Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    Én egyébként sosem értettem ezt a kapkodást, utolsó pillanatozást, meg centire kiszámolást a munkákban.
    Értem én, hogy profit maximalizálás, de milyen áron? Tényleg muszáj mindent az utolsó pillanatban csinálni és mindent az utolsó percig kicentizni?
    Gyűlölöm az ilyen hozzáállást és sajnos napi szinten találkozok vele én is.

    Abba nem gondol bele senki, hogy ha mondjuk azzal a 3,5 tonnás túlsúlyos géppel beleborulsz az árokba akkor ott döglesz meg te is, az autó is tk-s lesz na meg a rakomány se éli túl egészben? Akkor az vajon mennyibe fog kerülni a kedves főnöknek? Mert ha mondjuk egy rendőrségi vizsgálat során kiderül, hogy eleve túlsúlyos volt a kocsi, nem volt hólánc és a melós is túlhajtott volt, akkor azért azt már csak nem fedezi a Casco meg a rakománybiztosítás, nem? Ezekbe nem gondolnak bele?

    Nálunk is rendszeres, hogy az ügyfelek az utolsó pillanatban adják le az anyagot és persze holnapra legyen meg... Sőt, van olyan aki bejön és aszondja megvárja... :U Mondom neki - főleg magamban - mégis mit gondolsz? Azért ülünk itt a cégnél 20-an naphosszat hogy csak rád várjuk és egyből ugorjunk ha jössz? Vicc az egész. Diplomás marketingesek, cégvezetők nem képesek felfogni egy olyan apróságot, hogy a kért munkát le is kell gyártani, meg kell tervezni, fel kell dolgozni. Ők azt hiszik, hogy onnantól kezdve, hogy ők rányomtak az e-mailben a küldés gombra, onnantól egyből kész is minden. Hát a nagy lóf...szt.
    Főnököm egyszer megcsinálta azt egy nagy céggel, hogy megmondta nekik ha nem lesz itt az anyag péntek reggel 8-ra akkor nem lesz kész az anyaguk a kiállításra. Amit amúgy szombaton építettek a srácok. Hát nem küldték el, így az a bizonyos cég tök üres fehér standdal állt szégyenszemre az országos kiállításon, míg körülöttük minden másik stand szépen design-osan fel volt dekorálva. Hát ennyi kérem. Aki ennyire nem képes előre gondolkodni diplomával a seggében az így jár. Nem kell félni, következő évben már 3 héttel a kiállítás előtt itt volt nálunk minden grafika, elfogadva, korrektúrázva.

    Egyszerűen kiakaszt az ilyen, amikor az emberek - leginkább a vezetők - nem képesek belegondolni, megérteni, hogy minden időbe telik. Ha tudom, hogy 42 óra az út a célig, akkor minimum 50-60 órával előbb elindítom az autót hogy biztosan odaérjen. Nem hiszem, hogy ez olyan k....va nagy dolog lenne.

Új hozzászólás Aktív témák