Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz King Unique #266 üzenetére

    "Szóval nem kell a minden beállításhoz váltogatni mantrát sem erőltetni..."
    Egy szóval se írtam, hogy mindent, azt írtam, hogy van olyan. A többit te képszeled oda és próbálod elbagatellizálni a problémát, hogy a saját igazadat támaszd valahogy alá, mint egy jó politikus.

    "Ha meg majd idővel esetleg minden átkerül a gépházba"
    A jelenről beszélgetünk, nem valamiféle utópiáról a jövőben. Egy 5éve fejlesztgetett dolgot próbálsz úgy beállítani, hogy ez a normális és nincs vele semmilyen probléma, hogy 5év alatt a beállítások 30%-át se sikerült átrakni, ebben a tempóban talán 15év múlva sikerül, és akkor majd kell találni "valami mást". :U

  • vicze

    félisten

    válasz King Unique #268 üzenetére

    A probléma az hogy a Windows beállítások kettőssége Windows 8 óta nem egy vélemény hanem egy tény, és ez egy olyan dolog ami még nagyon sokáig nem fog megszűnni. Értem neked nem az, mert nem használod, ez neked jó másnak még nem lesz. És igen egy rendszergazda napi szinten ezeket turkálja.
    Ha Metro akkor legyen mindenhol az és vonatkozzon a teljes rendszerre, ne pedig egy kétarcú valamit kelljen használni, ami egyik esetben így működik másikban megy úgy. 5éve nem tudja eldönteni az MS mit akar a GUI-val, még most se.

    Azt még le se írtam, hogy milyen iszonyat tetves lassú minden UWP alkalmazás, olyan az alkalmazás indítás mintha egy öreg nénit néznék az úttesten átvánszorogni járókerettel. Persze megértem Paint 11MB vs. 3D Paint 120MB RAM, idő betölteni...

    "lehet használni akár más Windowst is"
    Nem lehet. Windows 7 még 2év és kalap kabát, és ez a legkisebb probléma vele, az végtelen elavultsága a másik.
    Nem kell a főnök fülét rágjam, mert egyes egyedül én mondom meg, hogy mi van a gépeken és én nyomom a Windows 10-et lehető legjobban Azure-ral együtt, így én kell megoldjak minden vele kapcsolatos problémát, így én kapok meg az összes hibát. Lehet ezért vannak problémáim...

    Mikor a Linuxot "bántom" jön a linuxos, hogy jaj szegény, mikor a Windowst "bántom", jön a windowsos, hogy jaj szegény. Egyszerűen nevetséges, mindegyik tábor. Tök jó, hogy valaki elfogadja a hibákat és együtt tud vele élni, de ettől még hibák maradnak.
    schawo nagyon szépen leírta az egyetlen dolgot, amit igaz: "Mindegyik szar." Lehet olyan, hogy X embernek egyik jobban bejön, lehet hogy Y-nak a másik, de ettől nem lesz általánosa jó vagy rossz bármelyik. Lehet 1-1 jó része bármennyiknek sőt kiválóak, de összességében rémálom a modern desktop OS-ek világa.

    ----------------------------

    1709 amúgy tényleg sokkal stabilabbak és összességében összeszedettebbnek tűnik, mint bármelyik korábbi.

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz King Unique #272 üzenetére

    Nem azért de a bekezdéseddel kb. azt írtad le, hogy a beállítások egyre jobban fragmentálódik, hogy egyik oldalon se lesz meg minden. Nehogy már hogy ez jó. :F

    Az a baj, hogy 1darab hibát, azzal teszed egyenlővé, hogy utálom a Windows-t, ami egy elég korlátozott felfogás. Mert pusztán minden lehetősséggel azon vagyok hogy a userek életét és a sajátomat is egyszerűbbé tegyem. Tényleg bele se megyek, hogy milyen iszonyat macerás lenne Win7-re vagy 8-ra visszamenni, és hogy milyen mennyiségű problémával rá, kb. egyenlő a kútba ugrással.
    Legszívesebben már tegnap rolloutoltam volna a 1709-et, hogy használjam az AutoPilot, tudjak E3 Enterprise licencet venni és userekhez kiosztani, legyen működő autoentrollemnt. Végre ne legyen Thunderbolt 3 DMA sérülékenység, általánosan megnövekedett biztonság, kipróbáljam az FFU-t és így tovább...
    És akkor végre OneDrive Files on demand, már 1éve ezt várom, hogy WebDav-tól szabaduljak.

    Még mindig nem mondtam olyat, hogy szar a Windows 10, azt mondom, hogy vannak fájó hibái, amik közül a GUI az egyik legszembetűnőbb.

    "egyik oldalról fikázod"
    Elnézést, hogy nincs érzelmi kötődésem egy darab SW-hez. Valós hibákat írok, nem pedig fikázok.

  • NandoXXL

    senior tag

    válasz King Unique #275 üzenetére

    - automatán jött Toshiba tabletre update alatt drivereket frissített utána érintő képernyő nem működik a bill nélküli tableten

    Értsd mire bejelentkezett a friss rendszer, fizikailag nem kezelhető eredeti funkciója szerint.

    Most oszd az észt kérlek :R

    [ Szerkesztve ]

  • NandoXXL

    senior tag

    válasz King Unique #278 üzenetére

    Nem vagyok analfabéta mint sokan itt. Egy pici szövegértéssel nem rendelkeztek. OTG kábel, egér rádug, régi driverek megkeresése és minden működik. De egy windows update ne vágjon mindent haza, ami automatikus.. Feleségem azt se tudta mi van, + én is kereshettem drivereket, és játszadozhattam otg kábellel egérrel. A buta mindeségeteket, nem értitek hogy úgy adnak ki updatet automatán hogy lehanak tőle gépek? Nem csak az enyém, másoké is, nem csak tablet.

