Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2171 üzenetére

    Szia Évi! Most éppen 1 óra 30-kor ébredtem fel arra, hogy alig birok megfordulni, annyira fáj a derekam. Aztán már jött az, hogy feküdni se bírtam, így 2-kor felkeltem. A szemeimet alig bírom nyitva tartani, de nem enged a derekam aludni. :((( Legalább válaszolok a kérdésedre. Tegnap kókuszcsigát sütöttem, ami elég babra munka, lehet, hogy az adott neki, mert görnyedtem az asztal fölött. Műtét óta még nem sütöttem, csak olyan gyors sütiket csináltam, mint az emeletes élvezet, stb. Tudod ami gyorsan készen van. De az is lehet, hogy mondják a lehűlést és azt érzem. Kinéztem és esik az eső is. De inkább a tegnapi napra gondolok. Neked nem fáj? Na a stresszel nem igazán tudsz mit kezdeni, az mindig van, de ahogy írod, Neked a félelemtől lehet, hogy egyedül jössz-mész. Egyedül én is csak egyszer voltam a TESCO-ban, akkor is rám szóltak a parkolásért. :( De hosszabb távon még nem voltam egyedül. Anyumék most mentek kezelésre Mátraderecskére,a MOFETTA Széndioxid Gyógygázfürdõbe és mondta ott az orvos, hogy a gerinc betegségre is nagyon jó hatással van a kezelés. Ez is 15 kezelésből áll, de 1 nap felvehetsz 2 kezelést is. Hétvégén is van. Valamit csak meg kell próbálni, mert amit felvettem infúziós kezelést 1-2 hete , az nem sokat lendített. Persze azért mindennel elvégzek, amivel tudok, de a fájdalmak és a zsibbadás nem múlik el. Beveszem a gyógyszereket és mikor kezd hatni, már csinálok valamit. Mozogni muszáj és gyógyulni is, csak ez a fránya fájdalom ne lenne. Fájdalom és stressz mentes napot kívánok.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2173 üzenetére

    Szia Évi! Ma már többet hagyott aludni, 3 óra 40-ig. De egy fokkal jobb. Szerintem is a sütés volt a hibás, illetve a görnyedés. De már kidolgoztam fejben arra is más megoldást. :K Egyébként érdekes, mert mialatt sütöttem, nem fájt különösebben az előre hajlástól, csak este és éjszaka. Na mindegy átszervezem ezt is, de nem áll meg az élet. Sajnos ilyen áron jövünk rá, hogy mit bírunk és mit nem és, hogy, hogy tudjuk átrendezni a bevett szokásokat. Sajnálom, hogy ilyen gondokkal küzdesz, de a pánikbetegség nagyon rossz. Szó szerint pánikolsz, nem kellene orvoshoz fordulni segítségért? Nálam már elmúlt a félelem, hogy ha egyedül vagyok mi lesz? De tényleg nagyon-nagyon rossz. Szakember segítsége kellene Évi. Ha sokáig így megy, teljesen ki fogsz készülni. Kérj segítséget!!!! Nem játék. De tervezek gyógyfürdőt itthon is,na meg tavasszal Zsóryba akarunk menni a férjemmel, egy kezelésre. Télen nem mehetünk, mert van egy kutyusunk, meg egy cicánk, és azokra télen nagyon szoktam figyelni. Meleg étel, víz, stb. A gyerekek meg csak rohannak, nincs idő semmire, nyilván a munka, meg a háztartás minden idejüket kitölti. Ezért télen itthon járok kezelésre, van minden, és tavaszon megyünk. Neked van ilyen terved? Legyen szép és fájdalom mentes napod!

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2179 üzenetére

    Szia Évi! Nekem a konyhán, szétnyithatós asztalom van. Mivel ketten maradtunk, kipróbáltam összecsukva, hogy elég-e kettőnknek? Elég és rászorít sütéskor, hogy ne pakoljak annyira szét, így nem kell hajolgatnom az asztal felett. Amit lehet ülve csinálok, pl.gyúrni, kenni,szeletelni, hajtogatni,stb. ülve is lehet, főleg, hogy rá van kényszerítve az ember. Sokat könnyíthetünk magunkon ha egy-két tevékenységet átszervezünk. Muszáj, mert néhány házimunka nehéz, a vasalás, porszívózás.Sorolhatnám. A mosogatás nem okoz gondot, mert alacsonyabb vagyok, de én a fejemmel támaszkodok a szekrényhez, így kényelmesebb. A fogmosás szintén rogyasztott térdekkel működik. Apró trükkök, de sokat könnyít a dolgokon. A konyhára vettem nyeles lapátot, amit viccesen, "rokkant lapátnak" nevezek és már itt is jobb a helyzet. Ezelőtt kinevettem volna ezeket a dolgokat, de ma már véresen komolyan veszem. Kímélem magamat, de azért csinálom is dolgomat. Két konyhánk van és én a kisebbikbe vonultam ki, mert ott nem kell annyit szaladgálni, mivel minden közelebb van. Oda a férjem csinált egy magasabb, hosszú asztalt, kényelmesebb főzni, berakni.A másik konyhában meg sütök és ott van az étkezőrész is. Így éljük a kis életünket, átszervezve sok mindent. Hévízre én is azért nem mentem el, mert magam nem akartam, pedig a műtét után lévő hatodik héten lehetett volna intézni. Valika írta, hogy Neki nagyon jó, ennek őszintén örülök. De egyedül rossz ilyen helyre menni, na és kb. 3 hét. Ahhoz messze van, hogy hétvégente haza járjon az ember, mert az igen költséges. Így én is itthon veszem fel a kezeléseket, szerencsére van gyógyfürdő, mozgásszervi betegségekre jó. Valahogy majd csak lesz, februárig talán jobban is leszek és jövőre mehetnék én is dolgozni. Kellemes hétvégét kívánok.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2179 üzenetére

    Elfelejtettem, hétvégén pogácsát sütöttem. Ülve összedolgoztam, ez csak a gerincnek kényelmes, aztán, mikor megkelt állva kinyújtottam, és ülve szaggattam ki. Szintén ülve lekentem tojással, a tepsit magam mellé tettem és csak bele kellett pakolni, szintén ülve. De ha állva gyúrod össze, akkor se terheled annyira a gerincet, mert a szaggatástól kezdve már tudsz ülni. Nekem bejött. :K

  • Malacka

    csendes tag

    válasz graver40 #2180 üzenetére

    Most az injekció alatt kérdezgettem az infúziós nővéreket, illetve a fizikós kezelőt.Ők azért már évek óta csak ilyen betegekkel foglalkoznak.
    Megkérdeztem, hogy nem csak városi legenda-e az, hogy van pár olyan eset akinek "eltünt" a sérve.
    Magyarul teljesen felszívódott mondjuk 1-2 év alatt és pl MR-en nem találtak semmit.

    Azt mondták, hogy nem legenda, valóban volt már rá eset akiknek sikerült elérni ezt.

    Jó hallani az ilyeneket és az embert lelkileg nyugtatja...

    passz...

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2189 üzenetére

    Szia Évi! Én magam részéről nagyon érzem ezt az időt. Fájok rendesen. Ma elmentem a lányommal sétálni, de már haza nehezen ment a séta. Megint jött a "gömb" a talpamba, na és a fájdalom a gerincben és a bal lábamban. Előre rettegek a téltől, mert ez még semmi, mi lesz télen? Jó olvasni, hogy jobban vagy. Persze az állapotunk nagyon hullámzó. Vannak jobb, könnyebb napok és vannak az elviselhetetlenek. Nem értem, hogy miért nem ajánlottak fel egy másik orvost, hogy kontrollra eltudtam volna menni. Februárig várjak. :( Már vártam, hogy beszélhessek az orvosommal. Nincs helyettesítő orvos? Látom Biker is szenved rendesen. Nagyon rossz ez a zsibbadás Egyszerűen hihetetlen, hogy a mai világban nem tudnak velünk mit kezdeni. Neki is két műtétje volt, komolyabban kellene venni a dolgot az orvosoknak. Legyen szép napod.

  • Malacka

    csendes tag

    válasz graver40 #2189 üzenetére

    Én nem panaszkodom.Tegnap 10 órát dolgoztam, ma mondjuk csak kb 4-5 órát.Holnap megint kicsit több lesz.Igyekeznék csak napi 5-7 órát dolgozni, de hajt mindenki nagyon.

    Sejtem, hogy az infúzió dobott rajtam ekkorát.Mondjuk a fizikót is elkezdtem már párhuzamosan.
    Illetve itthon a gyógytorna.

    A heti 3 úszás heti egyre ment vissza (vasárnap este 19től...), mert a többi mellett nincs időm.
    De jó volna több idő erre is.

    Akiknek jobban fáj -> Nem próbáltátok az infúziót?

    passz...

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2208 üzenetére

    Szia Évi! Mind a kettőnknek igaza van, elküldök egy pár sort a Az ágyéki gerincműtétet követő
    fájdalomszindróma (FBSS) nevű cikkből.
    "A jelenlegi irodalmi adatok szerint az ágyéki porckorongsérv műtétek után átlag 15%-ban alakul ki a FBSS, fúziós műtétek után pedig 49%-os az eredménytelenségi ráta. Meg kell jegyeznünk azonban, hogy ezek az adatok országonként és intézetenként nagy szórást mutatnak. Statisztikai felmérések igazolják, hogy a betegek 85 %-a javul az első műtét után, de a második után csak 50%-uk, s minden további beavatkozás során csökken a gyógyulások esélye".
    Szerencsésnek mondhatja magát, az akinél egy műtét után nem újul ki a sérv. Na itt egy páran nem vagyunk szerencsések . :( Valószínű, hogy nem teljesen valódiak a számok, mert kórházanként változó lehet. Nekem is van ismerősöm, akinek teljesen rendbe jött a dereka, de sajnos nagyon sok ellen példa van. 85% a javulási arány, az igen magas szám. De igaz-e? Elküldöm a linket és olvasgasd, bár már lehet, hogy nem kellene ilyeneket olvasnunk, mert csak kétségbe esünk. :K
    http://gerinces.hu/2012/12/14/az-agyeki-gerincmutetet-koveto-fajdalomszindroma-fbss/ Vigyázz magadra és szép napot.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2210 üzenetére

    Szia Évi! Nagyon helyesen teszed, hogy bizakodsz, mivel ez is kell a felépüléshez.Sőt egyik legfontosabb dolog! :K Annak idején én is fent voltam egy bizonyos női fórumon és tényleg igaz, miután jobban lettem és tudtam dolgozni, nem sokat jártam fel. De nagyon jó dolog ez, mert itt kiöntheted a szíved, tapasztalatot, véleményt gyűjthetsz , amit összeraksz magadban. Kell ez a fórum, mert ha nem is itt éljük le az életünket, de a betegségünkben tudunk egymásba kapaszkodni.

    Na igen a statisztika, az nem mindig pontos és ahogy írja a cikk, változó, országonként, településenként és intézményekként. Az lenne a jó, ha mindenkinek sikeres lenne a műtét és nem kellene többet idegsebészetre, reumatológiára járni. Tudnád csinálni, amit egészséges korodban, nem lenének korlátok. Ez lenne az igazi karácsonyi ajándék. Én nem tudom felmérni, hogy ebben a városban milyen a statisztika, hallok ilyet is, olyat is. Mindenféle képen magasabbnak kell lennie a gyógyultak számának, nem zuhanhat vissza mindenki. Lehet, hogy ha én is betartottam volna a dolgokat, amit az orvosom mondott, nem lettem volna ilyen helyzetbe. :(( Ezért érdemes szót fogadni, legalább megadod magadnak az esélyt a gyógyulásra.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2229 üzenetére

    Szia Évi! Borzasztóan sajnálom ami a gyermekeddel történt. Nem érheti az embert nagyobb ijedség, mint amikor a gyereke beteg. A mai tudomány mellett nem lesz semmi gond, írod, hogy jobban van. Hál Istennek, na és az orvosoknak. Vigyázzatok magatokra!

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2242 üzenetére

    Szia Évi! Megvagyok, egyre többet sétálgatok, van, hogy megfájdul a derekam és lezsibbad a bal lábam, de akkor jön értem a férjem. De megyek, mozgok. Nem tudok még fájdalomcsillapító nélkül meglenni, de már az a nagyon éles fájdalom ritkán jön elő. Inkább egy pontban szokott fájni, a bal oldalamon és amit furcsállok, a hátam közepe is fáj, a műtét felett. Ma kezdek neki a karácsonyi takarításnak, szép óvatosan. Van rá több mint hetem, hogy megcsináljam. Jövő héten kezdem el a fürdős kezeléseket, kedden-csütörtökön. Aztán jöhet a karácsonyi sütkérezés. Ilyenkor beindul minden, csak be kell kalkulálni, hogy lassabban tudom csinálni a dolgokat, de próbálok megbirkózni mindennel. A zsibbadás nem múlik el a bal lábamból, az nagyon durva tud lenni. Ha sétálok, olyan érdekes, mintha zsibbadna és fájna is egyszerre.
    Majd most Te is otthon leszel egy jó pár napot, remélhetőleg nem fog vizesedni a lábad, bár most jön a sok házimunka az ünnepekkel, de magunk osztjuk be az időnket. Csak óvatosan, szép nyugodtan. Puszi.

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2254 üzenetére

    Szia Évi! Vízi tornát, tangentor, masszázs kezelést kapok. Ma este meg 17-18-ig csoportos gyógytornára megyek. Tegnap rendesen megtornáztatott a vízben a gyógytornász,30 percen keresztül "kínozott" bennünket ,nagyon fájt utána a derekam, de reggel csodák-csodája, nem volt fájdalmam. Illetve csak annyi, ami elviselhető. Az ünnepek alatt 2 hétig nem volt kezelés, és ezt megéreztem. Bár sok volt a tennivaló, az is rátett egy lapáttal. De úgy érzem, hogy jó neki a torna. A bal lábam továbbra is le van zsibbadva és ha többet sétálok, még mindig előjön a gömb érzés a talpamban. De nem adom fel és gyűröm tovább. Ma lesz az első csoportos tornám, kíváncsi leszek rá, hogy mit reagál a derekam rá. Itthon mindennel elboldogulok, beosztom az időmet és pihentetek, ha úgy érzem, hogy sok. Nem mentél még el orvoshoz a lábad miatt? Nem normális, hogy vizesedik, bár írod, hogy otthon nem teszi. Akkor csak a hosszabb séta, vagy az ülőmunka, láb lógatás teheti. Otthon másabb a helyzet, mert lepihenhetsz, ha úgy érzed. Nagyon boldog új évet kívánok és sokkal kevesebb fájdalmat! :K

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2258 üzenetére

    Szia Évi! Én nem tudom milyen az egyéni McKenzie torna, de a gyógytornász annak kiáltotta ki. Akik ide járnak tornászni, műtött emberek és csak kimondott gerincre van. Decemberben Formasu küldött nekem néhány McKenzie torna gyakorlatot és szinte szóról-szóra azt csináljuk. Érdekességként megnéztem a leírtakat és amit csinálunk. Ugyan az. Tőlem lehet bármilyen nevű torna csak segítsen! Ma reggel is kevesebb fájdalomcsillapítót vettem be, ez azért mutat valamit. Az igaz, hogy este nagyon szenvedtem én is meg a férjem is, de csapadékot mond és én mér előtte 2-3 nappal megérzem. Na meg délután volt kezelésem, torna, stb. és ilyenkor fáj a műtét helye. Gondolom átmozgatjuk a bekeményedett izmokat és ez nem tetszik neki. De nagy lendülettel vetem bele magamat a mozgásba, elmúlt a "depressziós" időszak, visszatértem az önsajnálatból is. Ezeken sajnos átesünk, de túl kell egyszer lépni a dolgokon. Februárban megyek vissza kontrollra, kíváncsi vagyok, mit szól az orvosom, a bal lábam , combtól-talpig és külső oldali zsibbadáshoz. Ez nem akar elmúlni és terhelés hatására erősödik és jön az Általad is ismert gömb a talpban. Mikor csizmát veszek, nagyon kellemetlen érzés, olyan mintha nem férne a lábam és nyomnák valamivel. Elképzelhető, hogy ez így marad? 4 hónapja műtöttek, ennek azért el kellett volna már múlnia. De még reménykedek abban, hogy az orvos is mond valami biztatót. Próbálok pozitívan élni, de a stressz mindig jelen van, ha nem magunk végett, akkor a gyerekek miatt. Egyszerűen képtelenség stressz nélkül élni. A férjemékhez, raktári könyvelőt keresnek és persze nem tudom vállalni, mert olyan papírt kaptam, hogy nem dolgozhatok. Nem vagyok rehabilitálható. Ezen is berágtam, hogy miért kell korlátozni az embereket, mink érezzük, hogy mit bírunk és mit nem? 29.790Ft-ból nem igazán lehet megélni. Itt van egy olyan lehetőség, amit mindig is szerettem és nem tudom elvállalni. Nem baj, majd ha gyógyultnak minősítenek, mehetek fizikai munkára!!!!! Mert ugye itt így működik. Ja és ne legyél stresszes! Bocsi, hogy kifakadtam, de jó volt kiírni magamból. Minden jót kívánok és legyen szép napod, már csak 2 nap és itt a hétvége! :K

  • biker

    nagyúr

    válasz graver40 #2293 üzenetére

    Szarul :)
    Reggelre befagyott az összes zár a kocsin, gyerekkel gyalog suli, 2x2km dombos terepen
    Utána ágy szerelés, most döglöttem le, kivagyok teljesen
    De átlag úgy változik a derekam, mint az időjárás

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz graver40 #2293 üzenetére

    Kedves Grave40 ! Az ölelés mindíg jól jön , és minden pozitív energia ..
    Most épp pihenős vagyok így egész jól viselem az idő változást, de a hóesést , nem akarom elhinni mennyire megérzem .. a sérűlt ideg pájáim mindíg fáznak és merevednek az ennek megfelelő területek ..

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2331 üzenetére

    Szia Évi! De régen "hallottam" felőled. Nem igazán jó hír, hogy neked is maradt a zsibbadós állapotod, ráadásul még műtögetnek is. :( Igen igazad van, hogy hajlam, testalkat, kor, stb, miatt is lehetnek gondok. Mindenkinek jogában áll eldöntenie, hogy mit hisz, miben bízik. Sajnos, nem igazán lehet eldönteni, de nekem mindig az ugrik be, mikor mondta az idegsebész, hogy szórakozásból nem műtenek, mivel ezek nem is életmentő műtétek. Van rá sok példa, hogy valakinek sérve van, de nem nyom olyan idegszálat, hogy műteni keljen. Amikor már zsibbadásod van és más "zavar" a szervezetedben, akkor már komolyabb a helyzet. Én se, meg a többiek se dalolva feküdtünk a szike alá, bíztunk a műtét sikerében és a felépülésben. Na és persze görcsösen akartunk szabadulni a rettenetes fájdalomtól és zsibbadástól.Én már nem írok a szteroid hatásáról, sokáig ecsetelgette a háziorvosom. Mindenkinek más a nézete, erről ennyit mondok, fölösleges vitát nem fogok szítani.Kinek mi jön be. Vigyázz magadra és szorítok neked a következő műtét miatt.

  • biker

    nagyúr

    válasz graver40 #2350 üzenetére

    Ugy nez ki, cifrabb lesz
    Eddig a jelek szerint rossz dokinal jartam
    Neurologus kert medence ap rtg
    Kiderült, hogy a bal com fajdalom, derekfajdalom oka a jelek szerint combizuleti vapa szakadas
    Meg jo, hogy 3 eve panaszkodom, hogy faj es kattog
    Most varok az ortopediara eppen, nem kellett idopont sem
    Es lehet, az osszes izuletet erinto gond lesz

    [ Szerkesztve ]

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • biker

    nagyúr

    válasz graver40 #2355 üzenetére

    májusban MR, bal csípő és L-S gerinc, majd kiderül, mondta az ortopédus.
    Ezen a röntgenen, így, hogy mutatta a doki, rendesen hiányzik egy darabon a porc

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

  • Bogyi007

    veterán

    válasz graver40 #2356 üzenetére

    Az kimaradt hogy az első séta utan kb egy-másfél órával már megvolt az első gyógytorna ma meg a második is.

