Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz erer1000 #12 üzenetére

    "gondolj bele ha egy gyerek látná a videót....
    hiába játszik hentelő játékokkal, az egészen más téma..."

    Szerintem meg minden korban megvolt az a réteg, akinek erre igénye volt, nem kellett ehhez nem hogy internet, de még elektromos áram sem. Már az ókorban kipróbálhatták gyerekek, hogy milyen valamit elpusztítani. Van, aki a rovaroknál megáll, más elmegy egészen a nagyobb emlős állatokig, beleértve az embert. Sőt! Akkoriban szerintem még erőszakosabb volt a világ, mert pl. tök természetes volt, hogy máglyán égettek el élve embereket és a gyerekek ott is tuti valahogy belógtak, ha más nem, akkor távcsővel nézték (az már akkoriban is volt).

    Ahogy az is hülyeség, hogy ettől erőszakos lesz az ember. Én sem lettem erőszakos. Igaz, hogy egy gombnyomással szívesen elpusztítanék pár kontinenst, de kizárólag elméleti, stratégiai alapon. ;] De viccet félretéve, előbb jutottam ilyen következtetésekre olyan irodalmak olvasása által, mint Az ember tragédiája, vagy Orwell, vagy a Szép új világ, mint bármilyen kemény vizuális tartalom miatt. Akár a valódi kivégzős videók által, ami számomra inkább érdekes, hogy mennyivel másképp reagál az ember, mint a filmekben. Pl. tök sokáig él még miután belelőttek egy rakás golyót/megszúrták sokszor.

    De alapvetően annyira sem vagyok erőszakos, mint pár izomagyú marha, akik tesztoszterontúltengés miatt keresik a balhét bárhol a világban, néha még szórakozóhely meg lányok sem kellenek hozzá. Vagy akik hallanak valamit valakitől és anélkül, hogy meggyőződnének annak valóságtartalmáról, már összetrombitálják a csapatot és "Gyerünk, csapjuk szét!" felkiáltással elindulnak valami csóri szerencsétlenhez, aki miután a 8 izomállat letérdeltette őket és viperákkal meg egyéb fegyverekkel hatást gyakorolt még a Kennedy-gyilkosságot is bevallja félelmében. És ami érdekes, ezen az emberek, akik ténylegesen erőszakosak, sokszor még a vértől is borzonganak, ha éppen nincs bennük kellő adrenalin egy verekedés alkalmával.

    A bullyingról már nem is beszélve. Jellemzően azt sem azok az emberek szokták elkövetni, akik ilyesmit néznek.

Új hozzászólás Aktív témák