Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Na ez nem semmi volt! :)
    Megint azon kevés írások egyike, amit csak futólag kívántam olvasni, bele-bele olvasni mégis miről szól... majd a végén azon kaptam magamat, hogy egy ültő helyemben végigolvastam! :R
    Nem semmi és hihetetlen. Az egész úgy kompletten. Ilyenkor csodálkozom, hogy "csak" ennyi a baleset az utakon. Én biztos nem vállalnám be, legalábbis így nem. Alvás nélkül, kapkodva, stresszben tartva... távol az otthontól sokáig... Ezért nagyon sokat kéne fizetni. De persze tudom én is jól, a pénz kell... =/

  • Dany007

    veterán

    Én egyébként sosem értettem ezt a kapkodást, utolsó pillanatozást, meg centire kiszámolást a munkákban.
    Értem én, hogy profit maximalizálás, de milyen áron? Tényleg muszáj mindent az utolsó pillanatban csinálni és mindent az utolsó percig kicentizni?
    Gyűlölöm az ilyen hozzáállást és sajnos napi szinten találkozok vele én is.

    Abba nem gondol bele senki, hogy ha mondjuk azzal a 3,5 tonnás túlsúlyos géppel beleborulsz az árokba akkor ott döglesz meg te is, az autó is tk-s lesz na meg a rakomány se éli túl egészben? Akkor az vajon mennyibe fog kerülni a kedves főnöknek? Mert ha mondjuk egy rendőrségi vizsgálat során kiderül, hogy eleve túlsúlyos volt a kocsi, nem volt hólánc és a melós is túlhajtott volt, akkor azért azt már csak nem fedezi a Casco meg a rakománybiztosítás, nem? Ezekbe nem gondolnak bele?

    Nálunk is rendszeres, hogy az ügyfelek az utolsó pillanatban adják le az anyagot és persze holnapra legyen meg... Sőt, van olyan aki bejön és aszondja megvárja... :U Mondom neki - főleg magamban - mégis mit gondolsz? Azért ülünk itt a cégnél 20-an naphosszat hogy csak rád várjuk és egyből ugorjunk ha jössz? Vicc az egész. Diplomás marketingesek, cégvezetők nem képesek felfogni egy olyan apróságot, hogy a kért munkát le is kell gyártani, meg kell tervezni, fel kell dolgozni. Ők azt hiszik, hogy onnantól kezdve, hogy ők rányomtak az e-mailben a küldés gombra, onnantól egyből kész is minden. Hát a nagy lóf...szt.
    Főnököm egyszer megcsinálta azt egy nagy céggel, hogy megmondta nekik ha nem lesz itt az anyag péntek reggel 8-ra akkor nem lesz kész az anyaguk a kiállításra. Amit amúgy szombaton építettek a srácok. Hát nem küldték el, így az a bizonyos cég tök üres fehér standdal állt szégyenszemre az országos kiállításon, míg körülöttük minden másik stand szépen design-osan fel volt dekorálva. Hát ennyi kérem. Aki ennyire nem képes előre gondolkodni diplomával a seggében az így jár. Nem kell félni, következő évben már 3 héttel a kiállítás előtt itt volt nálunk minden grafika, elfogadva, korrektúrázva.

    Egyszerűen kiakaszt az ilyen, amikor az emberek - leginkább a vezetők - nem képesek belegondolni, megérteni, hogy minden időbe telik. Ha tudom, hogy 42 óra az út a célig, akkor minimum 50-60 órával előbb elindítom az autót hogy biztosan odaérjen. Nem hiszem, hogy ez olyan k....va nagy dolog lenne.

  • Dany007

    veterán

    válasz Viszlát #82 üzenetére

    Szerintem ez megint csak szervezés kérdése.
    Érdekes módon, mikor én alkalmazok a cégünknek alvállalkozókat mindig(!) kivétel nélkül mindig meg tudom oldani, hogy legyen idő az alvállalkozónak megcsinálni az általunk kiadott munkát és ezzel együtt legyen időnk nekünk is kiszállítani / felszerelni stb azt a munkát amit mással csináltattunk.
    Mindezt természetesen egyeztetve a mi megrendelőnkkel. Ha nem tetszik neki hát nem tetszik. Ez van. Mindent írásban - leginkább e-mailen - rögzítünk. Árajánlat kérés, adás, határidők stb... És mindig sikerült ezt tartani gond nélkül. Mért? Mert úgy van lebeszélve. Ha az ügyfélnek nem tetszik, akkor mehet ahová akar.
    És még így is azt mondhatom, hogy itt a környéken egyeduralkodók vagyunk, nincs senki aki gyorsabban megtudná oldani a dolgokat, mint mi. Szoktam is mondani idióta ügyfeleknek, hogy bocsi, de ha mi nemtudjuk időben megcsinálni akkor más se. És igen, volt már, hogy az ügyfél elment egy konkurens céghez a munkájával, mert mi nem tudtuk neki azonnal, másnapra megcsinálni. A poén, hogy 2 órával később az a konkurens cég keresett meg minket ugyanazzal a munkával. :)
    Szóval szerintem meglehet ezt csinálni, csak szervezés és ésszerűség kérdése. Nyilván nem fogok olyan melót bevállalni aminél nem tudom biztosan előre, hogy kész lesz időben. Semmi értelme, hogy aztán én magyarázkodhassak, vagy kurogatnom kelljen az embereket...
    Plusz te is írtad pl, hogy Frankfurtban a délután 4 órási zárás valamiért este 8 (?) lett mire odaértél és nem is várták úgy az árut, mint ahogy neked előadták. Ergo valaki béna volt, figyelmetlen, nem törődöm amiért te szívtál meg stresszeltél.

    Persze itt jön elő a pénzsóvárság, kapzsiság. Miszerint mindent be kell vállalni ami csak jön. A feltételek már másodlagosak. A melós meg szívjon ahogy akar....

    A kapzsiságra nekem is van ezer példám. Pl gépen a léptetési kalibrációs csík. Ami kemény 25cm és kell néha nyomni ilyet is ha szép nyomatokat akarunk. Jön a főnököm és meglátja. Kérdezi mi ez? Én mondom. Erre ő, hogy akkor miért nem nyomom keresztbe(!)! Keresztbe a függőleges léptetési kalibrációt!?
    Mert az a kemény 25cm-nyi anyag, ami kb 80 forintba kerül és félévente 2x kell elvégezni az fáj neki! És nyomtassam inkább keresztbe... :U Tipikus példája a hozzá nem értésnek és a kapzsiságnak. Mert ez már nem ésszerű spórolás, hanem szarrágás kategória. Egyébként igen sok probléma van abból, hogy az ilyen-olyan vezetők, döntéshozók szakmailag egyáltalán nem értenek kb semmihez azokból amikkel foglalkoznak. Persze, egy marketingesnek nem kell értenie a nyomdatechnológiákhoz, vagy grafikai előkészítéshez. De annyi esze neki is lehetne, hogy a leadott anyagot még meg kell szerkeszteni, elfogadtatni, korrektúrázni, előkészíteni, kinyomtatni, majd dekorálni / feldolgozni a kész anyagot. De nem. Ezt sem képes felfogni.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz gyiku #153 üzenetére

    Ja, de az a prof valószínűleg úgy értette, hogy amit te most fizetsz tb-t meg szjat annak egy részéből fedezik majd a te szüleid nyugdíját meg kórházi ellátását. És a te gyereked szja-ból meg tb-jéból majd fedezik a Te nyugdíjadat és kórházi ellátásodat és így tovább... Mert valószínűleg másból nem lesz rá pénz, ha egyáltalán lesz is valamennyi. Szóval nem akkora hülyeség amit mondott, de tény, hogy sajnos nem így kellene működnie.

    Egyébként az egész "vita" abból indult, hogy az említett kollega akarna(!) gyereket, de majd csak ha biztosítani tudja azokat a feltételeket amiket ő elvár. Tehát nem akarja senki se megmondani, hogy csinálj gyereket vagy sem. Hiszen itt már eleve arról volt szó, hogy ő akar(!) gyereket...
    Viszont természetesen ez egy édes álom. :) Sose lesz ideális állapot. Főleg itthon. Fél évre előre nem lehet biztosat mondani, nemhogy évekre, évtizedre. De még külföldön is létezik olyan, hogy kirúgják a dolgozót és ott is van munkanélküliség.

  • Dany007

    veterán

    válasz gyiku #157 üzenetére

    Oh, sz...rok én bele mi van neki meg mi nincs.
    Csak megállapítottuk, hogy gyerekvállalással arra várni, hogy majd tökéletes és stabil egzisztenciája legyen az embernek az itthon nem opció. És ennyi. A többit már ti láttátok bele. :) Gyereket vállalni se muszáj én azt is megértem.
    De olyat nem lehet kijelenteni, hogy: "akkor vállalj gyereket, ha biztosan tudod hogy el is tudod tartani". Mert itthon ilyen nincsen. Már nagyon régóta nincs. Azt meg senkinek se lehet felróni hogy "úgy kell neked hogy gyereket vállaltál" most akkor végezd a kulimunkát hogy enni tudjon... Hiszen, mint ahogy azt korábban leírtuk létszükséglet az országnak a népesség növekedése. Főleg, ha a jobb életszínvonal útjára akarunk lépni. Ahhoz elengedhetetlen a népességnövekedés.
    Tehát összegezve nem lehet felróni senkinek se ha nem akar gyereket. Érthető. De azt se ha van neki gyereke, mert az meg másik szempontból létszükséglet.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz gyiku #159 üzenetére

    Ez nyilvánvaló. De azért a "mi fajtánknál" bizony szokás dolgozni felnőttként. (még ha szar munkát is) :)
    És azt hiszem itt én is befejeztem az offot.

  • Dany007

    veterán

    válasz Stanlee #163 üzenetére

    Hát ez jó nagy szo...ás az tény! De ilyenekre nem lehet kötni valami biztosítást? Mert ilyen értéknél már kellene szerintem.
    Mert nyilván bármi történhet az úton. Lehet, hogy félúton berongyol a szállító kamionba egy másik autó és leborul az árokba... :U Vagy valami hasonló. És akkor 3 nap után se kapod meg az árut. Akkor mi van? Biztos van ilyenre valami biztosítás. De aztán lehet tévedek...

  • Dany007

    veterán

    válasz Fr@nkieWilde #260 üzenetére

    Abszolút egyetértek!
    Én is pontosan ezeket tapasztalom / tapasztaltam. Nem csak magamnál, hanem más ismerősnél / rokonnál is.
    Nálunk a cégnél 20-an dolgoznak. Abból van 2 nagyfőnök, 2 főnök fia-főnök, plusz két kinevezett vezető (főnök). Ami azt jelenti, hogy kb a 20-ből 6-an főnökök. :U Ami nem is volna gond, ha a "vezetői" teljesítményükkel kitermelnék a fizetésüket. De hadd ne kelljen részleteznem, hogy mennyire nem teszik ezt. Szóval azért az is durva, hogy a cég embereinek 30%-a főnök. :)

    És igen, nálunk is úgy működik hogy ha nem tetszik el lehet menni. És menne is mindenki, ha az olyan egyszerű lenne. De most ugye válság van meg szar a helyzet stb... tényleg elég nehéz normális munkát találni. És ezt ők pontosan tudják és ki is használják. Nálunk idén már 2x volt fizetéscsökkentés. Alig kapunk többet, mint 2006-ban és mondanom se kell, hogy az se érte el az akkori átlagfizetést a mostani meg fényévekre van tőle.

Új hozzászólás Aktív témák