Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    A helyzet, hogy irodai környezetben egyértelműen a Windows Server nyer Windows kliensekkel, már csak azért is, mert egy nagyon jól automatizált rendszer az egész.
    Webszerver (FTP, HTTP, Minimal sql.)-eknél, egyértelműen gazdaságosabb a Linux, ez tény.
    Fájlszervereknél attól függ mire van szükség, ha nem kell komoly jogosultságrendszer, akkor nagyon jó a Linux, ha kell, akkor kell a windows server.
    Az adatbázis szinten, a bankok még mindig Solarist használnak, hiszen a banki rendszerek nagy része azon fut. (MNB, OTP stb..).
    A kisebb végek tűzfalaként tökéletes tud lennei egy Linux router, persze, ha nincs pénz céleszközre (Cisco 1800, 1900 stb. )
    Levelező szervereknél az Exchange-nél kevesebb jobban kezelhető szerver van, ha hozzászámol hogy bele van integrálva az AD is, akkor pedig a Linuxos megolgások nem nagyon rúgnak labdába.
    Kisebb cégeknél pedig egyértelműen Linux levelezőszerver.

    Mi vonható le ebből?

    Csak annyi, hogy kisebb cégeknél nagyon megfelel a Linux, hisz nincs pénz. Ha viszont van, akkor céleszközök, irodára Windows, máshova, pedig az adott céleszköz, dedikált szerver.

    Persze magánvélemény.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz bambano #42 üzenetére

    Mert miért is? Csak megkérdezném? Mert alapvetően céleszküz sokkal stabilabb, és jóval többet tud, ha a routolásról lenne szó ugye. Azért valamint mondj is konkrétumként.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz bambano #44 üzenetére

    Nekem is Linux PC-im vannak. De ahol nincs akkora sávszél. pl egy magániskola, vagy egy sima irodaépület 200 PC-vel, Ott bővel jó egy Ciscó, beállítják, utána nem nagyon kell birizgálni évekig. Abban teljesen igazad van, hogy a PC fele annyiba sem kerül. (Nekem Dell Optiplexeim vannal erre a célra C2D procikkal 2 GB rammal). És mennek. DE céleszköznek jobbnak tartok egy dedikált routert. Persze ez magánvélemény.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz bambano #46 üzenetére

    Nem a csúcskategória a lényeg szerintem. Ha nem az, hogy a Linux routernek is vannak korlátai, amit te mondasz, az (használt olcsó brand PC) az elég egy irodába, de hogy is mondjam, nem nagyon elég másra. Ha már igények is vannak, mint ilyen amolyan stream (pl 4 - 5 2MB/s -es VLC, és hasonlók), akkor az olcsó PC-d nem elég. Ha Gigabit a hálózat esetleg 2 alhálóval, akkor megint nem elég. Arról nem beszélve, hogy arra már pont annyiba kerül egy gép, mint egy Cisco 1800. Ami nem a csúcs, de mindeneseter stabilabban konfigurálható, mint egy linux router. Amúgy mint mondtam nekem is Linux routereim vannak, de ha lenne pénz nem az lenne. Persze ez megint csak magánvélemény.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák