Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r.levente75

    addikt

    válasz Melanor #1973 üzenetére

    Örülök hogy leírtad a saját véleményed kevés ilyen topik van ahol ezt megteszik. Ezért szeretjük!

  • Sir Riccio

    addikt

    válasz Melanor #1973 üzenetére

    Mondjuk ezekről én sem írtam még soha, de az asszonyt mindig viszem és jegyes fotózás nélkül nem is vállalok esküvőt, mert hidakat épít. Jó volt ezt olvasni! :R

    Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

  • *Ropi*

    félisten

    válasz Melanor #1973 üzenetére

    "Majd minden fotós fórumon a dolognak a technikai háttere van előtérben, ami érthető, hisz ez az amiről tapasztalatot lehet cserélni. Viszont kevés helyen találkoztam pl a "vidd magaddal az asszonyt fotózni, merthát mégis más látásmód", és társai típusú, vagy a "tölts el a párral egy napot és barátkozzatok össze" pl a jegyesfotózás alkalmával, mert ha mást nem is, legalább valamennyire képbe kerülsz az egyedi értékrenddel tanácsokkal."

    A "technózás" jellemzően az elején van előtérben, amikor még abban a hitben van az ember, hogy attól lesznek jobb képei, ha megveszi a legújabb és legcsiribiribb felszerelést. Amikor aztán már valóban tud fotózni, akkor nem tesz fel olyan kérdéseket, hogy pl. "Milyen objektívet ajánlotok esküvőfotózáshoz?", mert tudja, hogy az ő fotózási szokásainak milyen gyútáv(tartomány) felel meg a legjobban. :) Annak ellenére, hogy ez egy kezdő esküvőfotós topik (nem pedig kezdő fotós topik, amivel sokan szeretik összekeverni - lásd (#1978) Melanor), a témája feltételezi, hogy aki ide benéz már stabilan tud fotózni (egy esküvőn ez a minimum), hiszen egyébként hogy vállalhatná el két ember egyik legfontosabb napjának biztonságos és felelősségteljes megörökítését? Ennek ellenére a topik létezése óta Te vagy az első, aki végre ilyeneket kérdez és nem azzal jön, hogy pl. milyen akkut vegyen a vakujába. :R

    A kérdéseidre a konkrét válaszokat mindenki magának dönti el az adott pár esetében: az árérzékenyebb esküvőkön nem tudják finanszírozni plusz egy "táskacipelő, biomechanikus, hangvezérelt vakuállvány" jelenlétét az esküvőjükön, hiszen akkor neki is fizetniük kell az étkezést, stb., tehát ilyet mindig egyeztetni kell velük (Saját hibából egyszer volt ebből félreértésünk - amikor még nem volt benne a szerződésünkben úgy jártunk, hogy esküdni mertem volna, hogy elmondtam, de aztán kiderült, hogy mégsem - szerencsére probléma nélkül megoldottuk, azóta meg már benne van. :) Később viszont - amikor már benne volt - olyan is megesett, hogy a párnak ennek ellenére valahogy nem jutott el a szürkeállományáig, de szerencsére még időben orvosolták. :))). Más tészta persze, ha deklaráltan két fotóst várnak, mert akkor eleve úgy számolnak, de annak teljesen más az értéke mint egy szimpla asszisztensnek.

    A "tölts el a párral egy napot és barátkozzatok össze" téma megint csak egyéni habitus kérdése: valóban érdemes a kapcsolati rügyeket ápolni, ennek ellenére mégis többen kifejezetten elzárkóznak tőle, így csak elektronikusan tartják a kontaktot és az esküvőjük napján találkoznak először a házasulókkal (külföldön élő párok esetében még érthető is, ha nem tudnak hazateleportálni). Persze náluk is lehetséges előfotózás ha a pár kéri, de külön pénzért: azt mondják, hogy nekik fontosabb a saját szabadidejük amit a családjukkal tölthetnek. Mindenki eldöntheti magának, hogy mennyire mossa össze a saját életét a párokéval és mire szán időt. :)

    Ő például nem az asszisztensét viszi. :))

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • szaby_gyerek

    tag

    válasz Melanor #1973 üzenetére

    Nagyon jó volt olvasni a hozzászólásodat és persze utána a válaszokat is. Én is ezt látom mindenhol, hogy a technózás szinte felemészti a fotózás lényegét. És ezt látom a fórumokon, fotós klubbokban, csoportokban. Mindenhol azt nézik mekkora a szenzor, mennyire éles az objektív, hogyan lehet photosoppolni valami szürreális végeredményt.

    Pedig ha egy picit visszanézünk a fotózás nagyjaira akkor pont azt tanulhatjuk meg, hogy a technika számít a legkevésbé. A tartalom a legfontosabb és azt követi a közlés módja. Ez igaz a fotózás minden területére. Egy esküvő fotósorozatnak hangulatot, érzéseket, történetet kell közvetítenie.

Új hozzászólás Aktív témák