Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fr@nkieWilde

    senior tag

    válasz zazahoho #253 üzenetére

    Ez így van. A mai munkahelyeken nem tisztelik, nem becsülik az alkalmazottakat, teljesen mindegy milyen ágazatról van szó.
    Én alig dolgoztam eddig pár évet és 5 munkahelyem volt. Mondanom sem kell, ezek közül egyikben sem becsülték sem a munkámat, sem az emberi mivoltomat (mindezt persze éhbérért). Most is sajnos munkanélküli vagyok pont az ilyen gondolkodásmód végett. Éppen ezért én el sem tudom képzelni, hogy van olyan munkahely, ahol jó a fizetés és szereti az ember a munkáját/munkahelyét, mert érzi, hogy megbecsülik minden téren. És már a munkától is elmegy minden kedvem. Ha az embert csak az állandó negatív dolgok érik a munkával kapcsolatban és nincs semmi sikerélmény akkor sajnos ez következik be.

    A munkaadók a végtelenségig kihasználják azt, hogy nagy a munkanélküliség.
    Ebből kifolyólag van az, hogy a munkaadók a munkavállalókkal létrehozott kapcsolatukat nem kölcsönös szükségesség alapozza meg (mint ahogy eredetileg lennie kellene), hanem a felsőbbrendűség a munkaadók javára.
    Pedig a munkaadóknak legalább annyira szüksége van a dolgozókra, mint fordítva. Csak mivel mindenki félti az állását és mivel nem összetartó nép a magyar, azért haladhatnak a dolgok lefelé a lejtőn.
    És ez az állapot egy idő után kigyűrűzik mindenre.

    Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

Új hozzászólás Aktív témák