  • GeorgeV

    aktív tag

    válasz King Unique #286 üzenetére

    Mi a jó bánatnak kell állandóan új driver, ha kijön egy Windows frissítés? Ha már nagyjából jól működik a Windows, akkor jön egy újabb nagyobb frissítés, újabb driverek és sok hiba, amit megint javítgatni kell.
    Az új drivernek egy lehetőségnek kellene lennie, nem pedig kötelezőnek.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz King Unique #286 üzenetére

    "de az már a gyártók hibája, ha nem tudnak megfelelő drivereket írni..."
    Mondjuk, ebben egyetértek.
    Pl. Realtek hang. Régebben úgy működött, hogy a hátra bedugott hangszóró, és az elölre bedugott füles külön kimenetnek számított. Nemrég frissült a Realtek hangdriver, azóta ugyanannak a kimenetnek számít a két eszköz, ezért nem is tudom állítani, hogy melyik szóljon. Ez azért rossz, mert korábban úgy volt beállítva, hogy ha nem használom a TV kimenetet, akkor a hangszórón szól a hang, ha bedugom a fülest, akkor azon, ha a TV-re van küldve a kép, akkor a HDMI hang szólt. De, ha a füles be volt dugva, akkor nem a HDMI hang, hanem a fülesen jött a hang. Most viszont a hangeszközök között kell átállítani, hogy mi szóljon.
    Próbáltam törölni a realtek drivert, és az alap windows hangdrivert használni, egy ideig jól is működött (nekem csak sztereó hangom van, nem tudom, hogy pl. 5.1 megy-e ilyenkor), de aztán WU-n keresztül megérkezett újra a Realtek driver, ami ugyanúgy szar, ráadásul a vezérlőpultja azt mondja, hogy nincs bedugva semmi, de a Controlpanelből indítva érzékeli, hogy wan hangszóró...

  • vicze

    félisten

    válasz King Unique #288 üzenetére

    Az azért elmeséled, hogy egy usernek milyen választása van? Az upgrade egyszer sak megtörténik, anélkül hogy bármit is ellenőrizne, vagy figyelmeztetné a user, ez egy kötelező elkerülhetetlen update nem pedig egy új OS telepítés.
    Az a ráadás hogy minden egyes OS upgrade felülír minden korábbi drivert és a MS sajátját rakja fel, ha kell ha nem. Valóban a gyártó a hibás...

  • vicze

    félisten

    válasz King Unique #295 üzenetére

    A figyelmeztetést és az ellenőrzést arra értettem, hogy arról nincs figyelmezgetést, hogy hazavághatja a rendszered. Ja halaszthatod, de egyszer le fog frissülni, akkor is ha pl. még az MS se támogatja a HW-t.
    Nincsen ellenőrzés arra, hogy a driverek megfelelőek-e, minden működni fog frissítés után...

    Mondjuk itt sincs igazam, mert minden esetben a user a hülye, aki ugye túl hülye hogy tudja, hogy ez a Windows frissítés, nem az a Windows frissítés ami havonta van, hisz egyértelműen és világosan le van írva.

    Ha nem cserélgetné le a drivereket, akkor vajon miért is tapasztalnak ennyien driver problémákat, nyilván azért mert nem cserél le semmit... Nem mindent cserél nem is ezt mondtam, csak azt amihez úgy gondolja, hogy van újabb jobb saját MS driver, amivel persze esetlegesen nem működik az eszköz.

    Mondjuk mivel senki se jelzett driver problémákat frissítés után, ezért hülyeségeket beszélek.

    [ Szerkesztve ]

  • attila9988

    őstag

    válasz King Unique #250 üzenetére

    Nekem speciel nem skizó a W10 felülete, hanem modern és kellemes megjelenésű.

    Azt szeretem, hogy manapság "modern" -nek nevezünk mindent, ami gagyi. Ha ez az irány, akkor a 70 -es évek gui -jai még modernebbek voltak.. szupermodernek. :) Valójában az eddigi legszebb windows gui a windows 7 -esé volt. Azóta csak rosszabbak lettek... És mint fentebb is írtam, windows -on sajnos nem tehetsz ez ellen semmit. Nem lehet választani semmiből. Az van, amit adnak...

    Most, hogy elkezdenek egyre több elemet átpakolni a gépházba, az a baj,

    Nem, ez nem lenne baj... a baj az, hogy még mindig félig "modern", vagy hívhatod ahogy akarod a metro hulladékot... félig pedig "nem mondern"... El kéne már dönteni, hogy akkor melyik, és arra rakni mindent. Én a magam részéről használhatóbbnak tartom az utóbbit.

    Aminél egyrészt ugyanúgy van desktop és nem feltétlen muszáj használni a modern felületet.

    De muszáj, mert akkor az volt a microsoft stratégia, hogy a tableteket el kell sózni az embereknek, ezért tabletesítik a desktop windows -t. És a menü helyett kaptunk tabletes metro -t. Szóval muszáj volt használni, ha windows 8 -ad volt.

    Másrészt helyi opciókkal / külső programmal pár kattintással kikapcsolható utóbbi is.

    Egyrészt nem volt kikapcsolható, másrészt külső programokkal "odahekkelt" menü az nem ugyan az, mint ha én odarakhatom. Cégeknél ráadásul nincs "odahekkelős" program... szóval azt a taknyot kellett használni, amit a microsoft designer csapat két szippantás kokó után kitalált.

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • schawo

    titán

    válasz King Unique #308 üzenetére

    Én nap mint nap használom egymás mellett a 7-8-10-et és egyszerűen hányingert kapok a 7-től. A 8-10-re ránézni nekem megváltás.

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák