Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Penge_4 #59 üzenetére

    nem ilyen "nyálas" 1 pezsgő a beugró

    Látom, kiragadtad a leglényegesebb dolgot a példámból, ám legyen.
    Amire a példát hoztam, az pont a következő: le van szarva, hogy szerinted nyálas a pezsgő, le van szarva, hogy neked más a véleményed egy házibuli szervezéséről, az is le van szarva, hogy te hogyan gondolod. Nem azért, mert a véleményed nem számít, vagy buta/szar/akármilyen ember vagy, hanem mert az én házibulim, és az én szabályaimat neked nem áll jogodban felülbírálni.

    Ezt megfeleltetve, egy civilizált emberközösségben a "vote with your dollar" elv érvényesül: ha egy terméket/szogáltatást szarnak/hiányosnak/drágának tartok, akkor (figyi!!!) bojkottálom, tehát megvonom a pénzem a pénzből élő cégtől. Ha az adott akármi valóban szar, és sokan bojokottálnak, az egy egyértelmű jelzés a cég felé, hogy változtatni kell az üzletpolitikán.

    Némileg igazad van, a mai világban már az üzleti életben nem ismeri senki az "elv" és a "becsület" szót.

    Az üzletben nem elv és becsület van, hanem kereslet és kínálat. Ha az egyik változik, a másiknak reagálnia kell rá, és ennyi. Ez lehet, hogy kisemberként "gonoszságnak" meg ilyen hasonlóan nevetséges dolgoknak értelmezi az átlagpolgár, de egyszerűen nem így működik a világ.
    Mellesleg azt nem értem, hogy engem hol érdekel, hogy ki mit használ Oroszországban, vagy akár Magyarországon? Vagy úgy érted, hogy attól, hogy az oroszok beintenek, én már használhatom ingyen a Windows-t? Tehát ha a sarki szipus gyerek táskát lop, akkor már nem is olyan gáz, vagy hogy van ez?

    Na ez a baj, hogy akiknek van pénzük, azok így látják a dolgokat. Kívánom, hogy legyél te is, akár csak 1 hétig a "másik oldalon". Egyből te is objektívebben látnád a valóságot. (ps 90%- hogy pesti vagy, csak nem mindenhol olyan könnyű az élet, mint a fővárosban. )

    Én úgy látom a dolgokat, hogy ha havi 1 játékra van pénzem (pölö), akkor annyit fogok venni, magyarán addig nyújtózkodom, ameddig a takaróm ér.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák