Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #41079296

    törölt tag

    válasz klari164 #2130 üzenetére

    Szia Klári!
    Most kétlaki életet él a családom. A kórház, rehab, gyógytorna miatt a szülői házban vendégeskedünk. Ez egy lakás Budán, de ha nem mehetnék ki sétálni, járatni magam, megbolondulnék. Ezekhez az "edzésekhez" ideális a János hegy környéke. Azonban amikor tehetem, a kertben vagyok a Csepel szigeten. Hogy ne kelljen kapálni, ásni többet. a veteményes egy részén áttérek a mélymulcsos talajkezelésre. A talaj könnyű, nem kötött ez esetben, nem terheli a derekat. A villa, ásóvilla az egyetlen amire szükség van. Nagyon fontosnak vélem hogy az önellátásom minél szélesebb legyen. Átélve a magatehetetlen, pelenkás időszakot, addig kell átalakítanom az életkörülményeimet amíg meg tudom tenni. Ki tudja? Jó esetben ez az állapot állandósul, de esélye van annak hogy nem állok meg a második műtéténél. Az eddigi tapasztalatom határozottan az hogy küldeni kell a jeleket, szükség van a lábakra a képességre hogy alkossak, tegyek, éljek. Felkelek, mozgok, járok. Ha megadom magam a fájdalomnak, onnan egyre nehezebb felállni. Az ágyban is lehet tornázni. Valójában addig fel sem tudok kelni amíg ott át nem mozgatom magam. Ma már megvolt egy másfél órás séta. Ma is tettem valamit. Egy lépéssel többet.

    Más. MA vendégségben voltunk és kipróbálhattam egy gerinc padot. 15 percet lógtam rajta olyan 40-45 fokban. Mikor visszafordultam talpra alig bírtam megállni egyesen annyira fájt. Aztán persze nem maradhattam ott a végtelenségig és lépkedtem a lakásban. 5-10 perc után aztán normalizálódott a szokásos tompa fájásba. Ugyanez van a fekvéssel is. A fekvésben és a lógásban a csigolyákon nincs akkor terhelés. Elvileg ilyenkor ugye a testnedvekből fel tud szívni porc, aztán mikor megint terhelem a felállással, valamiért fokozottan irritálja az ideget, ami a mozgással enyhül. Hogy ez a jelenség miképpen függ össze a hiányzó porcszakasz hegesedésével azt sem látom még át.

    Jobbulást, megint eltelt egy hét!

    A jövő héten kapok egy feleslegessé vált szobabicajt. Kiderül hogy képes vagyok-e tekerni. A jobb lábfejemmel még nem tudom megtartani a súlyom.

Új hozzászólás Aktív témák