Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Pulsar #996 üzenetére

    Kezdjuk forditva. Pomaz-Szekesfehervar, autopalya engedelyezve. Erre korbevisz a teljes M0-n, es az alternativak kinyitasanal latszik, hogy tulajdonkeppen gyonyoruen kiszamolta, hogy 31km es 15 perc PLUSZ erre menni az alternativ (Bp-n keresztuli) uthoz kepest, me'gis a korbeutat ajanlja fel. Tehat nem az a bajom, hogy az objektive gyorsabb vagy logikusabb utat nem tudja eltalalni, hanem hogy az altala szamoltak kozul nem a leggyorsabbat adja be, hiaba azt kertem. (A harmadik a hegyen keresztul megy, koztes megoldas.) Ez ilyenkor me'g viszonylag egyertelmu, de a multkor mikor nem volt palyamatricank es valahova nem is pont Szfvarra hanem a kornyekre mentunk, ezt me'g nem tudtuk, az volt a szerencse hogy valami eleg hihetetlent hozott ki, es az utvonaltervet is megneztuk, annak megfeleloen valasztottunk indulast.
    Masik: Pomaz-ELTE Lagymanyosi hid. Koztes pont: Bekason a Veres Gimnazium (hegy feloli oldalon a hev-allomas kozeleben). A navigalas elviszi Szentendre -> vegig a 11-es, belso Szentendrei vonalon. Bekas kornyeken a terkepen latszik, hogy ott bent lobog a zaszlo, tehat a tervezes tud a koztes pontrol, nem amneziam van. Ezek utan Pomazon nem is kifele mentunk, hanem - masik koztes pont nem teheto le, de hat azert a gyereket is Pomazon a sajat sulijaban, meg engem Bkalaszon le kell tenni - elindulunk a szokasos utvonalon, nem Szentendrenek hanem a belso uton. Ezek utan P-Bk. kozott me'g mindig ugy tervez, hogy Bkalaszon menjenek ki, es a nagy Szentendrein huzzanak el a bekasi koztes pont mellett.
    Ez csak egy pelda, amit tudok most fejbol, utobbi ugye napi rutin, de sajnos ismeretlen(ebb) terepen is, amikor szamitott volna hogy segitsen, tortent mar ilyen gixer, nem is egyszer. Azt hiszem mintha Aligan is elvitt volna a nyaralo mellett, arra mar nem emlekszem, hogy a palyan maradt vagy legalabb a kozelebe vitt, de szerintem akkor is beirtam ide, vissza kene keresni.

Új hozzászólás Aktív témák