt költeni, de nem valószínű.

    "új ászf-et kell csinálni, a jogi osztálynak el kell fogadnia, majd át kell nyomni az nmhh-n. ki kell hirdetni, értesíteni kell az előfizetőket. ki kell találni, hogy hogyan értesül az előfizető arról, hogy az adott ip működési hiba miatt nem érhető el vagy szándékosan rúgták le a netről. mindezt kezelni kell ügyfélszolgálati/call center szinten. kezelni kell a médiahőbörgést, mint pl. a tied, ahol a pár legnagyobb szájú ügyfél cenzúrát fog üvölteni teli torokból."

    Jogi osztály megint csak állandó(nem akkor hoznak létre egyet amikor szükség van rá), így sem az ászf írás sem az elfogadás nem kerül plusz pénzbe, értesítés postázása nem kerül plusz pénzbe mert amúgy is megy a fizetési csekk amellé berakják, esetleg nem küldenek színes szagos vegyél ezt azt tájékoztató spamet akkor egyszer.

    "majd az egészet implementálni kell x darab routerben. később karban kell tartani."

    Nem kell implementálni, mert azt a router gyártója megtette... configolni kell, karbantartás megint csak egy állandó gárda a rendszergazdák feladata, és hogy én is kiforgassam már a szavaidat: bizony ip szűrés nélkül is kell karbantartás ;)

    "ugyanez kis szolgáltatónál: rendszerint nincs dedikált rendszergazda. vagy külsős van, vagy valaki faragcsálja a routert szabadidejében."

    Külsős szerződésben kötelezve van a szükséges dolgok elvégzésre. Olyan szolgáltató ahol nincs egy rendszergazda sem egyáltalán hogy kaphat engedélyt a működésre?
    Egyébként mint írtam az elején, teljesen mindegy a költség, mert ha az állam kéri úgy is meg kell csinálniuk, aztán meg nehogy már sajnálni kelljen a milliárdos profitos nagy szolgáltatókat hogy néhány rongyos millát fizetniük kell, persze az egészet úgy is ráverik az ügyfélre mert nehogy már az ő profitjuk picit is csökkenjen.
    A T is ezt vallja: "majd akkor fejlesztünk (bármit) ha telefonos modemes sebességgel megy a net, és túl sok jogos kötbérkövetelés érkezik, addig minek ha úgy sincs verseny"

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

Új hozzászólás Aktív témák