    Szal minden ok.

    Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

  • rfjanika

    tag

    válasz graver40 #2382 üzenetére

    Koszonom a gyors es pontos valaszt. Nekem is ma es holnap torna es ezt kell otthon is ket hetig napi ketszer azutan gyogytornaszhoz menni majd. Nemtudom mikor lehet ujra boxkesztyu rajtam de hosszu az ut az egyszer biztos.

  • Stieve

    csendes tag

    válasz graver40 #2392 üzenetére

    Köszönöm kérdésed! :)

    Nem túl őszinte a mosolyom...
    Jövő hét szerdán kezdek a munkahelyemen. Most sétáltam 6km-t és egész jól bírtam. Összességében megvagyok. De!!! Így 5 hónap elteltével sem tudok megfeledkezni a derekamról, fáj, húzódik stb. De igazából ami nagyon rossz az a továbbra is fennálló fekvési fájdalom. Lefekszem fáj, aztán elmúlik de mikor kelnék fel az egy borzalom és nem az a tűrhető fajta...

    Idegesít mert fogalmam sincs mitől lehet, a doki mindig izomzati dolgokat mond mert ugye nem tornázhattam sokáig. Apropó torna, azt sem tudom csinálni mert le kell feküdni hozzá és akkor végem :F

    Májusban lesz egy kontrollom, ha addig nem javul akkor balhézni fogok egy MR-ért. A legnagyobb félelmem az, hogy esetleg az LV feletti csigolyák és korongok adták meg magukat.

    Szóval egyelőre én a negatív oldalt erősítem...

    Stieve

  • annus74

    újonc

    válasz graver40 #2401 üzenetére

    Szia graver!
    Bizony,rohan az idő, pénteken voltam 5 hetes. Tegnap d.e., s napközben sokat mozgolódtam, d.u. még nagy sétát tettem, s bár alaposan kifáradtam,de jól is esett.
    Ne nevessetek ki, de kaptam energiát a gerincemre-egy ismerősöm most tanulja,s megajánlotta, én pedig elfogadtam. Ma is nemrég jöttem haza,de már megyek is tovább.
    Szóval 6 hétre nem,csak 7 hétre tudok randizni az orvossal, de utána még van időpontom egy hetes infúziós kezelésre, így pont 2 hónappal a műtét után tudnék kezdeni a munkában..szeretnék tornázni és kezelést kapni,remélem itt helyben meg is oldható, de össze tudnám egyeztetni a munkával, mert már beszéltem a főnökömmel is erről,aki nem siettet,ám nem fog haragudni sem, ha a délutánok nélkül,de visszaállok. Elég nehéz a helyettesítésem.
    Az ékpárna neked saját ötlet? Ajánlották? Milyen sérved is volt?
    Jobbulást mindenkinek, kitartást a "frisseknek" !

  • klari164

    csendes tag

    válasz graver40 #2425 üzenetére

    Sziasztok! Elég régen nem voltam már fent és meglepve látom, hogy milyen sok új műtött van. Sokan írjátok, hogy nem múlik el a zsibbadás. Engem tavaly szeptemberben csavaroztak, akkor elmúlt a zsibbadás. Kb. 2 nap múlva szóltam a főorvosnak, hogy a bal lábam teljes hosszában, a lábam ujjáig le van zsibbadva. Elküldött egy ellenőrző röntgenre és nem találta semmit. Nem régen voltam nála ás szerinte a csavarozott rész felett, van a baj. Persze ez a baj már műtét előtt is megvolt, több helyen nyomódik a kilépő idegszál és durván deformált a durazsák. Akármit teszek a zsibbadás nem múlik el. A cipőt nagyon nehezen viselem a lábamon, mert olyan mintha nyomná.Június 11-én megyek MR-re és 25-én az orvoshoz. Már azzal elriasztott, hogy azt mondta, hogy úgy csináltassam az MR vizsgálatot, hogy beleférjek a 2 hónapba, mert valószínűleg műteni kell. Nekem a műtét előtt is zsibbadt a lábam, de csak bokától lefelé és lebénult a lábfej mozgató izom. Műtét után sokkal rosszabb lett és eltelt már 7 hónap és semmi változás. Ma hajnalban is az az éles zsibbadás, ami fájdalommal is társult, az ébresztett fel. Gyalogolni 100-150 méternél többet nem tudok, mert akkor még jobban zsibbad. Ezért, hogy a napi mozgásom meg legyen kerékpározok és ahová eddig kocsival mentem, most kerékpárral megyek. A lényeg az volt, hogy a nyerget lentebb kellett venni, hogy a gerincem egyenes legyen, ne keljen ráhajolni a kormányra.

