Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz alamuszi #47 üzenetére

    De linux alá sem csak olcsó pc-t lehet venni. És ha adott egy költségkeret, akkor elég nagy teljesítményhatárig tudok venni olyan pc-t, ami azonos költségből többet tud, mint az a cisco, amit ugyanannyiért meg tudok venni.

    Ha meg eljutok arra a terhelés-szintre, ahol a pc fizikai korlátokba ütközik, akkor meg nem ciscot veszek, hanem pl. junipert.

    Annyi pénzből, amennyiért most egy 1812-es routert adnak, tudok venni egy alig használt ibm szervert, négymagos c2d alapú xeon procival, rendes gigabites ethernet kártyákkal. A 1812-es csak leshet, hogy mennyivel többet tud egy ilyen szerver.

    Bárhogy is csűrjük-csavarjuk, a vége mindig az, hogy a cisco *drága*.

    Egyébként meg pár adat:
    - egy leharcolt asztali pc, a p4-es procik utolsó szériájából válogatott procival a 100 megás ethernetet simán kinyomja mérhető prociterhelés nélkül. Ugyanez a gép a gigabitet annyira tolja meg, amennyit a diszkek bírnak. Ha van alatta rendes diszk, akkor a gigabitet is kisámfázza, de ott már valamennyi prociterhelés mérhető.
    - egy normálisabb szerver vas (amiket pl. most használtan már 50k körül megvehetsz, ez a régebbi p4 xeon architektúra) úgy routol neked gigabiten, hogy nem látszik a proci terhelésen.
    - egy 1.86GHz-es quad xeonos valamivel modernebb ibm szerver 200 megát meg 600-700 pppoe kapcsolatot natolva, tűzfalazva elvisz, miközben az ára sokkal alacsonyabb, mint egy olyan asa-nak, ami ebbe a terhelésbe belerokkan (nem is megy rajta, mert a pppoe-t nem szokták asaban végződtetni, tehát kell még egy doboz).
    - egy hp szerver vason mértem eddig a legnagyobb hálózati forgalmat, három interfészen összesen 2.5Gbps-t. Közben a gépen dolgoztak is, volt rajta vagy 450 adatbáziskapcsolat...

    szóval én is szeretem a ciscot, jó cuccok meg minden, de a ciscos történetekben mindig eljön egy kínos pont, az árcédula.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák