Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Parci #86 üzenetére

    Igen, de engem, mint végfelhasználót ebből csak 3 dolog érdekel:

    1: A Google számomra ingyen kínál szolgáltatásokat. Cserébe adatokat gyűjt, de felőlem akár szondát is elhelyezhet vécémben, nem vagyok annyira fontos ember, hogy érdeke fűződjön neki az adataimmal visszaélni.
    2: A hirdetéseket legálisan blokkolhatom, nem ütközik semmilyen törvénybe, ha én ezt saját célra megteszem, még ha nem is etikus, de ebbe most ne menjünk bele, mert a marketingszakembereket nem kell sajnálni, ők se sajnálnak senkit. :DDD )
    3: (ez inkább már szubjektív) A szolgáltatásai 90%-át öröm használni, letisztult, erőforrás és adatforgalomkímélő felület, innovatív megoldások (csoportos nézet Gmailben...stb), jó, lenne mit tökéletesíteni rajta, de ha fejleszt valamit az eddig vagy jó volt, vagy közömbös, rossz irányba még sosem fejlesztett.

    Ezzel szemben az MS pont az ellentettje:
    1: Fizetős (ennek ellenére velük kapcsolatban sem vagyok teljesen biztos benne, hogy ne gyűjtenének adatokat)
    2: Ha ingyenesen használom az törvényileg illegális.
    3: (szintén szubjektív) A normális és használható dolgai (Windows+Office) fizetős, ami nem az az árukapcsolt és/vagy adware (WLM), a webes szolgáltatásait részleteiben tekintve szinte mindenhol belebotlok a "purchase, buy, creditcard, premium" szavak valamely kombinációjába. :D Akár a webes office-t akarom használni, akár a hotmailt (bocsi, már moonman írta, hogy azóta van POP3. IMAP és átirányítás nem tudom, de kétlem).

  • Penge_4

    veterán

    válasz Parci #88 üzenetére

    Miért? Ennyire nem éri meg a Google-val hirdetni? Akkor miért hirdetik blogokon meg mindenhol guglitól független userek, hogy egész jól lehet vele keresni? Ez egy PH látogatottságú oldalnál többszöröse lenne.

  • tcp

    tag

    válasz Parci #90 üzenetére

    ez sajnos nagyon így van. a saját privát blogommal keresek annyit, ami kifizeti az éves hosting költségeket, és boldog vagyok. A cég aminek dolgozok rendelkezik olyan ügyfelekkel, akik komolyabb portálokat töltenek meg tartalommal. A portálba fektetett munka/energia/pénz több százszorosa egy ilyen privát bulinak (elég csak azt nézni, hogy nekem van egy kis hostolt virtual hostom, nekik meg alapban 2db szerverük pihen bent a hosting cégnél+szerkesztőség+miegymás), viszont az éves google árbevételünk között lévő kb 2 nagyságrend ezt messze nem tükrözi. Az a 20-30 ezer forint, amit én keresek a bulival az csodás összeg, nekik az a 2-3 millió még 1 havi bérköltséget sem...

    egyébként az ad-blockerek használatának terjedése is megér egy misét. mindenki úgy van vele, hogy legyen profi hírportál (tök mindegy, hogy milyen témában), legyen természetesen ingyenes, de a reklámokat megblokkolja rajta, mert őt ne szivassa senki ilyesmivel. Az az egyszerű egyenlet (sok másik hasonló egyenlettel együtt) még nagyon nem esett le Magyarországon az embereknek, hogy hirdetés=ingyenes hírportál.
    Ha így folytatódik, akkor a vége az lesz, hogy egy csomó jó hely lehúzza a rolót, mások meg átmennek majd előfizetéses tartalomba, mert az egyértelmű. Jah, és igen, majd maradnak a full nonprofitok, ahol 2-3 ember szerelemből csinálja, csak ha éppen befut egy fizetős meló, vagy nyaralni mennek, akkor nem fognak sokat töprengeni, hogy megéri e csinálni.

    Egyébként ez a mentalitás olyan jól jellemzi az embereket itt a PH-n is sajnos. Pont a múlkor olvastam egy hozzászólótól, hogy őt nem érdekli, ha tönkremegy a Microsoft, meg az EA, meg a többi hasonló multi. Persze az más kérdés, hogy akkor kinek az oprendszerén, milyen játékkal fog játszani, vagy lehet, hogy neki elegendőek a kis privát flash game-k.

Új hozzászólás Aktív témák