Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz cucka #198 üzenetére

    Nem akarom én elvenni egyik tőkéstől sem az osztalékát.A gátlástalan kizsigerelés ellen háborgok.Nem mindenki önző, erre sok példa van.
    Az erkölcsi magaslatról röviden: a szomszédban lakik egy szegény család 6 gyerekkel.A nagyobbik fiú szokott átjönni segíteni, fűnyírás, óltakarítás, stb. egy hónapban 5000 ezret adok neki ezért, meg néha még élelmiszert (olyan 6-700 forintos órabér).Talán valamivel könnyebb havonta 30 millióból 3-at "nélkülözni", mint nekem 100 ezerből 5 ezret.
    Ha nekem is sok pénzem lenne, pont azért nem csinálnám azt amit a többi gazdag, mert nagyon jól tudom hogy milyen lent élni kizsigerelve.Pl: amikor melósból műszakvezető lettem, akkor sem szaladt el velem a ló úgy mint sok más emberrel.Ez a legnagyobb bajom.Túl lelkiismeretes vagyok,meg túl nagy az igazságérzetem.
    Az erkölcs dologban viszont egyet értek.A tőkések rendesen leereszkedtek a magaslatról.

  • enerdzsájzer

    tag

    válasz cucka #198 üzenetére

    Ugyanakkor arra törekszem, hogy a globális folyamatokat globálisan értelmezzem, ne pedig a saját problémáim tükrében. Te a saját napi gondjaid alapján fogalmazol meg állításokat egy egész gazdasági berendezkedésre, ami helytelen.

    Talán csak nekem van ilyen problémám? :U Egy milliárdos tömeg része vagyok.Nem csak én kapok kevés fizetést, úgy hogy közben a tőkések gombos villával forgatják a pénzt a padláson.

    Hosszútávon nem müködik az biztos.A gépek előbb-útobb úgyis átveszik a munkát.
    Akkor csúnya világ lesz. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák