Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz alamuszi #41 üzenetére

    1800-as cisco linux helyett, ez azért lol kategória.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz alamuszi #43 üzenetére

    Például azért, mert egy 1800/1900-as cisco attól a terheléstől már régen feldobja a pacskert, amit egy linuxos pc még röhögve kiszolgál.

    500-as, 501-es pix, 5500-as asa, meg egy halom hasonló kacat kapitulált már nálam terhelési okok miatt, azóta pc-ket használunk (oké, nem dzsunka pc-t) és vidáman gurul minden.

    Nem mellesleg egy csomó dolgot meg lehet tenni egyszerűen linuxon, amit ciscon csak tornázással vagy sehogy. Ha nem akarsz sok pénzt kiadni cisco eszközökre, akkor a konfigurációmenedzsment igen hamar kínossá válik.

    És akkor még nem beszéltem olyan dolgokról, hogy a cisco megoldások kiagyalóinak világlátása itt-ott hagy kívánni valót maga után. Pl. úgy gondolják, hogy kábeltv hálózaton pppoe-t kell használni. lol.

    Egyébként nem vagyok cisco ellenes, habozás nélkül megvetetem a ciscot, ha úgy látszik, hogy az a célszerű eszköz. De ez mostanában ritkul.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz alamuszi #45 üzenetére

    oké, tehát homerouter kategória a kérdés:
    bemegyek egy-két használt pc boltba, kapok 25-40k között használt ibm asztali pc-t.
    ciscoban ennyiből még linksyst is csak kapaszkodva veszek, a 1812-es cisco meg az árgép szerint 202k-tól kezdődik.

    és ahogy az árakra emlékszem, mondjuk egy 7201-es vagy egy 7206vxr npe-g2-vel az már igencsak tíz milleres kategória, abból meg akkora pc-t veszek, hogy nem fér be az ajtón.

    beállítani meg ugyanúgy nem tudják egyiket se rendesen, ez nem különbség. kész szkriptek vannak linuxra, ciscoban meg talán van webes felület, stb.

    de mondhatnám az aironet sorozatot is. a mikrotik háromszor körberöhögi minden szempontból.

    cisco... ahha...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz alamuszi #47 üzenetére

    De linux alá sem csak olcsó pc-t lehet venni. És ha adott egy költségkeret, akkor elég nagy teljesítményhatárig tudok venni olyan pc-t, ami azonos költségből többet tud, mint az a cisco, amit ugyanannyiért meg tudok venni.

    Ha meg eljutok arra a terhelés-szintre, ahol a pc fizikai korlátokba ütközik, akkor meg nem ciscot veszek, hanem pl. junipert.

    Annyi pénzből, amennyiért most egy 1812-es routert adnak, tudok venni egy alig használt ibm szervert, négymagos c2d alapú xeon procival, rendes gigabites ethernet kártyákkal. A 1812-es csak leshet, hogy mennyivel többet tud egy ilyen szerver.

    Bárhogy is csűrjük-csavarjuk, a vége mindig az, hogy a cisco *drága*.

    Egyébként meg pár adat:
    - egy leharcolt asztali pc, a p4-es procik utolsó szériájából válogatott procival a 100 megás ethernetet simán kinyomja mérhető prociterhelés nélkül. Ugyanez a gép a gigabitet annyira tolja meg, amennyit a diszkek bírnak. Ha van alatta rendes diszk, akkor a gigabitet is kisámfázza, de ott már valamennyi prociterhelés mérhető.
    - egy normálisabb szerver vas (amiket pl. most használtan már 50k körül megvehetsz, ez a régebbi p4 xeon architektúra) úgy routol neked gigabiten, hogy nem látszik a proci terhelésen.
    - egy 1.86GHz-es quad xeonos valamivel modernebb ibm szerver 200 megát meg 600-700 pppoe kapcsolatot natolva, tűzfalazva elvisz, miközben az ára sokkal alacsonyabb, mint egy olyan asa-nak, ami ebbe a terhelésbe belerokkan (nem is megy rajta, mert a pppoe-t nem szokták asaban végződtetni, tehát kell még egy doboz).
    - egy hp szerver vason mértem eddig a legnagyobb hálózati forgalmat, három interfészen összesen 2.5Gbps-t. Közben a gépen dolgoztak is, volt rajta vagy 450 adatbáziskapcsolat...

    szóval én is szeretem a ciscot, jó cuccok meg minden, de a ciscos történetekben mindig eljön egy kínos pont, az árcédula.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák