Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wednesday

    őstag

    válasz Pala #18 üzenetére

    50 év múlva? Az se érdekli mi lesz 10 év múlva. Nem véletlen, hogy a mostani világgazdaságot lassan már megfojtogatja a sok hitel.

    Fogyasztói társadalom, mondjuk szerintem mindig is lesz (mindig is volt), hiszen mindig elfogyasztunk valamit, de nem ennek kéne a középpontban lennie. Egy újrafelhasználó, újrahasznosítható társadalomra lenne szükségünk, ahol fent tudunk tartani egy olyan körforgást, amit a természet is fenntart.
    Persze ez az elején drága és kevésbé "hatékony" lenne, (mint minden dolog az leső lépéseknél) de hosszútávban ez lehetne egy új irány.
    A teljes és globális újrahasznosításnak és megújításnak nemcsak kiadás növelő oldala lenne. Lennének új szakmák, munkahelyek, kutatási területek. Az ezzel foglalkozó embereknek, cégeknek, államnak meg bevétele, fizetése, adóbevétele stb. Ha a termelő és fogyasztó szektor közé betudunk illeszteni egy újrahasznosító szektort, az nem csak a környezetünket védené meg, de hosszútávon a gazdaságnak egy bővülést hozna. És végre nem azzal kéne fenntartani a jelenlegi "fejlődést", hogy egyre többet kell termelni egyre rövidebb átfutási idővel.

  • HANDO88

    senior tag

    válasz Pala #22 üzenetére

    A állatok közt valóban az életre valóbb érvényesül de az embereknél ez már nem igaz.
    Az említett 3% nagy része valószínűleg a gerinctelenek rendjébe sorolható.
    Amúgy meg szerintem a természet vissza fog adni mindent amit ellene elkövettünk és akkor eltűnik erről a bolygóról az emberiségnek nevezett genetikai hulladékok csordája,azaz mi.

    [ Szerkesztve ]

    Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

  • wednesday

    őstag

    válasz Pala #30 üzenetére

    Az embereknél pont, hogy nincs ilyen "természetes kiválasztódás" mint, ami a természetben. És ez még csak nem is azon múlik, hogy mennyire erkölcsös vagy gerinctelen valaki (azon is, elég komplex rendszer).

    Az emberi társadalomba olyanok is sikeresek lehetnek, akik semmilyen szinten nem azok. Olyanok is akik még csak 1 szalmaszálat se tettek érte. És nem feltétlenül a saját eredményei matt, mert lehet csak "oda tették". Oda született. Győzike azért sikeres mert ez a "természetes kiválasztódás nálunk"? Az erősebb kutya...ahogy írtad? Hát én nem hiszem.

  • hohoo

    senior tag

    válasz Pala #30 üzenetére

    Életre való? Pedig ha bedőlne az őket védő rendszer életre valóként kb elsőként halnának meg :DD Meg is tesznek mindent azért hogy maradjon minden így.
    Mellesleg egy dzsásztin bíber féle miben is erősebb?

    Éppen az a lényeg hogy a jelenlegi rendszer nem természetes kiválasztódás alapú, ez egy mesterséges dolog.

    [ Szerkesztve ]

    T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

  • wednesday

    őstag

    válasz Pala #123 üzenetére

    Nem is akartam cáfolni, inkább kiegészíteni, lehet ebben a formában rosszul fogalmaztam. :)
    Csak azt akartam mondani, hogy olyanok is lehetnek a mai világban úgymond sikeresek, akik egész nap egy csörgővel játszanak egy szobában, és nem tettek érte semmit, hogy ők előbbre jussanak se rosszat se jót. Mert ezt megtette helyettük valaki más.

    VIPowER: Úgy értettem azért nem olyanok, mint egy hőerőmű vagy más erőmű, ahol "csavargatni lehet a teljesítményt" (most elég felületesen és pontatlanul fogalmazva).
    Az atomerőművet igaziból nem lehet pl: hirtelen "kikapcsolni". A rudakat húzzák csak ki, de a hasadás még tart, ilyenkor kell hűteni őket rendesen.

    [ Szerkesztve ]

  • lapa

    veterán

    válasz Pala #132 üzenetére

    nyilván a közösség annyira lesz egészséges, amennyire te meg én meg ő egészségesnek neveljük a porontyokat. mégis ki az a "közösség", aki majd megoldja a gondokat? az nem te meg én vagyunk véletlenül? miért beszélünk úgy, mintha az valami harmadik személyek közössége lenne? kit érdekel, hogy a szomszéd gyereke nem hamburgeren nő fel? kevesebb lesz a bűnöm tőle?

    [ Szerkesztve ]

  • Pemi

    újonc

    válasz Pala #132 üzenetére

    Olvasva a cikket illetve a hozzászólásokat kedvet kaptam én is arra, hogy elmondjam a véleményemet!
    Én is egyetértek mind kettőtökkel-elmondom én mit látok:
    Van egy húgom, aki most tinédzser- így látom hogy pontosan "kik" jönnek utánunk. Tudom, hogy ő most még máshogy látja a világot és kb. semmi sem érdekli őt/őket- hiszen lázadók! Meg az hogy teljesen más világ van ahhoz képest mint amikor én voltam "kicsi"!
    De sztem nem szabadna hagyni, hogy a mai felnövő generáció ennyire a technika és a közösségi oldal rabja legyen( ezeknek és az msnes rövidítéseknek hála a mai gyerekek nem tudnak helyesen írni, bár szerintem nagyobb baj az, hogy nem is akarnak)- hogy érzelmi világát csak az éteren keresztül tudja kifejezni! csak 1 példa rá: húgom telefonon v. közösségi oldalas üzenetben bármit el tud mondani- titok, érzelem nyilvánítás- azonban ha haza megyek hozzájuk alig beszélünk pár szót- és igazából az otthon töltött napok nagy részében csak veszekszünk!
    Próbáltam változtatni- hogy a jó példát lássa- de amíg a többi vele egykorú suhanc így él és viselkedik és az utánuk következő generáció ezen az életformán és példán nő fel sztem nagyon hamar romba dől a világ! Én ezalatt az olyan fontos pozíciókat betöltő embereket is értem mint pl a politikusok- akik manapság sem riadnak vissza semmi gusztustalan dologtól akkor mi lesz majd azokkal a politikusokkal akik ebben az értelmi és érzelmi mocsadékban nőnek fel! persze tisztelet a kivételnek!
    húúú- ez már nagyon ki kivánkozott!

  • <>jana<>

    senior tag

    válasz Pala #22 üzenetére

    A baj evvel az egésszel csak az, hogy mindent feláldozunk azért hogy előrébb jussunk. Család , barátok, ország és a föld. De mind ez jól van így , mert az erősebb kutya...

Új hozzászólás Aktív témák