Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mjani1172

    addikt

    Sziasztok!

    Én megmondom őszintén kicsit csalódott vagyok a gépet illetően,nem sokat használtam eddig,de mindenhol csak a spórolás nyomait látom,érzem.
    A billentyűzet nekem is nyekergett, az ESC-nél tehát ez nem egyedi hiba de megoldottam.
    Viszont megkérdezném a OneKeyRescue hogy működik?
    Külön kell telepíteni vagy magától csinál valamit?
    Szeretnék egy mentést ennek segítségével amíg viszonylag tiszta a rendszer.

    Üdv

  • mjani1172

    addikt

    Sziasztok!

    csaba17:
    A külseje ,és amit írsz, az nekem is tetszik.

    gyemipapa: bemásolnám egy másik fórumbol amit írtam.Nem akarok vitát,nem szeretnék megbántani senkit, és tényleg nem áll szándékomban leszólni a gépet(nekem is ez van) de nem akarom csak ezért dicsérni.
    "A legelső laptopom egy most 6 éves Dell ami a mai napig használatban van,napi 12 órát.Idáig a tapasztalataim kitűnőek vele,a hibái, hogy az akksi kb 1,5 éves korában tönkrement,és a zsanérja ugyan feszes,de van egy kb 2 centis holtjátéka a képernyőnek.
    A jó tapasztalat miatt, amikor 3 éves lett és és szerettem volna egy másikat, szintén dell-t szerettem volna de az utódok nem voltak már olyan masszívak,bizalomgerjesztőek,így inkább lenovot thinkpad és thinkpad edge (tudom,hogy ez nem igazi thinkpad) felé indultam,de valahogy nem láttam meg bennük azt a csodás minőséget.
    Aztán egy párnap múlva kiváncsíságból megnéztem egy PB EasyNote TJ75 öt, amit kézbe véve lényegesen masszívabb volt mint az eddig megnézettek,nem nyekereg,nem tekeredik,a billentyűzete is jó,szuperül lehet rajta dolgozni,és a teljesítménye is nekem megfelelő volt.Hiba idáig semmi.Most kb 3 éves.Még az akksija is tűrhető,és nagyon remélem hogy még nem romlik el sokáig.
    De már szerettem volna a Dell helyébe egy másikat és a fórumokat és a teszteket olvasva megvettem a Lenovot, hiszen a PB a fórumokon egy nagyon gyenge minőség,és a a notebookok legalja.
    Is itt térnék rá a Lenovo-ra,ami már a boltban megnézve könnyűnek tünt,(én nekem ez nem előny)de nem vittem magammal patikamérleget,és ott úgy éreztem hogy talán nem is annyira masszív.
    Most, hogy egymás mellett van a 3 gép,érezhetően ez a leggyengébb.A másik két gépen ki tudom nyitni úgy a képernyőt,hogy csak az egyik sarkát fogom meg,a billentyűzetet tartom és kinyitom,pedig a zsanérok feszesebbek.
    Itt ha elkezdem a jobb oldalán óvatosan nyitni,nem jön a bal oldala,nem is erőltetem, mert érezni hogy nem szeretné,annak ellenére hogy a zsanérja könnyebben jár mint a 6 éves DeLL nem is beszélve a PB ről.
    Amiről most írok arról ugyan meg lehet győződni a boltban is,és a tesztekben,leírásokban is,de valahogy amikor elkezdtem használni akkor szembesültem velük igazán.
    Gyorsgombok:Eddig mindkét gépemen volt,és nekem nagyon hasznos volt, hogy egy mozdulattal,odafigyelés nélkül kapcsoltam gyorsan ki-be a hangot,a képernyőt,és egyéb dolgokat.
    Ezen nincs.Ahogy nincs bluetooth,ahogy csak 3 usb van,és összesen csak 3 olyan pici led,(ami csak fehér,és még a legolcsóbb mobilokban is szánalmas),és olyan rossz az elhelyezése hogy egyébként sem látszik,ha meg mégis meg akarja nézni az ember akkor sem lehet látni hogy mihez tartozik.
    Így nem tudni hogy működik e a wifi,a hang a numpad,stb....
    A webcam csak 0.3 mp,nem is tudtam hogy ilyet egyáltalán gyártottak valaha.Szerettem volna megnézni hogy mire elég,de nem találtam hozzá szoftvert(ez lehet az én hibám,de kb csak egy órát foglalkoztam eddig vele,így ha van akkor bocs.)A PB-n, ha felé nyúlok akkor bekapcsol és egy csomó mindent állíthatok rajta.
    Ezen a Lenovon érezni, hogy mindent,szó szerint mindent,még a ledeket is lespórolták,mindenből a legolcsóbbat,legkevesebbet rakták bele."

  • mjani1172

    addikt

    válasz gyemipapa #135 üzenetére

    Szia!

    1. mindegy mire tervezték,a mai viszonylatban egy 0.Nézd a kor tech. színvonalát.
    Mintha egy kínai gagyifon gyártója azt mondaná azért rossz a hangminőség mert nem kell egymástól messze állni.
    2. Látod, más is írja hogy tekeredik.Nem hiszem hogy a tied különleges lenne, inkább csak elfogult vagy.

    3.Ezek billentyűkombinációk nem külön gombok.Nagyon nem ugyanaz.Nálam az irodában,mikor nincs senki zenét hallgatok,de ha bejön valaki,akkor ez illetlenség.Az eddigi gépeken egy villámgyors mozdulat volt némítani vagy megállítani az erre szolgáló külön gombokkal,nem odafigyelve két gombot nyomogatni.

    4 Nekem van egy rádiós egér bedugva,egy nyomtató,egy külső merevlemez, valamelyiket ki kell húznom ha scannalni szeretnék,a 6 éves gépnél nem kellett.

    5 Van olyan alkalmazás amit egy másikból indítok,vagy indul magától,viszonylag lassan indul,( Kb 15 másodperc)és nem tudom csak abból hogy látom hogy teker a lemez.Itt várok majd lesz valami.

    6.Ha a megy a játék,és világít a képernyő, és ebbe bezavar egy led akkor szerintem valami ott nem jó.
    Egyébként pont nem szeretem a csicsás dolgokat de ez szarrágás.
    Ha levelet írok és véletlenül a numlock- ot nem veszem észre csak a szövegből mert még annak sincs visszajelzője.A százéves gépemen van visszajelzője, és egy szolíd felirat is felvillan.

    Mostanában az autóknál lespórolják a vízhőmérőt,ők is a letisztultságra hivatkoznak, aztán ha felforr a víz így jártál.Mindezt egy rohadt dollárért.

    Nyilván a letisztultság miatt van csak egy mikrofon és fejhallgató kimenet is.

    Más.

    Nekem a Onekey ha bekapcsolt állapotban nyomom meg semmit nem csinál,kikapcsolt állapotban megnyomva a normál Win7 indul.
    Hogy kéne ennek működnie?

    [ Szerkesztve ]

  • mjani1172

    addikt

    válasz gyemipapa #140 üzenetére

    Ami az One Key Recovery-t illeti:
    Ez opcionálisan van feltelepítve egy rejtett partícióra, olyan, mint a Win7 helyreállító lemez. Vagy a Tiedet enélkül árulták, vagy egy particionálás során tűnt el.

    Valószínűleg eltünt,mert amikor új volt,(win 7 nélkül) akkor még rajta volt.Visszahozni vagy letölteni gondolom nem lehet.

Új hozzászólás Aktív témák