Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zazahoho

    őstag

    válasz concret_hp #252 üzenetére

    Sajnos el kell keserítselek a vállalkozók 95 százaléka így gondolkodik, hozzáteszem szerény véleményem szerint. Ismerősi körben illetve saját munkahelyemen millió példát tudok neked mondani. Akik megbecsülik a dolgozókat azok valószínű nem dörzsölt hiénák, hanem jóérzésű erkölcsileg, emberileg érző lények. Én 15 éve dolgozom egy munkahelyen, de már 10 éve kijelentették akinek nem tetszik a munkahelyi rendszer elmehet a francba, mert 100 másik jelentkező van. Fénykorában a cégemnél 100-an dolgoztunk ma kb. 30-an ha vagyunk, és nagyon borúsan látom a jövőt. Tulajdonosakat nagyon nem izgatja, mert van mellette még 4 vállalkozásuk. Szabadság pénz betegállomány stb , na ezeket felejtsd el. Szóval nagyon nem jó irányban mennek a dolgok ebben az országban.

    Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

  • Viszlát

    addikt

    válasz concret_hp #251 üzenetére

    A számláló alapján tulajdonképpen, vezetsz egy ilyen menetlevelet, amin rajta vannak az induláskor, lerakókon, felrakókon és a kanyar végét jelző km állások (részletesebben a következő cikkben).

    A fogyasztás ugyanígy, tele tankkal indulsz, visszaérkezéskor, mielőtt lezárod a kanyart megint telerakod, az út alatti tankolásokat összeadod, elosztod a km-rel és megkapod az átlagfogyasztást. Ha több a normánál, akkor levonás, ha kevesebb, akkor a főnök örül, meg te is, mert legalább nincs levonás (a 7-ből 1 helyen fizették csak ki amit megspóroltam, azt is 200 Ft/liter áron, akkor amikor 350 körül mozgott a gázolaj itthon, de a franciáknál, németeknél meg már akkor is 400 forint fölött volt).

    Persze, hogy számít a súly, az se jó ha kevés van, az se ha nagyon sok. Nem egyszer előfordult, hogy bizony vissza kellett vegyem a tempót 80-ra, mert a kutyát nem érdekelte, hogy mennyi súllyal megyek, csak a norma. De ne is késs el, tehát a pihenő időmből adtam fel, hogy ne vonjanak le tőlem pénzt.

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Új hozzászólás Aktív témák