Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Parci #86 üzenetére

    Igen, de engem, mint végfelhasználót ebből csak 3 dolog érdekel:

    1: A Google számomra ingyen kínál szolgáltatásokat. Cserébe adatokat gyűjt, de felőlem akár szondát is elhelyezhet vécémben, nem vagyok annyira fontos ember, hogy érdeke fűződjön neki az adataimmal visszaélni.
    2: A hirdetéseket legálisan blokkolhatom, nem ütközik semmilyen törvénybe, ha én ezt saját célra megteszem, még ha nem is etikus, de ebbe most ne menjünk bele, mert a marketingszakembereket nem kell sajnálni, ők se sajnálnak senkit. :DDD )
    3: (ez inkább már szubjektív) A szolgáltatásai 90%-át öröm használni, letisztult, erőforrás és adatforgalomkímélő felület, innovatív megoldások (csoportos nézet Gmailben...stb), jó, lenne mit tökéletesíteni rajta, de ha fejleszt valamit az eddig vagy jó volt, vagy közömbös, rossz irányba még sosem fejlesztett.

    Ezzel szemben az MS pont az ellentettje:
    1: Fizetős (ennek ellenére velük kapcsolatban sem vagyok teljesen biztos benne, hogy ne gyűjtenének adatokat)
    2: Ha ingyenesen használom az törvényileg illegális.
    3: (szintén szubjektív) A normális és használható dolgai (Windows+Office) fizetős, ami nem az az árukapcsolt és/vagy adware (WLM), a webes szolgáltatásait részleteiben tekintve szinte mindenhol belebotlok a "purchase, buy, creditcard, premium" szavak valamely kombinációjába. :D Akár a webes office-t akarom használni, akár a hotmailt (bocsi, már moonman írta, hogy azóta van POP3. IMAP és átirányítás nem tudom, de kétlem).

Új hozzászólás Aktív témák