    Biker! Nagyon sajnálom, azt ami veled történt. Elképesztő az orvosi hanyagság. 5 éve nem tudtak utána járni? Gondolhatják, hogy aki ilyen szakrendelésekre megy, nem azért van ott, mert nincs kedve otthon lenni, ha nem mert fájdalmai vannak, amit ki kell vizsgálni. Na majd az MR kimutatja hol a baj pontosan.

    Évi! Egyáltalán nem bagatel dolog a sarkad fájdalma és még párosul hozzá a zsibbadás is. Nem jó jel, neked is régen rendbe kellett volna már jönnöd. Nekem is fájt már a sarkam, vagy zsibbadt, ezt fel váltva csinálta. De most már nem fáj, egyszerűen le van zsibbadva.A gyomroddal mi van, mit találtak? A frissen műtötteknek sikeres gyógyulást a régieknek fájdalom mente hétvégét kívánok! Bár hideg front van, ez nekünk a leggyilkosabb.

  • formasu

    tag

    válasz graver40 #2425 üzenetére

    Sziasztok!
    A szomszédomnak, akit néhány éve műtöttek, szintén fáj, zsibbad a jobb sarka. Már annyira, hogy sokszor a gázpedált nem tudja nyomni, és átvált a bal lábra.... Fekvő helyzetben nem fáj, csak, ha rálép. A cipőbe szivacsokat tesz a sarka alá, így elviselhetőbb.
    Volt dokinál, és azt a választ kapta, hogy örüljön, hogy csak ekkora a baj, mert lehetne rosszabb is! Szerinte műtét után elkezdett hegesedni befelé, és olyan szerencsétlenül nyomja az ideget, hogy főleg a sarka fáj, zsibbad. Olyan rossz helyen van a hegesedés, hogy nem ajánlja az ismételt műtétet, mert nagyon veszélyes lehet.......
    El van keseredve, nagyon, 48 éves...
    Remélem, nálatok nem erről van szó.

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • Bogyi007

    veterán

    válasz graver40 #2445 üzenetére

    Semmi vész, You Can Beat This Feeling!

    Nálam is megvan a cucc, "élvezem is eléggé" + ma egymásután volt közvetlenül a száraz torna s a vizi...
    Szószerint a vizitorna kezdésére értem oda éppen. De megvagyok kösz szépen. :-P

    Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

  • Gerinctelen

    csendes tag

    válasz graver40 #2459 üzenetére

    Ezt a szék kérdést már én is sokszor feltettem magamnak , mert a reuma korházakban és mindenütt ahol ilyen tipusú betegeket kezelnek is , tele vannak a várók kényelmetlen és egészségtelen tartást nyújtó székekkel , ahol tudják hogy nem tesz jót a gerincnek ,még az egészségesnek sem , nem a sérűlt beteg gerincnek , de még is ezekkel rakják tele .
    A gerincünket tertó izmok megerősítése , és rugalmasságának fenntartása- visszanyerése sarkalatos pontja gerincünk egészséges javulásának .
    Erről a szakemberek nagyon sokat tudnak , és a javulás érdekében mindenkinek javaslom, hogy kérje ki a véleményüket!

  • biker

    nagyúr

    válasz graver40 #2468 üzenetére

    Már korábban mondtam, milgamma 50mg, benfogamma 300mg, ez utóbbi receptre 5.000Ft, a milgamma recept nélkül 4000.

    Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Új hozzászólás Aktív témák